Po deviatich výhrach nečakaný výbuch v Skalici

0 0

33. kolo Tipsport extraligy

HK 36 Skalica - HC Slovan Bratislava 10:0 (3:0, 4:0, 3:0)

Góly: 2. T. Višňovský (Lušňák), 5. Lušňák (Obdržálek, Kloz), 15. Šmach (Holovič, M. Šátek), 21. J. Hruška (Pálffy, R. Školiak), 34. Vyrúbalík (R. Školiak, Pálffy), 35. Klejna (T. Mikúš), 36. Šmach (Pálffy, J. Hruška), 47. J. Hruška (Pálffy, Vyrúbalík), 50. Šmach (J. Hruška, R. Školiak), 52. R. Školiak (Pálffy, J. Hruška)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Šefčík, Výleta, 4100 divákov

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, Kloz, Srnec, I. Jankovič, Gula, T. Magušin - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, T. Višňovský, Lušňák - Kutálek, Holovič, M. Šátek - Klejna, R. Konečný, T. Mikúš
Slovan: Konrád (34.-40. Orčík) - Švarný, Štajnoch, P. Frühauf, Ďatelinka, Jass, Dobroň, L. Kozák - Šatan, Lipiansky, M. Bartánus - Preisinger, Kukumberg, D. Skokan - Bulík, M. Macho, M. Bakoš - D. Buc, M. Sloboda

Stretnutie medzi prvými lídrami extraligovej tabuľky začalo podľa očakávania v rýchlom tempe a ofenzívnou hrou. Skaličania sa ujali vedenie už v 2. min presným zásahom T. Višňovského a o tri minúty neskôr pridal druhý gól Lušňák do odkrytej bránky hostí. Slovan sa však nenechal zaskočiť a naďalej hral so Skaličanmi vyrovnanú partiu. Po tlaku domáceho mužstva a vylúčení na strane belasých sa do príležitosti dostal Šátek a aj s trochou šťatia prekonal Konráda pomedzi betóny - 3:0. Už o dve minúty neskôr mohol prvý útok Slovana skorigovať, ale Lakosil napokon nemusel zasahovať.

Prvý gól v druhej tretine prišiel ešte rýchlejšie ako v prvom dejstve, keď už v 34. sekunde skóroval J. Hruška po spätnej prihrávke Pálffyho. V ďalšom priebehu hry boli skalickí hráči aktívnejší a ojedinelé útoky hostí dokázal Lakosil bez väčších problémov zneškodniť. Od 34. min pokračoval skalický gólostroj, keď postupne sa do streleckej listiny zapísali Vyrúbalík, Klejna a Šmach. Hosťom pritom nepomohla ani výmena brankára.

Ani v III. tretine sa hráčom Slovana, v bránke opäť s Konrádom, nedarilo nájsť recept na skalickú obranu. Skaličania pokračovali v ofenzívnej hre a skóre v ich prospech narastalo. Už na 8:0 zvýšil pred vypredaným štadiónom J. Hruška a v 50. min pridal ďalší gól Šmach po peknej spolupráci so R. Školiakom. Desiaty gól dosiahli domáci v 52. min Školiakom po prihrávke Pálffyho. Ten si na svoje konto pripísal spolu päť asistencií.

Slovan naposledy inkasoval desať gólov sezóne 2006/2007, keď v januári 2007 podľahol na domácom ľade Dukle Trenčín 1:10.

Peter Oremus (tréner Skalice): "Náš výkon bol zodpovedný, kolektívny, všetky herné činnosti nám vychádzali. Podpora celého kolektívu priniesla kvalitný hokej aj divácku podporu."
Štefan Mikeš (tréner Slovana): "Výsledok hovorí za všetko. Doteraz sme vyhrali 9-krát za sebou. Človek môže aj prehrať, ale akým spôsobom sme prehrali dnes, to je potupa a katastrofa. Taký je hokej."