Na záver tripu víťazstvo nad Jekaterinburgom!

0 0

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava si v poslednom stretnutí na trojzápasovom tripe poradili s Avtomobilistom Jekaterinburg 1:0. Výraznú prevahu nášho tímu zúžitkoval v 27.minúte Libor Hudáček.

For english text see below

Avtomobilist Jekaterinburg – HC SLOVAN Bratislava 0:1 (0:0, 0:1,0:0)

Gól: 27. Hudáček (Tabaček)

Strely: 13:37, vylúčenia: 6:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, pred 3000 divákmi rozhodoval Belov, Odinš - Pavlov, Maťusa
Kompletné štatistiky TU.

Zostavy
Avtomobilist: Lobanov  - Mezei, Sokolov, Gusev, Makarov D., Sazonov, Stepanov, Menšikov - Špirko, Simakov, Gimatov - Straka, Malychin, Piroš - Strelcov A., Strelcov V., Čisťakov - Makarov K., Pronin, Bulatov - Ucťancev.
HC SLOVAN: Janus  - Boumedienne, Švarný, Vondrka, Bližňák, Šatan - Ďatelinka, Štajnoch, Bartovič, Kukumberg, Dravecký - Sigalet, Tabaček, Hudáček, Lipiansky, Miklík - Luža, Mikúš, Ölvecký, Šťastný Daňo

Avtomobilist Jekaterinburg nastúpil do zápasu proti nášmu tímu po piatich prehrách v rade. Pre Slovan bol zápas v Jekaterinburgu posledným na trojzápasov tripe, na ktorom zaznamenali zverenci trénera Čadu prehry v Magnitogorsku 2:3 a Čeľabinsku 1:3. Začiatok zápasu bol vyrovnaný, ani jedno z mužstiev sa nepúšťalo do veľkého útočenia. Ako prví mohli ísť do vedenia domáci, no pri vylúčeniach Boumedienna a Tabačka sa do vážnejšej šance nedostali.  Zhruba od polovice prvej tretine prevzali iniciatívu Slovanisti. Výsledkom nášho drvivého tlaku bolo veľké množstvo striel a dve presilové hry, ktoré sme nedokázali využiť. Domáci sa v prvej tretine trápili, Janus nemal veľa práce, zneškodnil len 3 strely. Na opačnej strane sa zapotil domáci gólman Holt, ktorý pochytal všetkých trinásť streleckých pokusov našich hráčov.

V druhej tretine sme pokračovali v aktívnej hre. V úvode prostrednej časti hry sme mali veľké šance v presilovke piatich proti trom. Tú najväčšiu spálil obranca Švarný. Pozorný musel byť aj Janus, keď sa pri našej početnej prevahe o dvoch hráčov dostal nečakane do nájazdu Sokolov. Ruský útočník našťastie Janusa neprekonal. Útoky domácich boli zriedkavé, väčšinu času trávili  vo svojom obrannom pásme, kde len s námahou odolávali veľkému tlaku Slovana. V 27. minúte sme konečne našli recept na brankára Holta. Tabaček vysunul v presilovke Hudáčka a ten tvrdou strelou prekvapil domáceho brankára – 0:1. O päť minút neskôr vystrelil z pravého kruhu veľmi nebezpečne Bližňák. Druhú tretinu sme vyhrali 1:0, no naše vedenie mohlo byť po obrovskej streleckej prevaha 27:6 aj vyššie.

Tretia tretina začala našou presilovou hrou, ktorú sme odohrali takmer celú v obrannom pásme Jekaterinburgu, k nebezpečnejším strelám sme sa však nedostali. V ojedinelej  akcii domácich sa ocitol v 43. minúte český forward Straka, naša obrana ale dokázala jeho individuálnu akciu včas zastaviť. V 48. minúte si za držanie sadol na trestnú lavicu center Mário Bližňák a po ňom za hákovanie aj kapitán Miro Šatan. Avtomobilist hral 19 sekúnd presilovku piatich proti trom. Slovanisti zahrali oslabenie veľmi dobre a nedovolili domácim ani raz vystreliť na brankára Janusa.  V 54.minúte sme mohli rozhodnúť o výsledku zápasu, o rýchly brejk sme sa pripravili zbytočnou nepresnosťou.  V závere zápasu sme hrali výborne v obrane a nepúšťali Avtomobilist do žiadneho tlaku. Vyrovnanie domácich nepriniesla ani 55 sekundová hra bez brankára. Okrem zisku cenných troch bodov teší takisto aj druhé čisté konto Jara Janusa v KHL.

Rostislav Čada"Bol to bojovný zápas, obaja súperi previedli húževnatý výkon. Veľmi dôležité bolo, ktorý tím ako prvý skóruje, podarilo sa to nám. V úvode zápasu bol Slovan aktívny, no Avtomobilist postupne vyrovnal hru. Obe mužstvá mali v zápase presilovku o dvoch korčuliarov, a ani jednému sa nepodarilo skórovať, čo považujem za veľký nedostatok. V tretej tretine sme hrali takticky, preukázali sme bojového ducha, čo vyústilo v zisk troch bodov v Jekaterinburgu,"

_______________________________________________________________

Slovan end their road trip with a win.

Avtomobilist Yekaterinburg – HC SLOVAN Bratislava 0:1 (0:0, 0:1,0:0)

Goal: 27. Hudáček (Tabaček)

Shots: 13:37, penalties: 6:5, powerplay goals: 0:1, shorthanded goals: 0:0, attendance: 3,000, officials: Belov, Odinš - Pavlov, Maťusa

Rosters:

After two losses against Metallurg Magnitogorsk and Traktor Chelyabinsk, HC SLOVAN Bratislava got back to winning ways with a shutout victory against Avtomobilist Yekaterinburg. The start of the game was balanced, with neither side committing much to the offensive side of things. Roughly halfway through the first period, HC SLOVAN began to turn up the heat, and they were practically camped in the Avtomobilist zone for the rest of the period. On the other hand, Jaroslav Janus only had to make three saves in the first period, whilst Holt was called into action 13 times.

The second period saw HC SLOVAN continue to be the aggressors. However, the Slovak Champions were unable to convert on a 5 on 3 powerplay chance. Despite the numerical advantage, Jaroslav Janus was surprised to be called into action, as he had to make a save on Sokolov. Avtomobilist attacks were rare, as they were having great problems dealing with the aggressive forechecking of the HC SLOVAN forwards. In the 27th minute, HC SLOVAN finally found the recipe for beating Holt. Tabaček found Hudáček, who surprised Holt with the shot, which found its way into the back of the net. Bližňák went close five minutes later, but the score would remain 1:0 after the second period, with the shots at a remarkable 27:6 in favour of HC SLOVAN.

For pretty much all of the third period, Avtomobilist were camped in their own zone. They had some isolated attacks, with the most dangerous coming in the 43rd minute from Czech forward Straka, but the defence was able to keep him out. Avtomobilist found their way onto a five on three powerplay chance, but the HC SLOVAN defence was firm and restricted them to very few chances. Avtomobilist’s attack remained anaemic, and the game finished with the score at 1:0. HC SLOVAN will be pleased to have played such a solid defensive game, and pleased to have finally got a win in the final game of their three game road trip. Jaroslav Janus will also be delighted to pick up his second KHL shutout.