Po výhre v Plzni sme si upevnili pozíciu na prvom mieste!

0 0

Domáci Indiáni prehrali prvýkrát v European Trophy

Hokejisti Slovana si po sobote upevnili prvú pozíciu vo východnej divízii, keď v priamom súboji o prvé miesto porazili Plzeň na jej ľade 5:4 po nájazdoch. Cenné víťazstvo a dva body nám dodajú ešte viac sebavedomia pred posledným zápasom European Trophy, ktorý odohráme v sobotu 3. septembra v Helsinkách proti domácemu Jokeritu.

Stretnutie plné napätia osobných súbojov odštartovalo trestné strieľanie domácich, ktoré však výborný Konrád chytil. Po celý zápas Plzeň len doťahovala náskok našich chlapcov. V šiestej minúte sme sa dostali do vedenia zásluhou Mira Preisingera, ktorý zúžitkoval presnú prihrávku Hudeca a na 2:0 upravil v závere prvej tretiny Libor Hudáček. Pohľad na skóre po prvej tretine bol krásny, no domáci v druhej tretine zvýšili obrátky, čo vyústilo do gólových hodov v strednej časti hry. Duda v 25. minúte znížil na 1:2, no Hudec opäť vrátil stav stretnutia do dvojgólového náskoku v náš prospech. Ešte v druhej tretine sme ho však stratili, Heřman a Kratěna sa postarali o stav 3:3.Tretia tretína mohla výrazne zmeniť poradie v našej skupine, no aj v nej sme išli do vedenia, gól Macha nám dal nádej na plný bodový zisk, ktorú nam však zobral svojim druhým gólom v zápase Duda. V predĺžení gól nepadol, na rad prišli trestné strieľania.V nich sa prvýkrát v zápase dostali do vedenia aj domáci, no ešte predtým museli doťahovat náskok po úspešnom nájazde Štajnocha. Ten krásne oklamal brankára Svobodu a zaznamenal už svoj druhý veľmi efektný premenený samostatný nájazd v tejto sezóne. Domáci ešte v tej istej sérii vyrovnali, následne išli do vedenia, no za nás vyrovnal Macho. Rozhodujúce trestné strieľanie premenil talentovaný Miro Preisinger, ktorý rastie od zápasu k zápasu.

Víťazstvo v predĺžení znamená, že sme si pripísali ďalšie dva body a zároveň sme pretrhli šnúru dvoch prehier z ľadu súpera. Stále sme na prvom mieste, o bod pred MHC Mountfield České Budějovice a o dva pred Plzňou. Oba tímy však majú dva zápasy k dobru.

HC Plzeň 1929 - HC SLOVAN Bratislava 4:5sn  (0:2, 3:1,1:1 - 0:1)
Góly a asistencie: 25. Duda (Sýkora, Straka), 36. Heřman (Sýkora, Jeřábek), 40. Kratěna (Straka), 53. Duda (Kovář) - 6. Preisinger (Hudec, Jass), 20. Hudáček (Lipiansky), 32. Hudec (Preisinger, Frühauf), 48. Macho (Bulik, Frühauf), rozhodující nájezd Preisinger. Rozhodcovia: Šindler, Fraňo - Jelínek, Pešek. Vylúčenia: 7:7. Využité presilové hry: 2:1. Strely na bránu: 47:39. Priebeh stretnutia: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4 - 4:5.
HC Plzeň 1929: Svoboda (Mazanec) - Hanzlík, Jeřábek, Kaberle, St. Pierre, Frolo, Dresler, Růžička - Duda, Straka, Sýkora - Vlasák, Hlinka, Kratěna - Johnson, Heřman J., Dvořák - Pitule, Kovář, Mrňa - Stránský.
HC Slovan Bratislava: Konrád (Pék) - Bohunický, Dobroň, Ďatelinka, Janík, Frühauf, Jass, Štajnoch, Švarný - Hudec, Kukunberg, Preisinger - Bakoš, Macho, Bulík - Šišovský, Hudacek, Lipianský - Cíger, Kozák.

Vyjadrenie trénera:

Miroslav Mosnár (HC Slovan Bratislava): „Dnes sme videli veľmi kvalitný zápas. Stále sa na ľade niečo dialo. Musím domácích pochváliť, odohrali výborný zápas a pre nás to bola dobrá hokejová škola. Plzeň mala sice prevahu, no my sme vžy udreli z protiútokov. Mali sme aj trocha smoly, v predĺžení sme trafili dve tyčky. Nájazdy sú potom už len lotériou.“