Na úvod prípravy cenné víťazstvo v Edene

0 0

V prvom prípravnom zápase pred sezónou 2013/2014 zvíťazil HC SLOVAN v Prahe nad HC Slavia 2:1 po obrate v druhej tretine.

HC Slavia Praha - HC SLOVAN Bratislava 1:2 (1:0, 0:2, 0:0). Praha, Zimní stadion Eden, 1 124 divákov. Rozhodovali: Jebavý, Nečas - Kopal, Marek, Vylúčení: 2:3, Presilovky: 1:1.

Góly: 20. Bednář - 34. Mihálik (Ölvecký), 37. Sersen (Bartovič, Netík)

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Kadlec, Dresler, Holub, Valach, Štich, Šenkeřík, Chalupa, Beňovič – Skokan, Tomica, Žejdl, Bednář, Klhůfek, Jelínek, Krenželok, Poletín, Micka, Sklenář, Růžička, Stránský.

HC SLOVAN Bratislava: Kopřiva (Janus) – Sersen, Škoula, Sigalet, Mojžíš, Mihálik, Štajnoch, Brejčák,  Ďatelinka – Bartovič, Bližňák, Netík, Vondrka, Ölvecký, Miklík, Hudáček, Kukumberg, Daňo, Mikúš, Šťastný, Kolena, Kudrna.

Do zápasu vstúpili lepšie domáci hráči, ktorí mali v úvodných minútach viac z hry. Ujať vedenia sa však mohol Slovan, Netíkovu strelu v 7. min. zastavila žŕdka. Potom sme nevyužili prvú presilovku v zápase, naopak Kopřiva zneškodnil tutovku Bednářa po prečíslení. Ten istý hráč využil už po 21 sek. prvú presilovku domácich, keď do konca úvodného dejstva chýbalo 10 sekúnd.

Druhá tretina patrila prevažne našim chlapcom, ktorí v nej dvomi gólmi dokázali otočiť skóre. V 34. min. krásne vymietol horný roh Furchovej bránky Vlado Mihálik. O tri minúty neskôr v presilovke po závare pred domácou bránkou sa napokon presadil Michal Sersen.

V záverečnej tretine už diváci žiadny gól nevideli. Sympatické bolo, že naše mužstvo sa ani v najmenšom neuchyľovalo k bráneniu tesného náskoku, ale bolo nebezpečné aj v útočnej tretine. Najväčšia šanca na vyrovnanie prišla až v poslednej minúte pri slávistickej hre bez brankára, keď Ružičkovu strelu vytesnil spoľahlivý gólman Kopřiva ramenom mimo bránku.

Slovan tak úspešne vstúpil do novej sezóny, z Prahy vezie v novom klubovom autobuse tesné ale zaslúžené víťazstvo, ktoré je tou najlepšou pozvánkou našim fanúšikom na sériu domácich prípravných zápasov v SLOVNAFT Arene medzi 1. a 15. augustom.