Perfektný obrat Slovana!

0 0

Hokejisti Slovana prehrávali s Jugrou o dva góly, no po výbornej tretej tretine a víťaznom samostatnom nájazde Tomáša Netíka získavajú dva body!

HC SLOVAN Bratislava - Jugra Chanty-Mansijsk 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 44. Miklík (Vondrka, Škoula), 59. Mojžíš (Štajnoch), rozhodujúci sam. nájazd Netík - 11. Buľanskij, 26. Žukov (Smoleňák, Šefer)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Karabanov, Safiullov - Kučava, Novikov, 9731 divákov

HC SLOVAN:
Janus - Škoula, Sersen, Sigalet, Kutlák, Štajnoch, Mojžíš - Radivojevič, J. Mikúš, Bartovič - Miklík, Bližňák, Vondrka - Netík, Ölvecký, Kukumberg - M. Daňo, A. Šťastný, L. Hudáček - od 41. min T. Mikúš
Jugra: Biriukov - Šefer, Chvostov, Pepeľajev, Trončinský, D. Sokolov, Starosta, Ďakov - Chlyncev, Žukov, Sitnikov - Smoleňák, Dixon, Savinainen - Buľanskij, Jacenko, Kňazev - Plotnikov, Krysanov, N. Gusev

V úvode zápasu bol domáci Slovan lepší a vypracoval si aj niekoľko šancí. V 5. min pálil po peknej kombinácii štvrtého útoku od modrej čiary Mojžíš, ale s jeho delovkou si poradil Biriukov. O dve minúty neskôr gólman hostí úspešne zasiahol aj pri pokusoch Bartoviča, Kutláka a Kukumberga, neskôr ho neprekonal ani L. Hudáček. Po neúspešnej presilovke Slovana urobil vo vlastnom obrannom pásme chybu A. Šťastný a Buľanskij zblízka prekonal Janusa - 0:1. Už o minútu neskôr sa po akcii Bartoviča ocitol v stopercentnej šanci Radivojevič, ale prestrelil odkrytú bránku súpera. Pred prvou sirénou Janus vyriešil skrumáž pred svojou bránkou a Bližňák spoza obrancu trafil len Biriukovov ľavý betón.

Na začiatku druhej tretiny mal vyrovnanie na hokejke Kukumberg, no Ölveckého pokus tečoval tesne vedľa hosťujúcej bránky. V 26. min sa do streleckej listiny zapísali opäť hokejisti Jugry - v oslabení unikol po pravej strane Smoleňák a Žukov nedal Janusovi šancu - 0:2. V 30. min nepremenil ďalšiu obrovskú príležitosť Radvojevič a vzápätí arbitri po dlhej porade s centrálou v Moskve neuznali gól Slovana, pretože Škoula poslal puk do bránky úmyselne korčuľou. V druhom dejstve ešte na domácej strane nepochodili J. Mikúš, Netík, Mojžíš ani Bartovič.

V úvode tretej tretiny neuspeli v tíme hostí Savinainen a Starosta, v 43. min preveril pozornosť Biriukova vo svojom prvom striedaní v zápase T. Mikúš. Gólmana hostí prekonal v 44. min v presilovke Miklík a vlial nádej domácim fanúšikom na úspešný výsledok. V 48. min premárnil vynikajúcu šancu na vyrovnanie L. Hudáček, ktorý netrafil odkrytú bránku súpera. Neskôr neuspel ani Sersen, keď jeho delovku zneškodnil Biriukov. V 57. min dobre vystrelil Hudáček, ale neprekonal gólmana hostí a kapitán Bartovič sa nedostal k dorážke. Vyrovnanie a predĺženie zariadil 111 sekúnd pred treťou sirénou obranca Mojžíš, ktorý po samostatnej akcii prekonal Biriukova.

Predĺženie neprinieslo väčšiu príležitosť ani na jednej strane, v nájazdoch rozhodol o triumfe Slovana vo štvrtej sérii Netík.