Výborná tretia tretina na body nestačila

0 0

HC SLOVAN Bratislava v druhom zápase na tripe aj napriek prevahe v tretej tretine podľahol Lokomotivu Jaroslavľ tesne 1:2.

Lokomotiv Jaroslavľ – HC SLOVAN Bratislava 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Góly: 1. Plotnikov (Averin), 4. Gorochov (Plotnikov, Apalkov) – 44. Miklík (Vondrka, Mojžíš)

Lokomotiv Jaroslavľ: Kolesnik – Ljubuškin, Gorochov, Holøs, Jakovlev, Višnevskij, Pašnin, Vasiliev, Zotov – Plotnikov, Averin, Apalkov – Černikov, Ullström, Petrov – Kručinin, Kapustin, Redlihs – Galimov, Chlopotov, Avcin
HC SLOVAN Bratislava: Kopřiva – Sersen, Škoula, Sigalet, Mojžíš, Kutlák, Štajnoch, T. Mikúš, R. Mráz – Bartovič, J. Mikúš, Radivojevič – Vondrka, Bližňák, Miklík – Kukumberg, Šťastný, Netík – Hudáček, Matoušek, Daňo

Hokejistom Slovana podobne ako v Čerepovci vôbec nevyšiel začiatok zápasu. Už v 19. sekunde nastrelil puk Plotnikov spoza brány do Škoulu, od ktorého sa puk nešťastne odrazil za Kopřivu – 1:0. O dve minúty si skvele do priestoru medzi kruhmi nakorčuľoval Gorochov a po prihrávke od Plotnikova nedal nášmu brankárovi žiadnu šancu – 2:0. Slovanisti prvýkrát nebezpečne vystrelili v 9. minúte, no Juraj Mikúš delovkou po zemi netrafil priestor brány.  Domáci gólman mal potom čo robiť aj so strelou Netíka, či Štajnocha, ktoré mohli skončiť gólom. Rovnako sa zaskvel aj Kopřiva, ten si poradil so strelami Višnevskeho a Plotnikova.

V 22. minúte poslal Miklík ťažký puk na Kutláka, ktorý aj napriek tomu len tesne minul pravý horný roh Kolesnikovej brány. Na druhej strane pochodil rovnako Ullström, ktorý v čistej palebnej pozícii netrafil bránu. Hneď vzápätí zachránila Slovan po Plotnikovom prieniku ľavá tyčka.  Ľavá žrď zazvonila aj o pár okamihov neskôr po strele Pašnina. Dobrú šancu na kontaktný gól mal v 30. minúte Kukumberg, pravým betónom dobre zasiahol Kolesnik. Slovan od tretieho inkasovaného gólu zachránil Kopřiva, ktorý výborne vybehol proti Redhlisovmu individuálnemu prieniku.

Kukumberg bol v dobrej palebnej pozícii hneď na začiatku tretej tretiny, jeho strelu ale stihli domáci zblokovať. Slovanisti sa dočkali gólu v 44. minúte, keď sa v presilovej hre presadil presnou strelou švihom Michel Miklík - 2:1. Slovan vstrelený gól evidentne povzbudil. Šance na vyrovnanie spálil, Sersen, Škoula i J. Mikúš. V 46. minúte strieľal tvrdo Kutlák. Slovan bol v tretej tretine lepším tímom a Jaroslavľ len bránila jednogólový náskok. Ten sa jej napokon aj za výrazného šťastia v samom závere počas našich veľkých príležitostiach podarilo udržať.