Pokazený záver napravený v nájazdoch!

0 0

Hokejisti Slovana inkasovali v závere nešťastne vyrovnávajúci gól, no v nájazdoch rozhodol o dvoch bodoch Vondrka!

HC SLOVAN Bratislava - Sibir Novosibirsk 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 14. Šatan (L. Hudáček, Radivojevič), rozhodujúci sam. nájazd Vondrka - 57. Gubin (Sannikov, Ignatovič)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Olenin, Odiňš - Birin, Zacharenkov, 10 055 divákov

Zostavy
HC SLOVAN: Janus - Škoula, Sigalet, Mojžíš, V. Mihálik, Štajnoch, J. Brejčák - Miklík, Bližňák, Vondrka - J. Mikúš, Ölvecký, Bartovič - Šatan, Radivojevič, L. Hudáček - T. Mikúš, A. Šťastný, M. Bakoš
Novosibirsk: Koskinen - Lekomcev, Ožiganov, Kutuzov, Alexejev, Ignatovič, Karavajev, Olechanov - Moňa, Lehterä, Enlund - Kugryšev, Koskiranta, Kopejkin - Karamnov, Ignatuškin, Nesterov - Sannikov, Gubin, Šumakov - Romanov

Domáci Slovan nezačal duel proti Novosibirsku najšťastnejšie a už v 3. min putoval na trestnú lavicu Štajnoch, hostia však v početnej výhode veľa nevymysleli. V rovnovážnej hre sa obaja súperi nedokázali presadiť a ani náznakov šancí nebolo mnoho. Od 13. min hrali presilovku aj "belasí" a skóre duelu otvoril Šatan, ktorý sa najlepšie zorientoval v neprehľadnej situácii pred Koskinenom - 1:0. V 19. min mohol pridať druhý gól Miklík, no gólman hostí si poradil s jeho pokusom z uhla. Pred prvou prestávkou preveril Janusove schopnosti kapitán sibírskeho mužstva Kopejkin, ktoré bekhendový blafák zneškodnil brankár Slovana.

Menej zaujímavú II. tretinu oživili vylúčenia - Slovan v početnej výhode zatlačil svojho súpera, ale ani jedna z množstva striel neskončila za Koskinenom. Na opačnej strane v závere Štajnochovho vylúčenia Janusa preveril Kopejkin, no puk neskončil v bránke. Pri vylúčení Brejčáka hráči Novosibirska nedokázali pripraviť úcelenú gólovú akciu a tesne pred druhou sirénou, keď na trestnej lavici sedel Enlund, vyskúšal Koskinena útočník Vondrka.

Ani začiatok tretej časti nepriniesol príliš vzruchu na ľadovej ploche. Po obojstrannom vylúčení Mojžíša s Kopejkinom zaujala až možnosť hostí v 49. min, keď Lehterä dostal puk pred Janusa, ktorý si s jeho pokusom poradil. Šancu na vyrovnanie mal v 52. min Moňa, no domáci brankár Janus lapačkou zneškodnil puk z jeho hokejky. Upraviť stav na 1:1 sa podarilo až v 57. min Gubinovi, ktorý pomedzi Janusove betóny poslal puk do bránky.

V predĺžení boli aktívnejší hostia, možnosť rozhodnúť nevyužili Kutuzov a Koskiranta. V nájazdoch rozhodol o triumfe Slovana Vondrka.

Rostislav Čada: "Začali sme veľmi dobre a boli sme aktívnejší. Strelili sme prvý dôležitý gól. V druhej tretine súper prevzal iniciatívu, no my sme sa úspešne bránili. Škoda, že v závere sme urobili chybu, po ktorej súper vyrovnal. Zásluhou Jara Janusa sme inkasovali len jeden gól. Pozitívom je, že sme v uspeli nájazdoch."