Nájazdy tentokrát pre Slovan

0 0

HC SLOVAN Bratislava zdolal v druhom zápase vo Švajčiarsku HC Lugano 3:2 na samostatné nájazdy.

HC Lugano – HC SLOVAN Bratislava 2:3sn (0:2, 1:0, 1:0, 0:0, - 0:1)

Góly:  24. Schlumpf (Klasen, Pettersson) – 4. Nedorost (Vondrka), 17. Šťastný (Surový) – rozhod. nájazad Štajnoch

Zostava HC SLOVAN: Janus (Backlund) – Baranka, Sersen, Vondrka, Nedorost, Nagy – Sigalet, Štajnoch, Bartovič, Bližňák, Murley – Mojžíš, Brejčák, Šťastný, Surový, Hudáček – Mihálik, Luža, Jeglič, Tičar, Netík –  Lunter, White

Do druhého prípravného zápasu vo Švajčiarsku vstúpili aktívnejšie domáci, ktorí mali hneď v úvode niekoľko dobrých striel na prekonanie Janusa. Belasí po tlaku Lugana zavelili do útoku a v 4. minúte sa po vynikajúcej prihrávke Vondrku spoza brány presadil Václav Nedorost – 0:1. Slovan mohol ísť do dvojgólového vedenia počas dvoch presilových hier, no Murley, Netík ani Vondrka brankára Merzlikinsa neprekonali. Vyrovnať mohla za Lugana ich nová kanadská posila Brett McLean, ktorý z tesnej bllízkosti netrafil priestor brány. V 17. minúte to bolo pre nás ešte veselšie – Surový našiel presnou prihrávkou Šťastného, ktorý strelou z pravého kruhu zvýšil na 2:0.

Slovan bol aj v druhej tretine aktívny a naši útočníci mali hneď niekoľko šancí na skórovanie.  V 24. minúte však unikol Klasen, ktorého strelu Janus betónom vyrazil na úplne voľného Schlumpfa a ten sa do prázdnej brány nemýlil – 1:2. Domáci sa potom odmlčali a bránili dobre hrajúci Slovan. Veľké šance na strelenie tretieho gólu mal švrtý útok Jeglič – Tičar – Netík. Super prihrávkou od Bližňáka pohrdol aj Bartovič a krátko po jeho šanci nepretavil do gólu samostatný únik ani Sersen. Druhú časť hry zakončili domáci fanúšikovia, ktorí na zimnom štadióne Pista Resega odpálili dymovnice a rozhodca poslal mužstvá do kabín.

Záverečné dejstvo, ktoré sa hralo aj s dvoma minútami z predošlej tretiny prinieslo zaujimavý hokej na oboch stranách. Luganu sa aj za pomoci podpory zhruba 3000 fanúšikov podarilo v 47. minúte vyrovnať, kedy sme zbytočne stratili puk v strednom pásme a Julien Vauclair bekhendom nedal Janusovi žiadnu šancu. Dlhé minúty sa hralo potom v obrannom pásme domácich, no Slovan ďalšie veľké šance nepremenil, azda najväčšiu nevyužil Netík, ktorý zoči – voči neprekonal gólmana domácich. Zápas tak išiel do predĺženia, v ktorom Janus zlikvidoval dve čisté šance Lugana a o víťazovi museli rozhodnúť samostatné nájazdy.

V nich po góloch Netíka a Nagya pridal rozhodujúci presný zásah Martin Štajnoch. Podržal aj Jaro Janus, ktorý zlikvidoval až tri zo štyroch nájazdov.