O víťazstve nad Skalicou sme rozhodli v prvej tretine

0 0

Vaic pri návrate strelil dva góly, Lipiansky s troma bodmi hviezdou zápasu

HC Slovan Bratislava - HK 36 Skalica 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Góly: 3. Lipiansky (Kapuš, Štajnoch), 7. Vaic (Preisinger, Lipiansky), 11. Vaic (Lipiansky), 47. Kapuš (M. Bakoš, Hujsa) - 21. Lušňák (Jarolín, Románek)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: D. Skokan (Slovan) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: D. Konc - Valach, Stano, 2764 divákov

Slovan: Pavol Rybár - Jackman, Bohunický, Frühauf, Hájek, J. Kováčik, Štajnoch, Cartelli, Jendek - M. Bakoš, Bulík, Hujsa - D. Skokan, L. Hudáček, D. Buc - Róbert Huna, Kapuš, Richard Huna - Preisinger, Lipiansky, Vaic

Skalica: Lakosil (7. Kotvan) - Gula, Gründling, Jankovič, M. Školiak, Jaborník, P. Kumstát, Magušin Gróf - Zálešák, R. Školiak, Románek - Lušňák, R. Jarolín, T. Višňovský - Kutálek, Holovič, Šátek - J. Jurík, Lantoš, R. Konečný

Domácemu Slovanu vyšiel úvod duelu nad očakávanie. Už v 3. min pri vlastnom oslabení unikol Lipiansky a nedal Lakosilovi šancu - 1:0. O štyri minúty neskôr sa do streleckej listiny zapísal Vaic, ktorý v belasom drese nastúpil po dlhšej pauze zavinenej zranením. Skúsený útočník využil nedorozumenie štvrtej skalickej formácie a vyhnal hosťujúceho gólmana Lakosila na striedačku. Ani Kotvan si dlho čisté konto neudržal, keď inkasoval už v 11. min, tiež z hokejky Vaica. V celom prvom dejstve bol Slovan lepší a mohol pridať aj ďalšie góly.

Hneď na začiatku druhej časti sa Skalici podarilo znížiť, vylúčenie Bohunického potrestal už po osemnástich sekundách Lušňák. Hostia prebrali iniciatívu a nebezpečne podkurovali brankárovi Pavlovi Rybárovi. Ten už v zostávajúcom priebehu II. tretiny neinkasoval, rovnako ako jeho náprotivok Kotvan. Šancí na to mali útočníci oboch tímov niekoľko, ale chýbala im presnosť v koncovke.

V 47. min sa sám pred gólmanom Kotvanom ocitol skúsený Kapuš a bez problémov poslal puk za jeho chrbát - 4:1. Slovan v treťom dejstve výrazne dominoval, no jeho hráči si "nepotykali" s koncovkou. Najviac šancí nevyužili Lipiansky a Vaic, dokonca ani v presilovke pri vylúčení Gründlinga. Keďže strelecky sa nedarilo ani Skaličanom, duel sa skončil triumfom "belasých" 4:1.

Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Prvá tretina nám vyšla, boli sme v nej efektívni. V druhej sme úplne prestali korčuľovať, mužstvo si asi myslelo, že je po zápase. V tretej časti sa to zlepšilo a kontrolovali sme vedenie. Okrem druhej tretiny som s výkonom mojich zverencov spokojný."

Martin Pešout (asistent trénera Skalice): "Nevyšla nám prvá tretina, keď sme po hlúpych chybách dostali tri góly. Nehrali sme až tak zle, ale dostali sme góly. Som rád, že to chlapci nezabalili a až do konca sa bili o výsledok."