Odlet s čakaním na druhý deň

0 0

Hokejisti Slovana strávili noc po prvom stretnutí na ľade Dinama Minsk v bieloruskej metropole.

Výprava účastníka nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy sa z Minsk Areny presunula späť na hotel Victoria Olimp, keďže letisko v Jaroslavli nepríjma vo večerných hodinách medzinárodné lety.  Hráči sa tak podľa vopred stanoveného programu navečerali a ráno si zatrénovali v Minsk Arene. Po obede  sa potom vydali na medzinárodné letisko v Minsku .

„Ťažko povedať, čo je v kolotoči tejto súťaže lepšie. Mne osobne viac vyhovuje odletieť preč z mesta okamžite po zápase, no  samozrejme je to individuálne. V kluboch, v ktorých som v Rusku pôsobil sa zvyklo cestovať hneď po zápase, no aj prespať,“  povedal po tréningu na vedľajšej ľadovej plochy Dinama Minsk Tomáš Starosta.

Zverencov trénera Matikainena však na druhý deň zastihli v Minsku nečakané problémy. Lietadlo Travel Service pre zlé poveternostné podmienky v Jaroslavli nemohlo odletieť z Bieloruska a hráči tak museli navyše stráviť takmer dve hodiny na ploche letiska vo svojom Airbuse A320 – 200! Odlet mužstva tak bol presunutý z pôvodných 15:00 až na 17:00. V zasneženej Jaroslavli sa hráči ocitli po 120 minútach vo vzduchu až o 18:30.

Už zajtra o 15. hod SEČ si v druhom a poslednom vzájomneom zápase tejto sezóny zmeriame sily s Lokomotivom. Ruský klub drží sériu ôsmich víťazstiev v rade. „Nepozeráme sa vôbec na to ako sériu ťahá Lokomotiv. Chceme sa na zápas dobre pripraviť a pokúsiť sa získať body, ktoré do tabuľky nutne potrebujeme,“ prial si Tomáš Starosta.

Náš kľučový bek inkasoval v druhej tretine včerajšieho duelu nepríjemnú sekeru od jedného z domácich hokejistov, ktorá zostala bez povšimnutia hlavných rozhodcov. „Ruka to našťastie vydržala a nie je zlomená, aj ked som niekoľko striedaní vynechal. Pred zápasom miesto zatejpujeme a budem pripravený hrať,“ dokončil Tomáš Starosta.