Permanentkári na play – off zdarma

0 0

Semfinálová séria medzi Donbassom Doneck a HC Lev Praha pokračuje v nedeľu o 17:00 a v pondelok o 19:00 v SLOVNAFT Arene.

Mužstvá prichádzajú do Bratislavy po dvoch stretnutiach v Prahe za nerozhodého stavu 1:1 na zápasy. Kým v prvom zápase zdolal Lev Donbass jednoznačne 5:2, pričom v treťom dejstve mal až päťgolový náskok, druhý zápas priniesol poriadnu drámu. Hokejisti Donbassu vyrovnali aj bez vylúčeného Fedotenka v 55. minúte na 3:3 a zápas išiel do nekonečného, historicky najdlhšieho predĺženia v  KHL. O víťazstve Donbassu rozhodol až po polnoci miestneho času - v 127. minúte po prihrávke Yakuceňu Beluchin. Doteraz najdlhším zápasom KHL bol minuloročný súboj štvrťfinále medzi Severstaľom Čerepovec a Lokomotiv Jaroslavľ, kedy domáci strelili víťazný gól v 119. minúte.

Hokejisti Donbassu postúpili do konferenčného semifinále v siedmych zápasoch cez Dinamo Riga. V prebiehajúcom play – off sa v tíme trénera Nazarova darí najmä dvojici Teemu Laine Maxim Yakuceňa, ktorí v deviatich zápasoch zaznamenali rovnaký počet bodov.  Len o dva body zaostáva Jevgenij Dadonov. V produktivte obrancov je najúspešnejší Kyle Wislon so šiestimi bodmi.  Zhruba rovnakú porciu minút odchytali v play – off brankári Ján Laco a Američan Michael Leighton. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na pilier obrany ukrajincov a odchovanca Slovanu Petra Podhradského.

O päť zápasov menej ako Doneck, odohral v play-off Lev Praha, ktorý postupil do semifinále po jednoznačnej výhre nad Medveščakom Záhreb 4:0 na zápasy. Z kádra Leva nazbieral zatiaľ najviac bodov - za štyri góly a dve asistencie Švéd Martin Thörnberg. Darí sa aj päťbodovým útočníkom Petrovi Vránovi, Justinovi Azevedovi a obrancovi Nathanovi Oystrickovi.  Všetky zápasy odchytal zatiaľ Petri Vehanen.

Fanúšikovia si vstupenky na tretí a štvrtý zápas semifinále play-off hraný v SLOVNAFT Arene môžu zakúpiť  v sieti TicketportalDržitelia súčasných permanentiek "HC SLOVAN – KHL 2013/2014" majú vstup na tento zápas v cene permanentky.