Omsk štvrtou zastávkou na tripe

0 0

Slovanistom zápas na ľade kazašského Barys Astana nevyšiel.

Rovnako ako na ľade Avtomobilistu sme zápas nezačali zle. Nad Barysom sme dokonca po góle Michela Miklíka v siedmej minúte viedli 1:0. Následne sme však inkasovali šesťkrát a z Astany odchádzame bez bodu.

Premiéru v KHL si v spomínanom zápase odbil mladý obranca Ján Brejčák. Ten si prvý zápas predstavoval určite inak.  "Na svoj premiérový zápas v KHL som sa veľmi tešil, veril som, že tu môžeme uhrať úspešný výsledok. Pochopiteľne, o to viac ma štve, že to takto dopadlo. Ten výsledok dosť skresľuje skutočnosť, že posledné tri góly v záveroch druhej i tretej tretiny sme dostali v oslabení." povedal Ján Brejčák.

Kompletné vyjadrenia hráčov po zápase nájdete TU.

Okrem prehry mrzia aj zranenia Michala Vondrku a Juraja Mikúša. Našťastie ani jedno nie je vážnejšieho charakteru. Michal Vondrka bol po tvrdom ataku od jedného z hráčov domácich podrobený röntgenu, ktorý nepreukázal poranenie krčnej chrbtice. Populárny „Vondrc“ bude nášmu tímu chýbať niekoľko dní.

Sklamanie v kabíne po druhej prehre na tripe bolo zrejmé. Slovanisti sa len pomaly presúvali do autobusu pristaveného pri zadnom východe zo štadióna. Desať minút pred polnocou už všetci sedeli v Boeingu 737 – 800, ktorý dosadol na letisko v Omsku približne o štvrť na dve ráno miestneho času. V Omsku privítalo Slovan chladnejšie počasie s teplotou -4 stupne Celsia. Hráči Slovana sa potom ubytovali v známom hoteli Ibis, v ktorom prespali aj pri januárovej návšteve mesta. Práve na január, kedy sme zdolali Omsk po nájazdoch budú chcieť Slovanisti nadviazať aj pozajtra, kedy o 13:00 SEČ nastúpime proti Říhovmu Avangardu.