Plný bodový zásah v Mytišči!

0 0

Hokejisti Slovana po výbornom výkone zdolali Atlant Mytišči 1:0. Jediný gól nášho tímu strieľal Juraj Mikúš.

Atlant Mytišči – HC SLOVAN Bratislava 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Góly: 26. J. Mikúš (Škoula, Vondrka)

Zostavy:
Atlant: Galimov – Novopašin, Niskala, Petrov, Rukavišnikov, Velikov, Dyblenko, Aťušov, Batyršin – Kablukov, Kolcov, Yašin – Engqvist, Radulov, Šmeľov – Trubačov, Glukov, Arťuchin – Mikhnov, Haataja, Kadeikin.
HC SLOVAN Bratislava: Janus  - Sersen, Škoula, Bartovič, J. Mikúš, Radivojevič - Mojžíš, Sigalet, Vondrka, Bližňák, Miklík - Kutlák, Štajnoch, Kukumberg, Šťastný, Netík - T. Mikúš, R. Mráz, Hudáček, Matoušek, Daňo

Slovan nastúpil do svojho tretieho zápasu na tripe pozorne a Atlant nepustil v úvode zápasu pred Jaroslava Janusa. Prvýkrát musel náš brankár zasahovať po tvrdej strele Michnova v 8. minúte.  S obranou domácich sa v úvode pekne pohral Vondrka, no v koncovke mú chybala väčšia razancia. Na konci dvanástej minúty sa v dobrej šanci ocitol Kadelkin, Janus jeho strelu skryl v lapačke. Rovnako skončila aj tvrdá rana Sigaleta spomedzi kruhov na opačnej strane. Na konci prvého dejstva dostal Hudáček perfektnú prihrávku, no pred prádznou bránou netrafil puk ideálne.

Začiatok druhého dejstva vyšiel Slovanistom na výbornú. V 25. minúte skvele sledoval hru Juraj Mikúš a vyrazený puk dokázal dopraviť do siete – 0:1. Hra sa po našom góle prelievala zo strany na stranu, skvelý Janus zachránil zázračne pri dvoch čistých príležitostiach Trubačova. Brankár Atlantu sa musel mať na pozore pri nebezpečných pokusoch Netíka.  V 34. minúte zlikvidoval perfektný Janus aj Enqvistovu šancu. O minútu neskôr si Galimov len s veľkou námahou poradil so strelou Bližňáka.

V 41. minúte si Atlant zahral presilovú hru, naši hráči však výborne bránili a domáci sa k zakončiu nedostali. Slovan v tretej časti hry výborne bránil a Atlant sa do šanví dostával len zriedka. V 49. zastavil Janus Kolcova len za cenu faulu, po ktorom mali domáci výhodu trestného strieľania. Náš gólman však skvele prečítal úmysel Kolcova a skóre ostávalo nezmenené. Janus chytal perfektne, v našej bráne neskončila ani strela Novopašina. V samom závere sa domácim nepodarilo vyrovnať ani pri hre bez brankára. Slovan tak z Moskvy odváža tri body!

Rostislav Čada: My sme posledné dva zápasy začali zle a vďaka zlému úvodu sme ich prehrali. Dneska večer sa nám podarilo splniť prvú úlohu - odohrať dobre prvú tretinu. Počas celého zápasu mužstvo dobre bránilo v strednom a obrannom pásme, súperovi nedovolilo vytvoriť si čisté gólové šance. Podržal nás brankár Janus a to nielen tým, že chytil trestné strieľanie.