Na ľade Jugry prehra 1:3

0 0

Hokejistom Slovana nevyšiel úvodný zápas na klziskách súperov, keď podľahli Jugre Chanty - Mansijsk 1:3.

Jugra Chanty-Mansijsk – HC SLOVAN Bratislava 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 8. Krysanov (Glazačev, Trončinsky), 40. Skorochodov (Krysanov, Safronov), 60. Krysanov (Glazačev, Demagin) - 35. Kytnár (Kukumberg)

Strely: 34:31 vylúčenia: 1:4 presilovky: 0:0 oslabenia: 0:0 pred 2750 divákmi rozhodoval Gofman Roman, Ronn Jyri - Misyur Sergei, Raming Stanislav

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov - Pepeľaev, Grebeškov, Safronov, Ibragimov, Trončinsky, Starosta - Skorokhodov, Satnikov, Magogin - Krysanov, Glazačev, Demagin - Buľansky, Rybakov - Beľaev, Yacenko, Bocharov
HC SLOVAN Bratislava: Janus –  Sigalet, Sersen, Bakoš, Bližňák, Miklík – Ďatelinka, Švarný (A), Hudáček, Ölvecký, Bartovič (C) – Mojžíš, Tabaček, Kudrna, Kytnár, Kukumberg (A) – Trška, Mihálik, Mikúš, Preisinger, Daňo

Zápas začali oba tímy opatrne. Prvýkrát vyskúšal pozornosť domáceho gólmana strelou od modrej čiay Sersen. Ďalšie minúty mala viac z hry Jugra, ktorá hrala často v našom obrannom pásme. Domáci mohli ísť do vedenia pri vylúčení Miklíka, no Janusa výraznejšie nezamestnali. Z našej strany strieľal na Birhjukova nepríjemne Tabaček. V 8. minúte dostal Krysanov puk dobre do jazdy a presne mierenou strelou bekhendom dokázal prekonať Janusa – 1:0.  Slovanisti sa po inkasovanom góle snažili vyrovnať. Nebezpečne strieľal Sersen a neskôr aj Mikúš.  Hra sa prelievala zo strany na stranu a obaja brankári museli vytiahnuť niekoľko zákrokov. Jugra mala šancu streliť gól v 18. minúte pri vylúčení Švarného, Slovan však podržal dvoma skvelými zákrokmi Janus.  V úplnom závere prvého dejstva nedokázal v dobrej príležitosti vyrovnať Kudrna a po ňom ani Kytnár.

Na začiatku druhej tretiny sa ocitli v dobrých streleckých pozíciach hráči Jugry Janusa však nezaskočili. Naši hráči sa nevedeli proti dobre hrajúcim domácim presadiť a pred súperovu bránu sa dostávali len zriedka.  Do dobrej palebnej pozície sa v 29. minúte dostal Sersen, netrafil však priestor brány.  O minútu neskôr sa už dostával k strele spomedzi kruhov Rybakov, našťastie mu do strely vložil hokejku Kytnár.  Stav 1:0 zostal nezmenený aj po výlúčeni kapitána Bartoviča.  Po obrovskej chybe Jugry mohol vyrovnať Bližňák, strelu švihom ale namieril presne do lapačky Birjukova.  O pár sekúd neskôr už bolo  vyrovnané. Kukumberg vyhral buly na Kytnára a ten pohotovo na lapačku prekonal domáceho brankára – 1:1.  Vzápätí zachránil Slovan pred inkasovaním gólu skvelý Janus. Slovan v závere druhej tretiny nevyužil presilovku a prišiel trest. Po vyrazenej strele od Krysanova sa presadil Skorochodov – 2:1.

Pred riedko zaplnenými tribúnami sa naši hráči snažili o vyrovnanie od úvodných minút tretej tretiny.  V 42 . minúte strieľal po zemi Kukumberg, no jeho strele chýbala väčšia razancia. Domáci sa v tretej tretine zamerali na pozornú defenzívu a rýchle brejky. Vyrovnať sa nepodarilo Ölveckému a ani Sersenovi, ktorý trafil Birjukova priamo do lapačky. Obrovskú šancu spálil v 51. minúte Kytnár, ktorý nepretlačil do brány po tvrdej Kukumbergovej strele. Tlak Čadových zverencov prerušila až presilovka Jugry, tú však zahrali veľmi zle. Slovan bol v tretej tretine jasne lepším tímom, Birjukov v bráne Jugry ale chytal spoľahlivo. Slovan skúsil vyrovnať v 48 - sekundovej hre bez brankára, no po strate puku rozhodol o víťazstve Jugry gólom do prázdnej brány Krysanov - 3:1.

Rostislav Čada: Myslím si, že  sme videli vyrovnaný zápas, o čom svedčí aj počet striel. Domáce mužstvo bolo lepšie v prvej polovici zápasu, my naopak v tej druhej. Rozhodol druhý gól súpera trinásť sekúnd pred koncom druhej tretiny. Na tom, že padlo málo gólov majú zásluhu obaja brankári