Skvelý zápas!

0 0

V Nitre videli diváci neskutočný zápas. V prvej tretine padlo 8 gólov!

Diváci, ktorí sa vybrali do Nitry na zápas určite neľutovali. Na stretnutie a najmä jeho prvú tretinu sa len tak skoro nezabudne. Prehrávali sme 0:3, v prvej tretine sme otočili na 4:3, no do kabín sa po prvých dvadsiatich minútach odchádzalo za stavu 4:4. 8 gólov v jednej tretine- to naša extraliga už dlho nepamätá. Prestrelka sa nakoniec skončila za stavu 7:6 pre našich chlapcov. Vyhrali sme a máme cenné tri body. V nedeľu však vyhral predovšetkým hokej samotný.

HK Nitra - HC Slovan Bratislava 6:7 (4:4, 0:2, 2:1)

Góly: 5. T. Chrenko (Podstavek, S. Saliji), 11. Rais (T. Chrenko), 12. Fojtík (M. Štefanka), 19. M. Hruška (P. Barinka, M. Štefanka), 48. G. Saliji, 56. T. Chrenko (M. Hruška) - 16. Balej (Macho), 17. Skokan (Kukumberg, M. Bakoš), 18. Šatan (D. Skokan, Švarný), 19. M. Bakoš (Balej, Bulík), 25. Šatan (Macho, D. Skokan), 31. Šatan (Dobroň, Švarný), 50. Kukumberg (Preisinger, Švarný)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 4:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Višňovský, Baluška - Zvrškovec, Stano, 3389 divákov

Nitra: Penker (19. Čiliak) - Arvay, M. Hruška, Rais, M. Bača, J. Polák, Trávniček, Šumichrast - Fojtík, M. Štefanka, P. Barinka - S. Saliji, T. Chrenko, Podstavek - G. Saliji, Hrnka, Korhoň - L. Klíma, Uhnák, Mašlonka
Slovan: Konrád (21. Galbraith) - Bohunický, Dobroň, Švarný, Jass, I. Ďatelinka, P. Frühauf - Bartánus, Kukumberg, Preisinger - D. Skokan, Macho, Šatan - M. Bakoš, Bulík, Balej - J. Cíger, Janík, Buc

Zaplnené tribúny Nitra arény boli v prvej tretine svedkami nevídanej gólovej prestrelky. Lepšie začali domáci, ktorých v 5. minúte poslal v presilovke do vedenia Tomáš Chrenko. Centra prvej formácie Nitry našiel ideálnou prihrávkou Podstavek a bolo 1:0. V 11. minúte hrala Nitra presilovku piatich proti trom a využila ju dokonale. Najskôr sa tvrdou a presnou strelou prezentoval Rais, aby následne Fojtík uplatnil svoj dôraz a zblízka prekonal Konráda. Hostia sa však ani za nepriaznivého stavu nezložili zbrane, ba práve naopak. Do hry ich vrátil v 16. minúte Balej, ktorý strelou zo strednej vzdialenosti prekvapil Penkera. Hostia boli úspešní aj v nasledujúcej akcii a Skokan v skrumáži upravil na 3:2. Expresnú stíhaciu jazdu hostí zavŕšil v 18. minúte Šatan, ktorý zblízka zužitkoval dobrú Skokanovu prihrávku. V eufórii hrajúci hostia pridali v 19. minúte ďalší gól. Bakoš uspel presnou strelou nad Penkerovu lapačku a bolo 3:4. Domáci následne siahli po výmene brankára, keď Penkera nahradil Čiliak. O nerozhodný stav po 1. tretine sa zaslúžil Hruška, ktorý od modrej čiary prestrelil Konráda.

Do druhej tretiny vstúpili omnoho lepšie hostia, v ktorých bránke nahradil Konráda Galbraith. Domáci sa viackrát bránili nedovolene a jednu z presiloviek využil v 25. min Šatan. Skúsený kanonier "rusnákovský" obišiel bránku a Čiliak sa k vzdialenejšej žrdi nestihol presunúť - 4:5. Hostia boli naďalej aktívnejší a v 31. minúte pridali šiesty gól. Šatan zavŕšil svoj hetrik ďalším gólom, tentoraz v presilovke, keď blafákom do bekhendu prekonal Čiliaka. Hostia v ďalšom priebehu druhej časti kontrolovali vývoj a svojmu súperovi veľa nedovolili. V 36. minúte mohol Bakoš v presilovke pridať ďalší gól, no zblízka Čiliaka neprehodil.

Domáci sa s nepriaznivým skóre nechceli zmieriť a v tretej tretine sa dočkali piateho gólu. Jeho autorom bol v 48. min Garip Saliji, ktorý v závere presilovej hry z ostrého uhla prekabátil Galbraitha. Domácich však v 50. min schladil Kukumberg, ktorý zužitkoval dobrú prihrávku Preisingera. V 56. min vrátil Nitranov do hry gól Tomáša Chrenka, ktorý úspešne tečoval Hruškovu strelu. Nitrianska powerplay v závere zápasu už na divokom výsledku nič nezmenila. Hostia tak vo výbornom zápase, ktorý sa dobrej diváckej kulise musel páčiť, získali tri body

HLASY PO ZÁPASE

Ján Jaško (tréner Nitry): "Viedli sme 3:0, no súper rýchlo otočil stav. Odkedy sme prehrávali, stratili sme chladnú hlavu a súper nás zrazil do
kolien. Zápas sme odohrali s piatimi obrancami. Budem sa opakovať, ale znovu musím povedať, že nás čaká ešte veľa práce.

Štefan Mikeš (tréner Slovana): "Divácky to bol určite atraktívny hokej, padlo veľa gólov a k videniu bolo veľa zaujímavých scén. Vstup do zápasu sme si takto nepredstavovali, prehrávali sme 3:0, čo je už veľmi zlé. Našťastie sme sa však rýchlo ujali vedenia a to nám dodalo sebavedomie. Neskôr sme súpera držali na dištanc a som rád, že sme to dotiahli do víťazného konca. Od začiatku to bolo náročné stretnutie. V dnešnom hokeji nebýva zvykom, aby padlo 13 gólov. Pre divákov je to atraktívne, no pre nás na striedačke ťažké."