Po nevyužitých šanciach prehra v Magnitogorsku

0 0

Hokejisti Slovana nevyužili veľkú prevahu v prvej tretine a v prvom zápase na tripe podľahli Metallurgu Magnitogorsk 2:6

Metallurg Magnitogorsk – HC SLOVAN Bratislava 6:2 (2:0, 4:1, 0:1)

Góly: 10. Pare (Osala), 20. Mozjakin (Zaripov, Kovář), 21. Kovář (Zaripov), 26. Kovář (Zaripov), 33. Zaripov (Mozjakin), 34. Osala (Timkin) – 37. Mojžíš (Radivojevič), 47. Vondrka (Miklík)

Metallurg: Košečkin – Antipin, Birjukov, Tereščenko, Lee, Malenkich, Ibragimov, Chabarov – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Pare, Kazionov, Timkin – Brent, Platonov, Potehin – Kamenev, Osala, Malinovskij – Shenfeld.
HC SLOVAN Bratislava: Janus – Sigalet, Škoula, Trončinský, Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, Brejčák – Vondrka, Bližňák, Miklík – Ölvecký, J. Mikúš, Bartovič – Hudáček, Radivojevič, Šatan – T. Mikúš, Šťastný, B. Mráz – Matoušek.

Slovan hneď v úvode zápasu zaskočil Magnitogorsk a vytvoril si dobré príležitosti. Už v prvej minúte mohol Košečkina prekonať Miklík a po ňom aj jeho parťák Vondrka, no prvý menovány trafil gólmavoi domácich do betónov a český útočník namieril puk len do masky. Zoči – voči Košečkinovi neuspel po super prihrávke Trončinského ani Miro Šatan,  ktorý sa snažil o bekhendový blafák. Brankár Metallurgu v 8 . minúte vyrazil puk od Bartoviča a ten len tesne minul pravú tyč.  Už o tri minúty sa však z gólu tešili domáci. Osala našiel pred bránou úplne voľného Pareho a Janus sa už k druhej tyči presunúť nestihol – 1:0.  Autor presnej prihrávky na prvý gól Osala sa snažil Janusa prekonať bekhendom a následne Mozjakin netrafil puk pred našou odkrytou bránou.  Gól nestrelil ani Hudáček, ktorý namiesto strely volil ešte kombináciu na Šatana. V závere prvej tretiny spravili naši hráči pri šanciach Ölveckého, Šatana, či Štajnoch hviezdu z gólmana Košečkina a na druhej strane Mozjakin bekhendom potrestal nedorozumenie našej obrany 2:0.

Slovan nevstúpil do druhej tretiny ideálne. Už po 27 sekundách bol Janus po strele českého hokejistu Kovářa prekonaný tretíkrát. Slovan sa potom ubránil presilovej hre a po prihrávke Tomáša Mikúša na Bruna Mráza mohol znížiť, náš mladík však netrafil puk podľa svojich predstáv.  V 26. minúte urobil Slovan dalšiu chybu vo vlastnom pásme a puk po strele Kovářa a teči Trončinského doskackal do siete – 4:0. V polovici zápasu stála pri veľkom závare pred našim gólmanom aj šťastena.  Janusa prekonal v 32. minúte v presilovej hre Zaripov a o minútu neskôr aj Osala, po ktorého góle sa do brány postavil Miro Kopřiva. Nepriestrelnosť Košečkina ukončil presnou strelou od modrej čiary v 37. minúte Tomáš Mojžíš a znížil na 6:1.

V 41. minúte ohrozil tvrdou strelou domácu bránu Juraj Mikúš. Na druhej strane sa mal na pozore počas pobytu prvej formácie v našom pásme aj gólman Miro Kopřiva. Český brankár výborne zneškodnil aj streli Potehina, ktorý mal blízko k ďalšiemu gólu v našej sieti. V 47. minúte vysunul Miklík Vondrku a ten v samostatnom nájazde vymietol ľavý horný roh Košečkinovej brány - 6:2. Dvojica Miklík, Vondrka bola pri chuti a Košečkin ich útokom odolával len s námahou. Čadovi zverenci mali potom výhodu presilovky, no v dvoch dobrých pozíciach zlomil hokejku Vondrka aj Šatan. Domáci v závere už Slovan k ničomu nepustili a tešili sa po výhre 6:2 zo zisku troch bodov.

Rostislav Čada: My sme dnes odohrali určite veľmi dobrú prvú tretinu. Vytvorili sme si veľa príležitostí a šancí, no dobrý vykon domáceho gólmana a naša neschopnosť ich premeniť zavinila stav 2:0. V druhej tretine sme strácali veľa pukov v obrannom a strednom pasme, čo domáci dokázali využiť a rozhodli o výsledku. V poslednej tretine sme hrali pozorne v obrane, podarilo sa nam streliť druhý gól a viac neinkasovať.