Nevydarená prvá tretina nás stála body

0 0

Ani na tretí pokus sa nám nepodarilo zdolať Poprad na jeho vlastnom ľade. Nevyšla nám najmä prvá tretina, ktorú sme prehrali 0:3 a na bránu kamzíkov sme vystrelili len štyrikrát. Už v piatok máme šancu odčiniť dnešný výsledok, keď doma privítame tím Žiliny.

HK AutoFinance Poprad - HC Slovan Bratislava 4:2 (3:0, 1:0, 0:2)

Góly: 1. Kuľha (Koskinen), 4. P. Svitana (Vaic, D. Brejčák), 12. Vaic (Balán), 26. P. Svitana (Vaic, Balán) - 45. Lipiansky (trestné strieľanie), 46. L. Hudáček (M. Bartánus, Švarný)

Vylúčení: 7:9, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bruggemann, D. Konc - Rovenský, Korba, 2418 divákov

Poprad: Melicherčík - Pentikäinen, R. Suchý, D. Brejčák, Kovačevič, Fabian, Jáchym, A. Novotný, D. Kramár - Vandas, Koskinen, Kuľha - P. Svitana, Balán, Vaic - Škovira, A. Kroták, R. Rapáč - Homa, Miroslav Hlinka, S. Takáč

Slovan: Konrád - Švarný, Dobroň, Jerofejevs, Jass, I. Ďatelinka, Štajnoch, P. Frühauf, L. Kozák - M. Bartánus, Lipiansky, M. Bakoš - D. Skokan, Kukumberg, Bulík - M. Macho, Buc, L. Hudáček - M. Sloboda, Preisinger, A. Kudrna

Poprad v šlágri kola na vlastnom ľade nenechal nič na náhodu. Defenzíva Slovana stála na vratkých nohách, hneď v úvodnej minúte v prečíslení dvoch na jedného Koskinen predĺžil na Kuľhu a domáci kanonier chladnokrvne premenil - 1:0. Po štyroch minútach už bolo 2:0, keď "belasí" zabudli na Svitanu, ktorého osamoteného pred bránkou našiel Vaic. Potom sa k slovu konečne dostali i hostia a Melicherčík musel likvidovať Bakošovu príležitosť. Podtatranci boli jednoznačne lepší a pálili z každej pozície. V 12. min Konrád vyrazil Balánovu strelu pred seba a Vaic doklepol na 3:0 pre domácich. Tréner Bratislavčanov Štefan Mikeš si vyžiadal oddychový čas a mohol byť rád, že jeho zverenci do prestávky už neinkasovali.

Slovan mohol v úvode druhej časti znížiť, Skokanovu strelu s námahou vyrazil Melicherčík. V 26. min bolo už 4:0, keď Vaic nabil Svitanovi a popradský krídelník "z prvej" pridal svoj druhý gól v tomto zápase. Po nasledujúcom striedaní prišli hostitelia o Fína Koskinena, ktorého nešetrne fauloval Skokan. V oslabení za tento zákrok mohol zaznamenať čestný úspech Slovana Preisinger, ale Melicherčík zachránil.

V 45. min fauloval Kovačevič Lipianskeho a rozhodcovia nariadili trestné strieľanie, ktoré hosťujúci kapitán rutinérsky premenil - 1:4 z pohľadu Bratislavčanov. Odpovedať mohol Kroták, ktorý však v úniku nenašiel recept na Konráda. Potom znova zahrmelo na druhej strane, Hudáček strelil druhý gól Slovana a hostia boli relatívne naplno nazad v tomto zápase. Snažili sa vytvoriť si prevahu, Poprad však dobre pokrýval stredné pásmo a nepovolil slovanistom ešte viac zdramatizovať záverečnú fázu.

Ladislav Svozil (tréner Popradu): "Do zranenia Koskinena sme boli jasne lepším tímom. Vyhrávali sme osobné súboje, narábali sme lepšie s pukom, strieľali sme. Slovan sme našou aktívnou hrou naozaj zaskočili. Potom sa nám však rozpadol prvý útok a proti fyzicky zdatnejšiemu súperovi sme sa už len bránili."

Štefan Mikeš (tréner Slovana): "Nehrali sme na úzkom klzisku konfrontačný hokej, čo Poprad využil a rozhodol dvoma gólmi už po piatich minútach. Začali sme hrať agresívnejšie a chceli sme so zápasom niečo urobiť, ale bolo už neskoro."