V nájazdoch sa Slovanisti nemýlili

0 0

Hokejisti Slovana sa tešia z domácej výhry! Dinamo Minsk sme zdolali 3:2 po samostatných nájazdoch.

HC SLOVAN Bratislava - Dinamo Minsk 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 28. V. Nedorost (Vondrka, L. Nagy), 42. A. Šťastný (Netík), rozhodujúci sam. nájazd L. Nagy - 31. Szczechura (Kaľužnyj, Cheechoo), 51. Gavrus (Bailen, Miľčakov)

Samostatné nájazdy: L. Nagy - 1:0, Ellison - nedal, Netík - 2:0, Szczechura - nedal
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stricker (Švaj.), Anisimov - Parfionov, Sysujev (všetci Rus.), 8025 divákov

Zostavy:
Slovan: Janus - Sersen, Sigalet, Foster, Baranka, Štajnoch, Starosta, J. Brejčák - L. Nagy, V. Nedorost, Vondrka - Murley, Surový, Bartovič - Jeglič, Tičar, L. Hudáček - Netík, A. Šťastný, Lunter
Minsk: Miľčakov - Krajíček, Goroško, Bailen, Nogačov, Šinkevič, Lisovec - Cheechoo, Szczechura, Kaľužnyj - Vesce, Ellison, Linglet - Kulakov, Kitarov, Meleško - Zacharov, Razvadovskij, Gavrus - Pavlovič

Hráči Slovana vstúpili do duelu aktívne a v úvodnej tretine predviedli doteraz asi najzaujímavejší hokej v tejto sezóne. Vypracovali si viacero gólových príležitostí, no nenašli recept na gólmana Miľčakova. V 4. min trafil Surový len do brankára súpera, do ktorého vzápätí mieril aj L. Nagy. Na opačnej strane nepochodili Cheechoo ani Ellison. Neujali sa ani pokusy Fostera a Netíka na jednej, ani strely Meleška a Ellisona na druhej strane.

Na začiatku II. tretiny dvakrát neuspel Nagy, bránku Miľčakova odklial až v 28. min v početnej výhode V. Nedorost, ktorého medzi kruhmi našiel Vondrka - 1:0. Radosť Slovana trvala necelé tri minúty, pretože v 31. min sa hostia usadili v útočnom pásme a po "vyšachovaní" domácej obrany vyrovnal do odkrytej bránky Szczechura - 1:1. V poslednej minúte druhého dejstva sa puk dostal za Miľčakova, no arbitri po porade s videocentrálou v Moskve neuznali gól pre hru "belasých" so zdvihnutou hokejkou.

V úvode tretej časti doplatili hostia na nekoncentrovanosť gólmana - nahodený puk na zadný mantinel pozorne sledoval A. Šťastný a do poloodkrytej bránky ho poslal za chrbát dezorientovaného Miľčakova. Hráči Dinama sa snažili o vyrovnanie, ktorého sa dočkali v 51. min v početnej výhode - držanie Surového potrestal po 24 sekundách Gavrus strelou pomedzi Janusove betóny - 2:2. Asistenciu si pripísal aj brankár Miľčakov, stal sa len druhým gólmanom v tejto sezóne s gólovou prihrávkou po Vasilijovi Košečkinovi z Metallurgu Magnitogorsk. V 55. min mohol rozhodnúť hviezdny Cheechoo, no Janus bol pozorný a vychytal hosťujúceho útočníka.

V predĺžení spálil veľkú šancu L. Nagy a v nájazdoch o triumfe Slovana rozhodol práve Nagy.

Petri Matikainen: "Bol to náročný duel. Hrali sme lepšie ako naposledy doma proti Medveščaku. Najmä v prvej polovici duelu sme si vytvorili mnoho šancí a dali prvý gól. Potom sme strácali puky. Brankár Janus nás podržal, chytal veľmi dobre. Najmä doma musíme súpera zatlačiť a dávať viac gólov. Máme stále pred sebou veľa práce, najmä na mentálnej stránke hráčov. Naše výkony musia byť stabilnejšie, základom je trpezlivosť."