Na záver European Trophy prehra vo Viedni

0 0

European Trophy 2012 sme zakončili prehrou 2:1 po predĺžení na ľade Vienna Capitals.

UPC Vienna Capitals – HC SLOVAN Bratislava 2:1pp (0:0, 0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 53. Lakos, 61. Blatný - 39. Dravecký (Kukumberg, Švarný)
pred 4300 divákmi rozhodoval Bauer, Steinecke

Strely: 27:25, vylúčenia: 5:6, navyše Bližňák 10min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1

Zostava HC SLOVAN: Hostikka - Švarný, Sigalet, Bartovič, Ölvecký, Dravecký - Boumedienne, Printz, Vondrka, Bližňák, Miklík - Mihalik, Štajnoch, Hudáček, Lipiansky, Šatan - Kytnár, Bakoš, A.Šťastný, Kukumberg, Preisinger.

Posledný zápas v tohtoročnom European Trophy sme začali opatrne, rovnako Capitals si v prvých minútach nevytvorili gólovú príležitosť. S pribúdajúcimi minútami sme sa však čoraz častejšie dostávali pred brankára Zabu. Kanadského gólmana prvýkrát vyskúšal v 5.minúte dobrou strelou Michal Vondrka a následne aj Miroslav Šatan. Niekoľko príležitostí volalo po úvodnom góle zápasu, no viackrát dobre zakročil Zaba, alebo sme nemierili do priestoru brány. Najväčšiu šancu domácich spálil počas presilovej hry Mario Seidl, ktorý zblízka trafil len žŕdku Hostikkovej brány. Pred koncom prvej tretiny nás mohol poslať do vedenia Bartovič, no na zemi ležiaceho Zabu nedokázal prekonať.

Druhú tretinu sme začali až príliš pasívne, z čoho pramenili viaceré šance domácich, pri ktorých nás  podržal Hostikka. Hráči Capitals však v tretej minúte druhej tretiny vyrobili faul a následne pri hre 5 proti 4, vyhodil puk do hľadiska Frazer, čoho dôsledkom bola naša presilovka piatich proti trom. V početnej výhode o dvoch hráčov sme mali niekoľko sľubných striel od modrej čiary, ale chýbal nám väčší dôraz pred bránkoviskom súpera. Domáci sa tak na radosť zhruba štyroch tisícok fanúšikov v Albert-Schultz Eishalle presilovke ubránili. Ďalšie minúty patrili hráčom Capitals, ktorí dobíjali našu bránu, ale gól streliť nedokázali. Naopak na konci prostrednej časti hry vo vlastnom oslabení vybojoval puk Kukumberg, ktorý svoj nájazd síce gólom nezakončil, ale dorážajúci Dravecký už  nemal problém dopraviť puk do siete – 0:1.

V tretej tretine sme mohli o výsledku zápasu rozhodnúť po faule na Kytnára, keď hlavný rozhodca nariadil trestné strieľanie. Strela Milana Kytnára z trestného strieľania netrafila priestor brány. Posledné minúty sme sa snažili udržať výsledok zápasu, čo sa nám ale nepodarilo. V 53. minúte vystrelil od modrej čiary Lakkos a bolo vyrovnané 1:1. V 59. minúte fauloval Josef Boumedienne. V riadnom hracom čase sme sa presilovke ubránili, no po šestnástich sekundách predĺženia rozhodol gólom, ktorý bol dosiahnutý pravdepodobne vysokou hokejkou Blatný - 2:1.

European Trophy 2012 končime so ziskom desiatich bodov v ôsmich zápasoch. Účasť na decembrovom Red Bulls Salute máme ako organizátor turnaja zabezpečenú. Najbližšie (štvrtok 6. septembra o 18:00) nás v 1.kole KHL čaká ukrajinský Donbass Doneck.