Parádna tretia tretina!

0 0

Po výbornej tretej tretine z našej strany sme si pripísali zaslúžené tri body proti silnému súperovi.

V tretej tretine sme opätovne získali dvojgólový náskok a dokonca ho zvýšili na konečný štvrogólový rozdiel! A to všetko za dvadsať minút, keď sme vyhrali túto časť hey 4:0. Vyšiel nám hneď úvod zápasu, no Skalica ešte v prvej tretine vyrovnala a dokonca sa v druhej tretine dostala do vedenia. Našťastie sa situácia z posledného vzájomného zápasu neopakovala a tri body ostali u nás. Zápas sledovala krásna návšteva, na štadión si našlo cestu skoro 7 000 ľudí.

Ďakujeme všetkým! Ďakujeme za výhru!

HC Slovan Bratislava - HK 36 Skalica 7:3 (2:2, 1:1, 4:0)

Góly: 9. Bulík (M. Bakoš, M. Bartánus), 10. Kukumberg (Preisinger, P. Frühauf), 31. Lipiansky (M. Bakoš, I. Ďatelinka), 42. M. Preisinger (Jass, Bulík), 43. Šatan (M. Bakoš, Švarný), 49. Bulík (D. Buc, Preisinger), 57. Kukumberg (I. Ďatelinka) - 12. Šmach (Vyrúbalík, Pálffy), 19. R. Školiak (J. Hruška, Šmach), 24. Pálffy (Vyrúbalík, Šmach)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašparík - M. Orolin, Valach, 6821 divákov

Slovan: Konrád - Dobroň, Bohunický, Jass, Švarný, P. Frühauf, I. Ďatelinka - Preisinger, Kukumberg, D. Skokan - Šatan, Lipiansky, L. Hudáček - M. Bakoš, Bulík, M. Bartánus - D. Buc, od 21. min M. Sloboda
Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, I. Jankovič, M. Srnec, Karlíček, T. Magušin, Gula, Bučka - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský - Kutálek, Klejna, M. Šátek - J. Jurík, Holovič, Konečný

Skaličania začali na ľade Slovana Bratislava dobre, po úvodnom oťukávaní však ako prví "udreli" domáci. V 9. min vyrazenú strelu M. Bakoša pretlačil za bránkovú čiaru Bulík a o 34-sekúnd neskôr prešiel skalickou obranou Kukumberg a popri Lakosilovi zvýšil na 2:0. O ďalšie dve minúty hostia skorigovali, keď pri vylúčení D. Buca tečoval Šmach strelu Vyrúbalíka od modrej čiary - 2:1. Ešte pred prvou sirénou Skalica vyrovnala, spoza bránky sa pred Konráda natlačil R. Školiak a nedal brankárovi Slovana šancu reagovať - 2:2.

Zverenci Petra Oremusa sa dokonca ujali vedenia v 24. min, Žigmund Pálffy striehol pred Konrádom a za jeho chrbát poslal odrazenú strelu Vyrúbalíka. O dve minúty neskôr R. Školiak bekhendom netrafil odkrytú bránku Slovana. V 31. min vyrovnal na 3:3 Lipiansky, ktorého pred Lakosilom našiel M. Bakoš a skúsený center nemal problém "oklamať" skalického gólmana. V druhej tretine sa mohol do streleckej listiny zapísať hosťujúci Karlíček, no v oslabení nevyužil vynikajúcu prihrávku T. Višňovského.

Slovanu vyšiel vstup do III. tretiny, keď v rozpätí 91 sekúnd strelil dva góly. Najprv v 42. min Preisinger prekvapil Lakosila strelou po ľade medzi jeho betóny a vzápätí Šatan "z prvej" rovnako medzeru pomedzi betóny zvýšil na 5:3. Ďalší domáci gól pridal v 49. min Bulík a na konečných 7:3 upravil Kukumberg, ktorého strela sa odrazila od Magušinovej korčule do skalickej bránky.

Miroslav Mosnár (asistent tréner Slovana): "Mali sme dobrý vstup do zápasu, viedli sme 2:0. Vedeli sme, že Skalica je veľmi silná. V krátkom okamihu sme potom dostali dva góly. V druhej časti sa striedali šance na oboch stranách. V treťom dejstve sme sa po dvoch strelených góloch uvoľnili a začali sme hrať to, čo si od chalanov predstavujeme."

Peter Oremus (tréner Skalice): "Od spokojnosti máme ďaleko. Na dnešný zápas na našej strane nastúpilo asi len deväť alebo desať hráčov a ďalších desať tu jednoducho neexistovalo a nepričinili sa vôbec o to, aby sme dnes uspeli. Keď chceme hrať o prvé miesto, s tak nízkym počtom hráčov sa to nedá. Tento zápas si musíme rozobrať a začať šlapať odznova."