Neúspešný víkend našich tímov

0 0

Tento víkend si naše tímy zaknihovali štyri výhry a päť prehier.

Dorastenci sa v tomto roku prvýkrát predstavili v  dvojzápase na domácom klzisku a to dvoma prehrami. Tento víkend hrala „prím“ trojica – Fetkovič – Krajč – Bednarič, ktorá si pripísala 11 bodov. Fetkovič 4 + 2, Krajč 1 + 2 a Bednarič 0 + 2. Aj po prehrách si dorastenci udržali druhé miesto v priebežnej tabuľke. Po nepresvedčivých výkonov chlapcov tréner v najbližších zápasoch pozve do tímu hráčov z U15.

Na vedúci Prešov strácajú chlapci už len tri body, pred dvojicou L. Mikuláš a Banská Bystrica majú náskok tri body.

Po skvelom konci minulého roka a začiatku tohto si juniori pripísali prvé prehru. Ich 6 – zápasovú víťaznú šnúru prerušili hráči Zvolena. Chlapcom aj naďalej patrí prvá priečka v priebežnej tabuľke. Pred druhou Banskou Bystricou majú juniori stále 10 – bodový náskok.

Žiaci si tento víkend zmerali sily s rovesníkmi z tímu Ružinov 99 Bratislava. Obe tímy dva razy prehrali a dva razy vyhrali. Celkové skóre gólov hrá v prospech mladých Slovanistov, ktorí súperovi strelili 20 gólov, ale 14 inkasovali.

Extraliga dorastencov 35. kolo - predohrávka

Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava 3:4
(1:2, 0:1, 2:1)

Dukla Trenčín: Stuhl – Babka, Kuzma, Frogách, Longauerm Madový, Themár, Pisch, Birás –Pataky, Berák, Novák, Sádecký, Ondris, Špankovič, Tužinský, Mokrohájsky, Kočiš, Puš, Vavro. Murcina
HC Slovan: Pavlas –Maier, Bílik, Vadovič, Roth, Ficel, Jurkovič, Seidl, Vidovič– Kundrát, Krajč, Kratochvíla, Javorek, Galis, Bečka, Sloboda, Maroš, Bednarič, Valko, Fetkovič

Góly a asistencie: 0:1 Fetkovič (Krajč, Bednarič), 1:1 Novák (Longauer, Sádecký), 1:2 Galis (Bečka, Vadovič), 1:3 Krajč (Fetkovič), 2:3 Pataky (Novák), 3:3 Novák v oslabení, 3:4 Fetkovič (Krajč, Bednarič)

Vylúčení: 3/4
Využitie: 0/0
Oslabenie: 1/0
Rozhodcovia: Lokšík, Kuník, Nosek
Diváci: 125

Imrich Antal, HC Slovan Bratislava: Náš program je nahustený, neviem koľkú stredu sme si predohrávali zápas. Prvá tretina bola z našej strany veľmi dobrá. Hrali sme rozumne, využívali sme to, čo sme si včera natrénovali. Vychádzalo nám to a dokonca sme dali aj góly. Boli sme pohybliví. Druhú tretinu ovládlo hru domáce mužstvo. Vytvorilo si veľa šancí, ktoré náš brankár pochytal. Domáci boli jednoznačne v tejto fáze hry lepší, šťastie stálo však na našej strane. Dostali sme sa do vedenia 3:1 a s tým sme šli do poslednej tretiny. V tretej tretine sme si nechali streliť zhodou okolností v našich presilovkách dva góly. Hra sa vyrovnala. Potom sme dosť takým „blbým“ gólom, keď sme videli, že brankár domácich nebol nejaký istý dnes, dali víťazný štvrtý gól takým „padajúcim listom“. Posledných 41 sekúnd sme si to ustrážili a odvážame si z Trenčína tri body. Mám však z toho taký pocit, že pôsobíme strašne  unaveno. Chlapci sú dosť vyťažení a myslím si, že budeme musieť troška zabrať a na budúci týždeň zregenerovať. Je to také rozhádzané. Hráme na pár hráčov a tí majú všetkého asi dosť. Gratulujem našim chalanom, že víťazstvo vydreli. Myslím si, že domáce mužstvo odviedlo vynikajúci výkon a z toho zápasu si oni minimálne dva body zaslúžili.

Extraliga dorastencov 31. kolo

HC Slovan Bratislava – HK Poprad 3:4
(0:1, 1:1, 2:2)

HC Slovan: Pavlas – Bílik, Roth, Vadovič, Ficel, Jurkovič, Seidl– Takáč, Kundrát, Krajč, Kratochvíla, Javorek, Galis, Bednarič, Valko, Fetkovič
HK Poprad: Mihalko, Kremnčík, Lukáč, Sloboda, Uličný, Šotek, Tešlár – Olejník, Toma, Paločko, Pavličko, Ďurčo, Kasaj, Rušin, Lindeman, Paločko, Klempa

Góly a asistencie: 0:1 Paločko (Olejník, Krmenčík) v presilovke, 1:1 Fetkovič (Galis), 1:2 Krmenčík (Paločko, Kasaj) v presilovke, 2:2 Fetkovič (Valko), 2:3 Paločko (Sloboda, Mihalko), 3:3 Kratochvíla (Fetkovič, Roth) v presilovke, 3:4 Toma (Olejník, Paločko)

Vylúčení: 5/4
Využitie: 1/2
Oslabenie: 0/0
Rozhodcovia: Kubuš, Tóth, Tvrdoň
Diváci: 188

Imrich Antal, HC Slovan Bratislava: Odhliadnuc od toho, že sme si dali v podstate tri vlastné góly, keď jeden šiel na vrub brankára a dvaja hráči nahrali na góly priamo súperovi, tak sme zápas mohli i vyhrať. Bolo by ale veľmi potrebné, aby sa niektorí naši chlapci zamysleli nad tým, či má vôbec význam, aby hrali ďalej hokej. S takým prístupom, aký niektorí z nich majú, to ozaj nemá význam. Nie je možné, aby mužstvo stále ťahali tí istí a niektorí, tiež tí istí, aby sa iba vozili na ich chrbtoch.

Extraliga dorastencov 32. kolo

HC Slovan Bratislava – MHk 32 Liptovský Mikuláš 0:3
(0:0, 0:0, 0:3)

HC Slovan: Tomek – Bílik, Roth, Vadovič, Ficel, Jurkovič, Seidl– Takáč, Kundrát, Maroš, Kratochvíla, Javorek, Galis, Bednarič, Valko, Fetkovič, Sloboda, Bečka
MHk 32 Liptovský Mikuláš: Pútec – Nemec, Pagáčik, Moravčík, Pavlikovský, Matejovie, Sitek – Števuliak, Sukeľ, Dunčko, Struška, Szabo, Florek, Bača, Oško, Žiak, Halahija

Góly a asistencie: 0:1 Sukeľ (Števuliak, Dunčko), 0:2 Sukeľ (Dunčko, Nemec), 0:3 Florek (Struška, Szabo)

Vylúčení: 6/4
Rozhodcovia: Fridrich, Šťastný, Stanzel
Diváci: 166

Imrich Antal, HC Slovan Bratislava: Nato, aké máme zloženie v tíme, sme dnes odohrali omnoho lepší zápas ako včera. Vyprodukovali sme si aj niekoľko šancí, ale i hostia si ich urobili. Bol to výborný zápas, hralo sa hore-dole. Pri prvom góle rozhodla hrubá individuálna chyba útočiaceho hráča, ktorý si nechal zbytočne vziať puk, následne išla prihrávka na obrancu, ten posunul puk a bolo 0:1. Museli sme trošku otvoriť hru a inkasovali sme dva góly v dobe, keď sme sa chystali na nejaký nápor. Chcem pogratulovať hosťom za výborný výkon. Ukázali, ako sa hokej hrať má. Ja som sa dnes rozlúčil minimálne na dva týždne s niektorými hráčmi, ktorí dlhodobo nepodávajú takú výkonnosť, keď chcú byť v kabíne Slovana Bratislava v doraste. Je mi to  ľúto, dlho sme sa o to rozprávali a myslel som si, že si chlapci vstúpia do svedomia, ale nevstúpili si a tak sme museli pristúpiť k tomuto kroku. Pristúpili sme k nemu po porade s mojimi kolegami. Máme teraz vložené kolo, dúfam, že niektorí hráči, ktorí sú chorí alebo zranení, nastúpia a budeme si typovať deviatakov na budúcu sezónu. Už dnes hralo dosť deviatakov a vytiahneme ďalších. Keď si niekto neváži, že vďaka tomu, že hral dobre a bol aj v reprezentácii, že mu stačí žiť z nejakého mena v dorasteneckom veku, tak ja hovorím jednoznačne, že to nestačí.

Extraliga juniorov 33. kolo

HC´05 Banská Bystrica - HC Slovan Bratislava 2:3
(0:0, 2:0, 0:3)

HC ´05 Banská Bystrica: Košarišťan - Mikuš, Tarabík, Ivanič, Janovský, Varga, Gachulinec, Ramaj, Kramárik – Oktavec, Macko, melkumjan, Libič, Lunter, Gašpar, Šimun, Hlinka, Róth, Ferleťák, Kovalík
HC Slovan: Rybár – Valjent, Maier, Bednárik Skurák, Lukáčik, Kopecký – Trenčan, Tibenský, Brodek, Mikšík, Dvonč, Schroner, Novák, Môcik,, Klučiar

Góly a asistencie: 1:0 Kovalík (Tarabík, Lunter) v presilovke, 2:0 Róth (Kovalík, Šimun), 2:1 Dvonč (Trenčan), 2:2 Klučiar (Maier, Mikšík), 2:3 Novák (Dvonč, Klučiar)

Vylúčení: 2/5
Využitie: 1/1
Rozhodcovia: Babeliak, Číž, Ivan, Neuzer (inštruktor)
Diváci: 181

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Dnes sme sa stretli so susedom z tabuľky, s ktorým sme doteraz nevyhrali. Boli sme teda dostatočne motivovaní, čo chalani preniesli aj na ľad. Podali sme zodpovedný kvalitný výkon. Prvá tretina bola bezgólová. V druhej tretine sme na jej začiatku inkasovali v našom oslabení gól, potom súper v rovnovážnom stave ešte zvýšil na 2:0 v rovnovážnom stave po dorážke. Mal aj veľkú  šancu zvýšiť skóre v päťminútovej presilovke, ale tu sme sa už ubránili. Gólmi Dvonča, Klučiara a Nováka sme otočili stav z 0:2 na 3:2 a vezieme si z Banskej Bystrice tri veľmi cenné body. Sme spokojní.

Extraliga juniorov 34. kolo

HKM Zvolen - HC Slovan Bratislava 4:2
(1:0, 0:2, 3:0)

HKM Zvolen: Vozár – Nociar, Šilovič, Matúška, Fekiač, Holzer, Koch, Parobok – Ľupták, Ernst, Mančák, Klonga, Mendel, Jaroš, Iványi, Záhorský, Balko, Štefančík, Kucej
HC Slovan: Baroš –Lukáčik, Skurák, Valjent, Maier, Bednárik, Kopecký - Trenčan, Novák, Tibenský, Mikšík, Klučiar, Brodek, Môcik, Dvonč, Schroner

Góly a asistencie: 1:0 Mančák (Šilovič, Fekiač), 1:1 Maier (Schroner, Trenčan), 1:2 Mikšík (Kopecký, Môcik), 2:2 Ľupták (Šilovič, Mančák), 3:2 Šilovič v presilovke, 4:2 Jaroš (Mančák, Fekiač)

Vylúčení: 5/10
Využitie: 1/0
Rozhodcovia: Babeliak, Valko, Rojík, Neuzer (inštruktor)
Diváci: 79

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: V dnešnom zápas nemožno chlapcom uprieť snahu, urobili sme ale veľa taktických chýb. Boli sme blízko víťazstva, do tretej tretiny sme išli s vedením 2:1, ale záver zápasu sme nezvládli. Súper v piatich minútach vyrovnal po našej taktickej chybe, hneď nato sme inkasovali v našom oslabení na 2:3. Skúšali sme ešte v posledných dvoch minútach power play. Zahrali sme ju ale veľmi zle a inkasovali sme gól na 2:4.