Návrat na víťaznú vlnu

0 0

Dnešný zápas s Duklou sme zvládli na výbornú a vyhrali sme 3:0

HC Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Góly: 17. Lipiansky (M. Bartánus), 31. D. Skokan (Kukumberg, D. Buc), 40. D. Skokan (Švarný, Kukumberg)

Vylúčení: 3:2 na 2 min, navyše: I. Ďatelinka 5+10+DKZ za bitku - Radulay 5+10+DKZ za bitku, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Brath, Stano, 7854 divákov

Slovan: Konrád - Štajnoch, Švarný, Dobroň, I. Ďatelinka, Jass, Jerofejevs, L. Kozák - Šatan, Lipiansky, M. Bartánus - M. Macho, Bulík, M. Bakoš - D. Skokan, Kukumberg, D. Buc - A. Kudrna, M. Sloboda

Trenčín: V. Kováč (41. T. Hiadlovský) - M. Habšuda, Trefný, M. Biro, Gabriš, Vizváry, Štindl, od 21. min Hlubuček, E. Bednár - R. Tvrdoň, P. Fabuš, Pardavý - O. Mikula, Sojčík, A. Šťastný - Tybor, J. Gašparovič, Melichárek - Radulay, M. Filo, Lelkeš

Po úvodnom oťukávaní pohrozili v 8. min Trenčania, ale M. Filo bekhendom príliš nepotrápil Konráda. O minútu neskôr sa pred odkrytou bránkou ocitol Bulík, jeho strelu pod hornú žŕdku však brankár V. Kováč vytesnil nad bránku. Gólman Trenčína v 15. min zneškodnil stopercentnú šancu Šatana, no v 17. min už nestačil na pokus skúseného Lipianskeho - 1:0. V poslednej minúte úvodného dejstva Kukumberg najprv nastrelil žŕdku a následne jeho pokus zlikvidoval V. Kováč.
V 25. min sa dostali do prečíslenia dvaja hráči Dukly, ale skóre sa nemenilo. O ďalšie tri minúty neskôr si Konrád poradil s pokusom Vizváryho. V 31. min zvýšil na 2:0 D. Skokan, ktorý spomedzi kruhov poslal puk ponad Kováčovu lapačku do trenčianskej bránky. Ten istý hráč strelil gól aj 20 sekúnd pred druhou sirénou, keď tečoval strelu Švarného od modrej čiary
V treťom dejstve sa Trenčania snažili dosiahnuť aspoň gól, no ich snaha končila na dobre organizovanej defenzíve Slovana či pozornom brankárovi Konrádovi. Hrozili aj "belasí", no v 53. min neuspel M. Bakoš a o dve minúty neskôr ani Kukumberg. Do záveru duelu už gól nepadol, v závere stretnutia sa však ešte pobili Ďatelinka s Radulayom.

Štefan Mikeš (tréner Slovana): "Sme radi, že sme od prvej minúty ukázali, že Skalica bol jeden veľký omyl. Mužstvo nechce stratiť fanúšikov a chce zabojovať. V prvom dejstve sme boli jednoznačne lepší. Hoci sme viedli len 1:0, vôbec som sa nebál o výsledok, pretože chlapci mali duel plne pod kontrolou. Podľa toho sa celý zápas odvíjal."
Juraj Jakubík (asistent trénera Trenčína): "Za súperom sme zaostávali v agresivite, korčuľovaní, bojovnosti, nasadení a pravdepodobne aj srdcom, takže sme si nezaslúžili nič iné ako prehrať. Musíme sa z toho poučiť a do roka 2012 vstúpiť lepšie."