Najvýchodnejší tím KHL v Bratislave

0 0

Zverenci trénera Čadu pokračujú v domácej sérii už v stredu. Na ľade SLOVNAFT Areny o 19:00 privítajú tím z ďalekého Chabarovska.

Hokejisti HC SLOVAN v pondelok potvrdili svoju silu na domácom štadióne! Nad silným Novosibirskom sme po góle Mira Šatana vyhrávali od úvodnej tretiny. Mimochodom, pre „Šarkyho“ to bol už štvrtý gól v posledných troch zápasoch, ktorým potvrdil výbornú formu! Skvelý Jaro Janus si dlho držal čisté konto, ale hostia tesne pred koncom nakoniec dokázali vyrovnať. O víťazovi sa tak rozhodovalo až v nájazdoch. V nich sa presadili Šatan s Vondrkom, dva body zostali v Bratislave!

Koniec základnej časti sa pomaly blíži, a tak v stredu potrebujeme znova bodovať. Tentoraz na domácom ľade privítame Chabarovsk. Ten prežíva turbulentnú sezónu. V októbri sa objavili správy o jeho finančných problémoch a v podstate odvtedy sa potáca na chvoste KHL. V pondelok zverenci Jevgenija Popichina nestrelili CSKA ani gól a prehrali tak štvrtýkrát v rade. Amur zatiaľ vyhral iba 12 zápasov, naopak pripísal si až 32 prehier. Na konte má 42 bodov a vo Východnej konferencii mu patrí predposledné 13. miesto.

Amur sa vo svojej histórii prebojoval do play-off iba raz - v sezóne 2011/12. Do vyraďovacích bojov sa s najväčšou pravdepodobnosťou nedostane ani tento rok, naopak pokúsi sa stabilizovať svoju finančnú situáciu. Svedčí o tom aj fakt, že na prelome rokov opustil káder slovinský útočník Jan Muršak, český krídelník Jakub Petružálek a americký obranca Brian Salcido.

Najproduktívnejším hráčom nášho najbližšieho súpera je Alexander Junkov. V 40 zápasoch nazbieral 19 bodov, s 12 gólmi je zároveň aj najlepším strelcom mužstva. V obrane Amuru kráľuje dvojica menovcov Loginovcov. Vladimir má na konte 12 bodov (2+10). Alexander patrí medzi najvyťaženejších hráčov celej súťaže, v priemere na ľade strávi takmer 25 minút a doteraz získal 11 bodov (2+9).

V bráne sa strieda dvojica Alexej MuryginMika Järvinen. Ani jednému z nich sa však príliš nedarí, obaja majú priemer takmer tri góly na zápas. Celá obrana Amuru totiž stojí na vratkých nohách. Od súperov inkasoval už 144 gólov, čo je najviac spomedzi všetkých mužstiev KHL.

Cesta za víťazstvom by v stredu mohla viesť aj cez využívanie presiloviek, pretože Chabarovsk hru v oslabení nezvláda. V početnej nevýhode inkasoval už 40 gólov a v tejto štatistike je druhým najhorším mužstvom ligy.

V októbri sme na ľade Amuru odohrali fantastickú prvú tretinu. Po góloch Mojžíša, Kukumberga, Miklíka a Juraja Mikúša sme sa ujali vedenia 4:1. Trojgólový náskok sme si udržali až do konca zápasu, strelecky sa ešte presadil Netík a vyhrali sme 5:2.

Fanúšikovia HC SLOVAN Bratislava majú stále možnosť pozrieť si naživo stretnutie proti Amuru. Posledné vstupenky na ďalší dôležitý zápas v boji o tohtoročné play-off si zakúpite ONLINE resp. na predajných miestach spoločnosti Ticketportal.