Nagy hattrickom zostrelil Záhreb!

0 0

Hokejisi Slovana zdolali zásluhou hattricku Ladislava Nagya Medveščak záhreb na jeho ľade 3:1.

Medveščak Záhreb – HC SLOVAN Bratislava 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 45. Thomas (Pelletier, St. Pierre) – 5. Nagy, 53. Nagy (Jeglič, Sersen), 60 Nagy (Vondrka)

Medveščak Záhreb: Brust – Martinovic, Flood, Mezei, Hutchinson, Katic, Carle, – Bjorkstrand, Murray, Glumac – Hedden, Wright, Thomas – Pelletier, St. Pierre, Segal – Perkovich, Anderson, Palushaj
HC SLOVAN Bratislava: Janus – Sersen, Sigalet, Baranka, Foster, Starosta, Štajnoch, Brejčák – Vondrka, Nedorost, Nagy – Bartovič, Surový, Murley – Hudáček, Tičar, Jeglič – Lunter, Šťastný, Netík

Tretí vzájomný zápas v sezóne poznačili hneď v jeho úvode vylúčenia. V rýchlom časovom intervale si na trestnú lavicu odišli sadnúť dvaja hráči Medveščaku Záhreb. Kým prvú presilovku Slovan nevyužil, v tej druhej to bol opäť Ladislav Nagy, ktorý oklamal celú obranu domácich aj gólmana Brusta a spoza brány otvoril skóre – 0:1. Záhreb mohol vyrovnať rovnako v presilovej hre, no Bill Thomas úplne sám pred bránou nedokázal trafiť skackajúci puk.  Hra bola aj v ďalšom priebehu hry poznačená niekoľkými vylúčeniami na oboch stranách, ani jeden z tímov však svoju početnú výhodu na strelenie gólu nezúžitkoval.  V záverečných sekundách sa počas oslabenia rútili na jediného obrancu domácich Surový s Bartovič, prvý menovaný po prihrávke kapitána Slovana výborne zakončoval, proti bol však dobre postavený Prust.

Na začiatku druhej tretiny pokračoval Medveščak Záhreb v presilovej hre, ktorú však našťastie pre nás nedokázal využiť.  V ďalších minútach bol aktívnejší Slovan. V 23. minúte strieľal tvrdo bývalý hráč Medveščaku Kurtis Foster, delovku ale namieril len do stredu brány.  O pár minút neskôr posunul Surový puk Bartovičovi, ktorého strelu švihom zneškodnil Brust. Slovan odohral nasledujúce minúty v obrannom pásme domácich aj vďaka faulu Mezeia, niekoľko striel Ladislava Nagya gólom neskončilo. Po polhodine hry odišiel na trestnú ľavicu Sersen, ktorého faul mohol potrestať dvojgólový strelec z Bratislavy Segal, betónom zasiahol výborne Jaro Janus. V 36. minúte neprekonal slovinský útočník Tičar ani na dvakrát pripraveného Brusta.

V 42. minúte si ešte obrana Slovana spolu s gólmanom Janusom daia pozor na nebezpečnú strelu Pelletiera a následne dorážky, no o tri minúty neskôr však unikol Pelletier poslal puk na voľného Thomasa, ktorý na radosť domácich fanúšikov vyrovnal na 1:1. V 49. minúte mohli už domáci vyhrávať - Pelletier si položil Janusa a jeho sťahovačke chýbali len milimetre. Hutchinson v tej istej minúte škaredo fauloval Ladislava Nagya a počas štvorminútovej presilovky to bol opäť náš najlepší strelec, ktorý presnou strelou švihom poslal Slovan do vedenia - 1:2. Zverenci trénera Matikainena v závere zápasu umnou hrou bránili jednogólový náskok a tri sekundy pred koncom uzavrel druhým hattrickom do siete Záhrebu v sezóne zápas Ladislav Nagy!

Petri Matikainen: Pre nás to bol ťažký zápas. Medveščak má kvalitný tím, v ktorého kádri je veľa kanadských hráčov a tomu zodpovedá aj ich štýl hry. My sme hrali lepšie ako v stredu - v domácom prostredí. Boli sme efektívnejší, vyhrávali dôležité súboje a naši útočníci sa viac tlačili do brány. Je skvelé vyhrať tu a odniesť si domov všetky body. Ladislav Nagy bol dnes hladný po góloch, hral veľmi aktívne a veľkú snahu pretavil do druhého hattricku v sezóne.