Perfektné, Slovan zdolal Magnitogorsk!

0 0

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava po výbornom výkone zdolali na vlastnom ľade veľkého favorita KHL Metallurg Magnitogorsk 4:3 po nájazdoch.

HC SLOVAN Bratislava - Metallurg Magnitogorsk 4:3 po sam. nájazdoch (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 10. Bartovič (L. Hudáček, Lipiansky), 16. L. Hudáček (Bartovič, Lipiansky), 45. L. Hudáček (Lipiansky, Sersen), rozhodujúci sam. nájazd Bližňák - 40. Malkin (Kuľomin, Moziakin), 40. Moziakin (Kuľomin, Malkin), 49. Moziakin (Malkin, Kuľomin)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Buturlin, Nalivajko - Meňšich, I. Nazarov (všetci Rus.), 10 055 divákov.
Samostatné nájazdy: R. O´Reilly nedal - 0:0, Bližňák dal - 1:0, Malkin nedal - 1:0, Lipiansky nedal - 1:0, Moziakin dal - 1:1, Vondrka nedal - 1:1 - Bližňák dal 2:1, Moziakin nedal - 2:1

HC SLOVAN: Janus - Ľ. Višňovský, Sigalet, Sersen, Sekera, V. Mihálik, Švarný, Trška - Miklík, Bližňák, Vondrka - Bartovič, Lipiansky, L. Hudáček - Kukumberg, Kytnár, Bakoš - Kudrna, Preisinger, Ölvecký
Magnitogorsk: Ahonen - Antipin, Mišarin, Chabarov, Gončar, Bernackij, Bondarev, Antonovskij - Kuľomin, Malkin, Moziakin - Kazionov, R. O´Reilly, Platonov - Zuccarello Aasen, Hodgman, Lisin - Potechin, Jakubov, Edunov

Zápas mal od prvej minúty tempo s množstvom šancí na oboch stranách. Hostia boli smerom dopredu nebezpečnejší a najmä ich prvý útok v strede s Malkinom na ľade viackrát nebezpečne pohrozil. Slovanisti sa už tradične spoliehali na Janusa. V 7. min putoval na trestnú lavicu Sekera a hostia spustili na ľade kolotoč. Naša obrana tlak prežila a následne sme získali možnosť presilovky, v ktorej našiel Hudáček krížnou prihrávkou Bartoviča, ktorý na radosť vypredanej Slovnaft Arény umiestnil puk do odkrytej časti bránky - 1:0. V 16. min pri ďalšej početnej výhode trafil presne z ľavého kruhu švihom ponad vyrážačku Ahonena Hudáček a bolo 2:0. Janus následne záchránil pri pokuse Malkina a dobrej príležitosti O´Reillyho. Čadovi zverenci sa favorita nezľakli a naďalej s ním hrali otvorenú partiu.

Po prestávke predviedli brankári dobré zákroky po strelách Bondareva, Sersena a O´Reilleyho. Hostia zatlačili Slovan do defenzívy pri dvoch presilovkách v rade. V prvej vychytal Janus tutovku Moziakina, pri druhej zasa nepríjemnú delovku Gončara. Magnitogorsk naďalej hrozil a Janus mal plné ruky práce. Hostia vyrovnali v 40. min v priebehu 14 sekúnd. Najskôr pri presilovke sa medzi kruhmi otočil s pukom Malkin a prekvapil bekhendom Janusa. Z ďalšieho útoku rozobrali Malkin s Kuľominom obranu Slovana a Moziakin z prvej trafil odkrytý roh Janusovej bránky - 2:2.

V úvode tretej tretiny skvelým semaforom zachránil po Sersenovej strele od modrej Ahonen. Slovanisti boli aktívni a nútili súpera k faulom. Pri Malkinovom vylúčení po Sersenovej strele a neúspešnom teči Lipianskeho sa dostal k puku Hudáček a druhým gólom v zápase nás poslal opäť do vedenia - 3:2. Diváci sa z vedenia svojho tímu tešili do 49. min, keď po chybe pri rozohrávke našiel Malkin voľného Moziakina, ktorý trafil presne pod hornú žŕdku. Následne si oba tímy vytvorili príležitosti na skórovanie, ale brankári boli na mieste. V 58. min mohol Malkin rozhodnúť, no trafil len pravú žŕďku našej bránky a následne Janus vyriešil veľké šance Lisina a aktívneho Malkina. V predĺžení sa hralo opatrnejšie a o výsledku rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých si bod navyše pripísali naši hráči. Na domácej strane bol dvakrát úspešný Mário Bližňák a skvelého Janusa prekonal zo strany hostí len Moziakin.