Ohlasy hráčov po prehre v Jekaterinburgu

0 0

Pochopiteľne, po dosiaľ najkrutejšej prehre v doterajšom účinkovaní Slovana v KHL sa našim chlapcom len ťažko hľadali slová.

Juraj Mikúš: "Je to môj subjektívny názor, ale nezačali sme vôbec zle. Tentoraz sme však dostali góly po takých chybách, aké nezvykneme robiť. Nedokázali sme ubrániť našu modrú čiaru, pár krát nám tam prešli ako nôž maslom, a bolo to zrazu 0:3. Nechceli sme to zabaliť, ale góly, ktorými sme sa mohli do zápasu ešte vrátiť, sme nedali, netrafili sme ani prázdnu bránku. Posledné tri góly, ktoré sa podpísali pod tento hrozivý výsledok, idú na vrub našej nedôraznosti pred vlastnou bránou. Takéto zápasy sa za sezónu prihodia, aj keby sa nemali, a ja verím, že my sme si svoj slabší deň vybrali práve teraz a už ho nezopakujeme."

Mário Bližňák: "Dostali sme rýchlo gól, hoci na začiatku sme aj my mali dobré šance. Skončilo to 0:3 po prvej tretine. Podľa mňa sme neboli horší, skôr to bola otázka sily a charakteru. Doslova nás v tej prvej tretine ´prebojovali´. Bolo to vidno najmä pri tých inkasovaných góloch, kedy uplatnili pred našou bránkou veľký dôraz, zatiaľ čo my sme sa pred ich gólmana takmer nedostali. Po druhej tretine sme si povedali, že viac nesmieme inkasovať a dohrať to so cťou, ale tá bojovnosť a dôraz pred našou bránkou nám dnes veľmi chýbali. Posledné tri góly boli ako cez kopirák, Jaro Janus prvé strely zadržal a namiesto toho, aby sme to pred ním upratali, oni boli schopní účinných dorážok."

Martin Štajnoch: Do zápasu sme vôbec nevstúpili zle, mali sme hneď na začiatku sľubné príležitosti a v podstate z ničoho sme súpera dostali do zápasu. Zrazu bolo 0:2 a to sa potom už strašne zle hrá. Tak ako nás doma ťahajú diváci, aj tu bol dnes takmer vypredaný štadión, ktorý ich hnal dopredu. Mali za sebou šnúru prehier a veľmi ju chceli prelomiť práve proti nám. Aj za stavu 0:3 do druhej tretiny sme na nim vyleteli, lenže opäť sme dostali náhodný gól v presilovke po nahodenej strele od modrej. Bolo 0:4, vzápätí Serso nastrelil tyčku, Hudy netrafil odkrytú bránku. To boli zlomové momenty, že sme sa naspäť do toho zápasu už nedokázali vrátiť. Dali sme síce gól, ale bolo už príliš neskoro. Tie tri góly na konci, to už bola taká celková deka na mužstve, ťažko to objektívne hodnotiť, keď sme záverečnú tretinu začínali za stavu 0:5."