Po prestávke v Novgorode

0 0

Na hokejistov Slovana čaká v utorok o 17:00 h (SEČ) štvrtý celok Západnej konferencie.

Slovanistom záverečné tri duely pred prvou asociačnou prestávkou nevyšli a z deviatich možných bodov si do tabuľky pripísali za prehru po nájazdoch s Kazaňou len jeden jediný. S dobrou bilanciou neukončil predošlý týždeň ani Novgorod, ktorý prehral dvakrát za sebou doma – s Ufou 2:3 po predĺžení, s Metallurgom Magnitogorsk 2:4. Napriek tomu môžu byť v Nižnom Novgorode zatiaľ so sezónou 2015/16 spokojní, Torpedo je na západe so 48 bodmi na výbornej štvrtej priečke.

Mužstvo, ktoré sa posledné dva ročníky vždy prebojovalo do vyraďovacej časti suťaže, ťaží v útoku z produktívneho švédskeho hokejistu Linusa Vidella. Tridsaťročný krídleník má zatiaľ na konte za štyri góly a štrnásť asistencii osemnásť bodov. Ďalší hokejisti s produktivitou nad desať bodov sú Vladimir Galuzin, Alexej Sopin, Alexej Potapov, Carl Klinberg, či Dmitrij Semin.  Okrem nich sú na súpiske Torpeda také ofenzívne esá ako Kaspars Daugavins alebo trojnásobný medailista zo svetových šampionátov Alexander Frolov, ktorý má v NHL na konte takmer 600 zápasov.

Defenzíva nášho súpera sa opiera najmä o veľmi silný brankársky post. Ten reprezentuje trojica kvalitných gólmanov. Najviac času medzi troma žrďami strávil bývalý gólman CSKA Moskva i Admiralu Vladivostok Iľja Proskurjakov. Na desať zápasov s úspešnosťou viac ako 93% nastúpil ruský reprezentačný gólman Michail Birjukov, trojkou je skúsený brankár Ivan Lisutin.

Vysokú úspešnosť gólmanov má na svedomí aj zodpovedná práca obrancov Torpeda. Hlavný tréner Peteris Skudra nasadzuje do hry najčastejšie Alexeja Pepeljajeva, ktorý nazbieral už sedem bodov. Primerne 17 minút  za zápas odohrá Maxim Osipov a Maxim Kondratev.

V ročníku 2014/15 nastúpil Slovan proti Torpedu na dva zápasy, doma prehral tesne 2:3, v Novgorode nezískal po prehre 1:3 ani bod.