Odvetný pripravný zápas pre Slovan

0 0

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava zdolali v prípravnom zápase Kometu Brno na jej ľade 3:2 po samostatných nájazdoch.

Kometa Brno - HC SLOVAN Bratislava 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 11. L. Čermák (J. Hanzlík), 46. Kempný (T. Svoboda, Koreis) - 12. J. Mikúš (B. Mráz), 43. J. Brejčák, rozhodujúci sam. nájazd Vondrka

Zostavy:
HC Kometa Brno: Trvaj (Čiliak) – Dujsík, Hanzlík, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dlapa, Sedlák – J. Hruška, Čermák (C), T. Vondráček – T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa – Burian, Koreis, H. Zohorna – Raška, Wasserbauer, Raška.
HC Slovan Bratislava: Janus (Kopřiva) – Škoula, Štajnoch, Mihálik, Sigalet, Brejčák, Mojžíš, Luža, Petráš – Hudáček, Šťastný, Šatan – Vondrka, Bližňák (C) Bakoš – Mikúš T., Mikúš J., Mráz – Kozák Kudrna, Mlynčár.

Hokejisti Slovana nastúpili na druhý prípravný zápas proti Komete s chuťou a už od úvodu viackrát zavarili domácej obrane. V 8. minúte strieľal šikovne do pravého horného rohu Bližňák, gólman Trvaj výborne zasiahol svojou vyrážačkou. Už o dve minúty si sadol na trestnú lavicu po Janusovom faule Hudáček a domáci Čermák trafil skackajúci puk nechytateľne nad lapačku nášho gólmana - 1:0. Domáci sa z vedenia tešili len niekoľko sekúnd, keď strelu Bruna Mráza pohotovo dorazil Juraj Mikúš - 1:1. V druhej dvadsaťminutovke gól napriek dvom vyloženým šanciam na oboch stranách nepadol. Za Brno sa mohol po indoviduálnom prieniku presadiť Burian, zo Slovanistov pálil tvrdo Štajnoch, ktorého strelu nebezpečne, no neúspešne tečoval Miro Šatan.

K víťazstvu nakopol Slovan v 43. minúte Brejčák, ktorého nahodený puk od modrej skončil aj vďaka výborne cloniacemu Jurajovi Mikúšovi až v bráne - 1:2. Kometa dokázala vyrovnať v 45. minúte. Druhú presilovku využil presnou strelou do šibenice Kempný. V Kajot Arene tak na kocke svietil po 60. minútach rovnako ako v Bratislave stav 2:2. V samostatných nájazdoch rozhodol o našom víťazstve Michal Vondrka, okrem ktorého sa presadili aj Bližňák a Šatan. Jaro Janus pustil za chrbát dva góly a vychytal domáceho Koreisa.

Ján Lipiansky (asistent trénera): Obidva zápasy splnili účel. Myslím si, že to boli kvalitné zápolenia v perfektnej atmosfére. Brno malo výborné momenty, nám sa ich tiež darilo dostať pod tlak. Sme radi, že sme se dobre pripravili na KHL. Súťaž pokračuje za necelý týžden a ako hovorím, účel bol splnený. Brnu želám v závere sezóny veľa šťastia.