Po 9 výhrach prehra

0 0

Víťaznú sériu juniorov ukončili Žilinčania v rozstreli.

Juniori HC SLOVAN Bratislava spoznali meno ďalšieho premožiteľa. K Banskej Bystrici a reprezentačnej U18 sa dnes pridala Žilina. Do útoku zavelil už v prvej minúte kapitán Patrik Danišovský, ktorý si pripísal do štatistík gól číslo deväť. Súperovi sa podarilo znížiť stav až v druhej tretiny v poskytnutej presilovej hre. A začínalo sa nám od začiatku. Do vedenia náš tím poslal Stanislav Krajč, svojim desiatym gólom v sezóne. Na rozdiel dvoch góloch zvyšoval Dominik Laššo. Súperovi sa podarilo znížiť stav a nakoniec aj vyrovnať v presilových hrách. Do konca riadneho hracieho času nepodal už žiaden gól, tak o víťazovi mohlo rozhodnúť predĺženie, ale nestalo sa tak. V nájazdovej lotérii mali nakoniec šťastnejšiu ruku mladí vlci, ktorí si do priebežnej tabuľka odniesli dva dôležité body.

V sobotu sa naši juniori stretli s rivalom z Trenčína. Naši chalani už po prvej tretine viedli dva nula gólmi Alekseeva a Šimoniča. Súperovi sa podarilo vyrovnať počas druhej tretiny, keď sa o zníženie stavu postaral Trudman a o vyrovnávajúci gól Šefčík. Tretia tretina nám nepriniesla žiaden gól a zápas po základnej dobe skončil nerozhodne. O víťazovi rozhodol v tretej minúte predĺženia Ficel.

Po tomto víkende aj naďalej patrí našim juniorom v priebežnej tabuľke prvé miesto pred Banskou Bystricou a reprezentačnou U18.

22. kolo

HC SLOVAN Bratislava – MsHKM Žilna 3:4 po samostatných nájazdoch (1:0, 1:1, 1:2, 0:0)

Góly: 1:0 Danišovský (Šimonič, Laššo,) 1:1 Prašil (Miro, Kadlečík) v presilovej hre, 2:1 Krajč (Vavrušek, Jaško), 3:1 Laššo (Fabian), 3:2 Surán (Coma, Leitman) v presilovej hre, 3:3 Prašil (Kadlečík) v presilovej hre, 3:4 Štefánik rozstrel

HC SLOVAN Bratislava: Jurúček – Laššo, Bílik, Trnavský, Šimonič, Danišovský – Vavrušek, Ficel, Kratovchvíla, Pokorný, Krajč – Takáč, Hedera, Alekseev, Kuzmín, Mihňák – Jaško, Pribula, Fabian

21. kolo

HC SLOVAN Bratislava – HK Dukla Trenčín 3:2 po predĺžení (2:0, 0:2, 0:0, 1:0)

Góly: 1:0 Alekseev (Kuzmín, Takáč), 2:0 Šimonič (Laššo, Danišovský), 2:1 Trudman (Forgách, Puš), 2:2 Šefčík (Špankovič, Hatala) v presilovej hre, 3:2 Ficel (Kratochvíla) v predĺžení

HC SLOVAN Bratislava: Pavlas – Laššo, Trnavský, Šimonič, Danišovský – Vavrušek, Ficel, Kratovchvíla, Pokorný, Krajč – Takáč, Hedera, Alekseev, Kuzmín, Mihňák – Jaško, Pribula, Fabian, Bílik