Výsledkový servis mládeže

0 0

Tento víkend našim chalanom neprial. Pripísali si tri prehry a jednu výhru po samostatných nájazdoch.

JUNIORI

Naši juniori sa do tretice stretli zo súpermi z Liptovského Mikuláša a Košíc. Aj tento raz ťahali za kratší koniec. Z celkových 6 zápasov dokázali vyhrať len jeden jediný proti Liptovskému Mikulášu. Slovanisti v týchto zápasoch vsietili 13 gólov a inkasovali až 22 gólov.

Našou najúspešnejšou trojicou boli Petráš, Brodek a Novák, ktorí si pripísali dokopy 7 bodov.

Chalanom po tomto víkende v priebežnej tabuľke patrí 9. miesto.

7.kolo

HC Slovan Bratislava – Mhk 32 Liptovský Mikuláš 3:4 po samostatných nájazdoch

(1:1, 1:1, 1:1,0:0)

HC Slovan Bratislava: Baroš – Danišovský, Gula, Jurkovič, Klimčík, Petráš – Bednarič, Bednárik, Brodek, Lukáčik, Novák – Ficel, Javorek, Mikšík, Môcik, Roth – Kratochvíla, Miško, Turan, Vidovič, Zajíček

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Pútec – Bača, Danko, Janček, Lištiak, Števuliak – Furdek, Janči, Kabáč, Oško, Pagáčik – Brezniak, Kučera, Marcinko, Pawelski, Pida – Potocký, Škandera

Góly: 0:1 Janček (Lištiak, Števuliak), 1:1 Petráš (Lukáčik, Bednárik), 1:2 Marcinko (Kučera, Brezniak) v presilovke, 2:2 Brodek, 2:3 Pawelski (Kučera), 3:4 Lukáčik (Petráš) v oslabení, 3:4 Lukáčik samostatný nájazd

(2:0, 0:2, 0:1)

HC Slovan Bratislava: Godla – Danišovský, Gula, Jurkovič, Klimčík, Petráš – Bednarič, Bednárik, Brodek, Lukáčik, Novák – Bundzík, Javorek, Mikšík, Vidovič, Roth – Kratochvíla, Miško, Turan, Kojda,

HC Košice: Rusňák – Borecký, Briják, Markuš, Medvedec, Zikmund – Buraľ, Fedorko, Pavúk, Schnelly, Stupeň – Hrivňák, Kaszonyi, Lenďák, Mikula, Pribula – Dimun, Drábik, Grega, Socha

Góly: 1:0 Brodek (Novák), 2:0 Bednarič (Novák, Brodek), 2:1 Drábik (Socha, Dimun), 2:2 Schnelly (Fedorko, Pavúk), 2:3 Briják (Markuš, Borecký)

Vylúčení: 8/7

Využitie: 0/2

Oslabenie: 0/0

Rozhodcovia: Fridrich, Návratek, Tvrdoň

Diváci: 170

Aj keď naši chlapci vyhrali úvodné buly, tak v prvých minútach zápasu to bolo len o jednom tíme a to tíme Košíc, ktoré mohli hneď v úvode zápasu otvoriť skóre, keď Stupeň dostal ideálny puk do medzikružia, no Godla bol pozorný. Ďalšiu šancu spálil o necelé dve minúty Kaszonyi. Naši chalani sa dostali do šance až v 5. minúte. Novák zachytil prihrávku Košičanov v strednom pásme a rútil sa na bránku súpera. No veľmi ďaleko sa nedostal, keďže ho obkolesila trojica hráčov v modrom drese. V 6. minúte vyskúšal pozornosť Rusňáka od modrej Turan a o pár sekúnd to skúšal z uhla Mikšík. Kým úvodná päťminútovka patrila nášmu súperovi, tak tieto minúty patrili nám. V 8. minúte spoza brány prihral Kojda Miškovi a ten z medzikružia vystrelil. Ani táto strela si nenašla cestu do bránky. Na začiatku 9. minúty to od modrej skúša Lukáčik, ale ani tomu nebolo súdené otvoriť skóre. Od  jeho šance ubehlo ani nie dvadsať sekúnd a zakričali sme si prvýkrát gól. Novák vyhral buly a posunul puk voľnému Brodekovi, ktorý si to spomedzi kruhov namieril nad lapačku Rusňáka. Inkasovaný gól Košičanov nasrdil a začali vystrkovať rožky, ale naši chalani nepoľavili v pozornej obrane. V 11. minúte po rýchlej prihrávke od Gulu sa do útočného pásmu vrútil ako rýchlik Klimčík, ale opätovne stroskotal na košickom brankárovi. V tej istej minúte sme si druhýkrát zakričali gól, keď sa v skrumáži najlepšie zorientoval Bednarič a nedal Rusňákovi šancu. Asistencie si pripísala dvojica Brodek Novák, ktorá mala prsty aj v úvodnom góle. V 14. minúte sme videli prvé vylúčenie v zápase. Na trestnú ľavicu sa porúčal Kaszonyi za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou. Slovanisti presilovku zahrali veľmi zle. V 17. minúte sme mali veľmi blízko k tretiemu gólu, keď Bednárik pekne vystrelil z medzikružia. Rusňák jeho strelu vyrazil betónom, no následnú skrumáž úspech nepriniesla. Prvá presilovka sa nášmu súperovi naskytla v 18. minúte po vylúčení Bednárika za hákovanie. Naša prvá presilovka bola zlá, ale Košíc ešte horšia. Hráči si nevedeli prihrať puk a keď sa im aj podarilo prihrať, tak na hokejky našich chalanov. Tí sa s pukom nemaznali a odpálili ho, čo najďalej od našej brány.

Od úvodnej sekundy druhej tretiny sme videli hokej vo vysokom tempe na oboch stranách. Prvú šancu na skórovanie mal v 23. minúte strelec úvodného gólu Brodek, no ani z tejto šance nič nebolo. V tomto prípade sa potvrdilo pravidlo nedáš dostaneš. Dimun vyhral buly, posunul puk Sochovi, ktorý bez rozmyslu vystrelil. Túto strelu Godla vyrazil priamo na hokejku Drábika a ten do prázdnej brány znížil na 2:1. Naši chalani zostali po úvodnom góle súpera zaskočení a dopustili sa niekoľkých fatálnych chýb, ktoré mohli skončiť nepekne ako v 24. minúte. Bendárik vo vyloženej šanci fauloval Stupňa a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Stupeň zoči – voči Godlovi neuspel. V 26. minúte sa dostali do prečíslenia Roth spolu s Brodekom, ale ani oni neboli úspešní. V nasledujúcich minútach sme boli svedkami hry zo strany na stranu, hráči strieľali z každej možnej pozícii, no obaja brankári boli pozorní a žiadnu zo striel nepustili za svoj chrbát. Obe mužstvá chceli prikloniť šťastenu na ich stranu a bili sa o každý milimeter ľadu. V 31. minúte sa naskytla šanca Košiciam hrať presilovú hru, ktorú v poslednej sekunde vylúčenia Vidoviča využili. Gól padol po peknej prihrávke na jeden dotyk. Autorom gólu Schnelly. Tlak Košíc po vyrovnávajúcom góle bol „hmatateľný“, veď posledné minúty tretiny sa hrali len v našom obrannom pásme. Ku košickému brankárovi sme sa dostali až v posledných sekundách tretiny.

Kým záver druhej tretiny patril Košiciam, tak úvodné minúty poslednej tretiny patrili našim chlapcom. Vypracovali si niekoľko šancí, ale ani jedna si nenašla cestu do súperovej siete. V 45. minúte prevetral Godlove betóny Zikmund a od dve minúty Dimund. V 48. minúte máme prvé vylúčenia v tejto tretine, na lavicu hanby putuje Petráš za krosček. Presilovka je zo strany Košíc statická. „Vzrúšo“ v tejto presilovke spôsobila až prvá strela, ktorú Godla prikryl. Tak ako mnohokrát predtým, tak tu máme šarvátku. Kým tie predošlé ostali bez potrestania, tak táto nie. Petrášovi prišiel robiť spoločnosť Brodek, kým Briják si musel vystačiť sám. Presilovka súpera pokračovala aj naďalej, ale nič svetoborné v nej nevymysleli. V 51. minúte si naši chalani nerozumeli ma útočnej modrej a trojica Košičanov sa dostala do prečíslenie, no strela skončila v náruči Godlu. V 52. minúte mal na hokejke rozhodujúci gól Danišovský, ktorého spoza bránky našiel Klimčík. Chalani v oboch tímoch srdnato bojovali o každý centimeter ľadu, keďže zápas môže rozhodnúť jeden jediný gól. Slovanisti mohli o svojom víťazstve rozhodnúť v 55. minúte, keď na trestnú ľavicu si šiel odpočinúť Socha. Presilovky v podaní našich chalanov v dnešnom zápase nestoja ani za deravý groš, za celé minúty sa nevedeli usadiť v útočnom pásme a dokonca tesne pred vypršaním trestu Sochy si na trestnú ľavicu šiel sadnúť Klimnčík za napadnutie. Toto oslabenie sa pre chalanov stalo osudným. Košičania sa po 19 sekundách ujímajú vedenia 2:3. Briják od modrej vymietol ľavý horný rohnašej bránky. Od tohto gólu sa nám hra kúskuje a na oboch stranách sa rozdeľujú trestné minúty jedna radosť. V poslednej minúte sa nám naskytla presilovka, keď Zikmund za hákovanie vyfasoval dve minúty. Naši tréneri vsadili všetko na jednu kartu a odvolali Godlu. Po krásnej strele od modrej v podaní Lukáčika, Rusňák puk chytá a v následnej skrumáži ho naši chalani poslali do jeho bránky namiesto puku.

DORAST

Výjazd na klziskách súperov začali naši dorastenci úspešne. V druhom zápase proti Prešovu vyhrali po samostatných nájazdoch. Stav série v základnej časti je 2:0 pre náš tím, ktorý súperovi vsietil 10 gólov a inkasoval 6.

Druhý zápas na výjazde odohrali v Košiciach, ktorým podľahli 4:0. Košičania sa nám revanšovali za vysokú prehru na našom ľade, keď sme ich zdolali 7:1.

Chalanom po tejto prehre patrí v priebežnej tabuľke tretie miesta. Na prvú Duklu Trenčín strácame tri body a na druhú Banskú Bystricu dva body.

7.kolo

P. H .K. Prešov – HC Slovan Bratislava 4:5 po samostatných nájazdoch

(2:0, 1:4,1:0,0:0)

Pre technickú chybu Vám nemôžeme o zápase priniesť bližšie informácie.

8.kolo

HC Košice - HC Slovan Bratislava 4:0

(2:0, 2.0, 0:0)

HC Košice: Želinský – Gashi, Kolárik, Michalčin, Sorokáč, Vrábeľ – Bondra, Černok, Halász, Heske, Mandelík – Hreha, Koziot, Mackaľ, Striž, Šumichrast – Hudák, Jurík, Kuruc, Šimon, Vaňuš

HC Slovan Bratislava: Požgay, Bohuš – Lamp, Laučík, Pöschmann, Sloboda, Takáč – Bečka, Fereta, Jaško, Kuzmín, Šimonič – Katrušák, Maroš, Uličný, Vadovič, Valko – Kollar, Pohorný, Priatka, Suchomer, Vitek

Góly: 1:0 Koziot (Striž, Šumichrast), 2:0 Mackaľ (Šumichrast, Koziot), 3:0 Kolárik (Michalčin, vrábeľ) v presilovke, 4:0 Michalčin (Gashi, Vrábeľ) v presilovke

Vylúčení: 12/18