Po výbornej prvej tretine berieme tri body!

0 0

Výborný výkon v prvej tretine zatienili zranenia dvoch útočníkov

V nedeľu sme odohrali jednu z najlepších úvodných tretín v tejto sezóne. Už v prvej minúte sme išli do vedenia, odohrali sme výbornú presilovku, Balej strelil nádherný gól na 3:0 a náš výkon gradoval každou prebiehajúcou sekundou. Dobrý pocit zo zápasu bohužiaľ poznačila tretia tretina. Najskôr v jej úvodne ostal ležať na ľade Libor Hudáček, ktorý sa už do zápasu nevrátil. Druhým zraneným útočníkom je Martin Sloboda. Pre tohto mladého hokejistu sa jedná o menšiu športovú tragédiu. Martin sa veľmi dlho liečil zo zranenia kolena a mal veľkú chuť do hokeja. Prišiel však likvidačný faul kolenom a Martina museli odviezť na nosidlách. O stave oboch hráčov vás budeme informovať.

HC Slovan Bratislava - HC Mountfield Martin 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
Góly: 1. Kukumberg (L. Hudáček), 10. M. Bakoš (Bulík, I. Ďatelinka), 19. Balej (Bulík, Frühauf), 46. Balej (Bulík) - 41. Markovič (Važan)
Vylúčení: 6:3 na 2 min, navyše: Vartovník (Martin) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Višňovský - Junek, P. Šefčík, 4006 divákov

Slovan: Konrád - Dobroň, Bohunický, Jass, Švarný, P. Frühauf, I. Ďatelinka - Šatan, Kukumberg, L. Hudáček - D. Skokan, Preisinger, D. Buc - Balej, Bulík, M. Bakoš - J. Cíger, Janík, M. Sloboda
Martin: Volentier (21. Šimko) - L. Kozák, Hriňa, Zukal, M. Výborný, Drgoň, Brcko, Mir. Ižvolt, Tupý - Themár, Markovič, Važan - Škoda, Murček, Sobota - Kriška, Vartovník, Šišovský - Macejka, Zeliska, Škumát

Slovan po dvoch dôležitých víťazstvách u súperov začal v domácom prostredí výborne. Už v 38. sekunde si Kukumberg nakorčuľoval na Hudáčkovu prihrávku a tiesnený pred bránkou Martina nezaváhal - 1:0. Gólovú poistku pre belasých pridal v závere 10. min M. Bakoš, ktorého spoza bránky našiel Bulík a mladý útočník už nemal problém skórovať. Už na 3:0 zvýšil v 19. min Balej, ktorý vystrelil od modrej čiary a Ďatelinkom zakrytú strelu si Volentier vrazil lapačkou do bránky.

Do druhej tretiny vstúpili Martinčania už s brankárom Šimkom, ktorý niekoľkokrát podržal svoj tím. Boli to hostia, ktorí si vypracovali najväčšiu šancu v druhej dvadsaťminútovke, keď v 26. min v oslabení unikli Markovič s Kriškom, no strelu druhého menovaného z prvej zneškodnil gólman Konrád. V 36. min po delovke od modrej čiary už dvíhal ruky nad hlavu Drgoň, ale Konrád si "semaforom“ držal naďalej čisté konto. Vzápätí pohrozil na druhej strane Preisinger, ktorého strela z ľavej strany zásluhou pekného zákroku Šimka neskončila v bránke.

Martinčania skorigovali v 41. min Markovičom, ktorý vošiel po ľavej strane do útočného pásma a strelou pod hornú žŕdku nedal Konrádovi žiadnu šancu. O päť minút neskôr Balej pridal svoj druhý gól v zápase, keď do martinskej bránky dopravil brankárom odrazený puk po Bulíkovom pokuse. V 52. min mohol zápas zdramatizovať Škoda, ale z mikrosúboja s Konrádom vyšiel víťazne brankár Slovana. V závere belasí umnou hrou kontrolovali vývoj duelu a bez väčších problémov ho priviedli do víťazného konca.

Hlasy:
Miroslav Mosnár (asistent trénera Slovana): "Prvých pätnásť minút bolo z našej strany dobrých, potom hráči akoby začali podceňovať súpera. Martin nám od druhej časti hrozil protiútokmi. Aj keď sme zvíťazili, nepredstavovali sme si to takto. Zase sme prišli o dvoch útočníkov, čo nás veľmi mrzí.“

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Dnes, takisto ako v predchádzajúcich dueloch, nám nevyšla prvá tretina. Možno aj preto, že chlapci boli v tejto hale prvý raz a kým sme sa 'okukali', bolo 0:3. Každú našu šancu súper potrestal. V druhej časti sme ich mali aj my, ale zle sme riešili prečíslenia. Máme dosť mladý kolektív, ktorý sa na gól veľmi nadrie, skórovať je pre nás niekedy zázrak. Za bojovnosť a nasadenie od druhej časti si však chlapci zaslúžia pochvalu.“