Napriek veľkej aktivite bez bodu

0 0

HC SLOVAN Bratislava bol v Minsku jasne lepším tímom, napriek tomu nevezie domov ani bod.

Dinamo Minsk – HC SLOVAN Bratislava 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 20. Cheechoo (Ellison, Vesce), 35. Ellison (Cheechoo, Vesce) – 55. Tičar (Švarný)

Zostavy:Dinamo: Glass (Milčakov) – Šinkevič, Bailen, Lisovec, Krajíček, Gunderson, Znacharenko, Nogačov – Kaľužný, Ellison, Vesce – Materuchin, Szczechura, Cheechoo – Stepanov, Drozd, Meleško – Koľcov, Pavlovič, BujnickijHC SLOVAN: Brust (Garnett) – Barker, Sersen (A), Luža, Starosta, Valach, Švarný, Kozák – Miklík, Nedorost, Kašpar – Jeglič, Tičar, Nagy (A) – Paré, Surový (C), Bartovič – Skalický, Viedenský, Lušňák

Belasí odohrali na ľade Dinama Minsk výbornú prvú tretinu, ktorou jedinou chybou nebol strelený gól,  no viaceré akcie si puk do brány Glassa pýtali. V úvode si Slovanisti zahrali presilovku, počas ktorej opečiatkov brvno domácej brány Ladislav Nagy. V 11. minúte sa pred bránkoviskom dobre zorientoval Václav Nedorost, no bekhdendom z otočky trafil len betóny brankára. Minsk sa sa vážnejšie predviedol v brejku tri na dva, ten však Lisovec zakončil vedľa. Puk skončil tesne vedľa aj po tvrdej strele Starostu. Po góle volala aj šanca Jegliča, ktorú zastavil v poslednej chvíli Glass. Smolná sa stala pre Slovan dvadsiata minúta a presilovk Dinama o dvoch hráčov, ktorú potrestal gólom v poslednej sekunde Cheechoo.

Slovan si aktivitou v úvode druhej tretiny vypýtal presilovku, no v nej si nepripravil vážnejšiu príležitosť na vyrovnanie. Veľkú šancu mal ale v rovnvážnom počte Ladislav Nagy, ktorý po prihrávke Žigu Jegliča trafil do presúvajúceho Glassa. V 35. minúte pri vylúčení Kašpara najskôr proti Ellisonovi výborne zakročil Brust, no jeho druhý pokus o niekoľko okamihov neskôr skončil medzi jeho betónami v bráne – 2:0.

Aj v tretej časti hry Slovan diktoval tempo hry a snažil sa o kontaktný gól. Říhovým zverencom žiaľ nepomáhali ani presilové hry, v ktorých sme sa nevedeli presadiť. Tretí gól mohli streliť aj domáci, Drozd ale nenašiel recept na Brusta. Glass bol pozorný pri dvoch tvrdých projektiloch Ivana Švarného. Nebezpečne pálil z pozície kruhov aj Ladislav Nagy. Slovanisti sa napokon dočkali päť minút pred koncom, v početnej výhode sa radoval dôsledný Rok Tičar - 2:1. V samom závere mali hráči Slovana veľký tlak, Glassa ohrozovali aj v hre bez brankára, no vyrovnať nedokázali.

Miloš Říha: Hru sme mali pod kontrolou, opäť nás zradila koncovka. Súpera sme prakticky k ničomu nepustili, až na dve chybičky, ktoré potrestal a rozhodol o výhre.