Po desiatich dňoch opäť proti Atlantu

0 0

Posledný zápas pred reprezentačnou prestávkou čaká HC SLOVAN na ľade Mytišči. S Atlantom si zmeriame sily v utorok o 17:30.

S týmto súperom odohráme už štvrtý vzájomný súboj v tejto sezóne. Naposledy sme sa s ním stretli koncom januára v Bratislave. V zápase bohatom na góly sme dvakrát vyhrávali, ale hostia dokázali zakaždým rýchlo vyrovnať. Tri minúty pred koncom strhol Atlant vedenie na svoju stranu a nakoniec sa tešil z víťazstva 5:4. V novembri sme ho dokázali dvakrát poraziť.

Od nášho posledného merania síl odohralo Mytišči tri zápasy. Strelilo v nich štyri góly, stačilo mu to na zisk troch bodov. Z Bratislavy sa presunulo do Rigy, kde miestnemu Dinamu podľahlo 1:3. Na tripe pokračovalo v Petrohrade, favorizované SKA nečakane zdolalo 3:1. Proti ďalšiemu favoritovi sa mu takýto kúsok už nepodaril, v Helsinkách prehralo s Jokeritom 0:2. Za 21 víťazstiev a 31 prehier si pripísalo 66 bodov, v Západnej konferencii je na 13. mieste. Do konca základnej časti odohrá ešte osem duelov, na postup do play-off aktuálne stráca päť bodov.

HC SLOVAN Atlant Mytišči
Bilancia 53-19-34 59 b./14. 52-21-31 66 b./13.
Posledných 5 zápasov P-P-V-P-P P-V-P-V-V
Góly 120-156 129-143
Presilovky 16,1% (19.) 14,9% (24.)
Oslabenia 84,8% (7.) 77,6% (24.)
Najproduktívnejší hráč L. Nagy 36 b. (20+16) S.Šmeljov 30 b. (8+22)
Najlepší strelec L. Nagy 20 A.Černov 12
Najlepší nahrávač L. Nagy 16 S.Šmeljov 22

V produktivite Atlantu sa toho za posledných desať dní veľa nezmenilo. Lídrom je naďalej 21-ročný mladík Sergej Šmeljov. Ten naposledy bodoval v Rige, gólom v úvode stretnutia poslal svoj tím do vedenia. Ale potom sa do streleckej listiny zapísali už iba domáci. Ruský krídelník má na konte 30 bodov (8+22).  V poslednom čase má najlepšiu formu ďalší mladík Nikita Sošnikov. Tiež iba 21-ročný útočník zaknihoval v posledných štyroch dueloch tri góly a jednu asistenciu, celkovo nazbieral 27 bodov (11+16). Najlepším strelcom mužstva je s dvanástimi gólmi Arťom Černov.

V uplynulých zápasoch bol Matthew Gilroy najvyťažovanejším hráčom Atlantu. Na ľad naskakoval takmer v každom druhom striedaní, v Helsinkách odohral viac ako 26 minút. O jeho kvalitách svedčí aj fakt, že napriek veľkej porcii odohraných minút sa štatistike +/- bodov drží nad nulou. Ďalšou zaujímavosťou je, že americký obranca sa pokúša o streľbu najviac spomedzi všetkých hráčov svojho tímu, brankárov v doterajšom priebehu sezóny ohrozil 174 strelami.

Atte Engren je druhým najvyťažovanejším mužom v maske v celej lige. Fínsky gólman doteraz nastúpil až v 50 z 52 zápasov Mytišči. O jeden zápas viac odchytal český brankár Jakub Kovář v bránke Jekaterinburgu.