So silným SKA tesná prehra 0:1

0 0

HC SLOVAN Bratislava v druhom zápase na tripe podľahol favorizovanému SKA tesne 1:0. O jediný gól domácich sa postaral Kovaľčuk.

SKA Petrohrad – HC SLOVAN Bratislava 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Góly: 5. Kovaľčuk

Strely: 24:27 vylúčenia: 2:6 presilovky: 0:0 oslabenia: 0:0 pred 11 600 divákmi rozhodovali: Buľanov, Ravodin, Sadovnikov, Sazonov

SKA Petrohrad: Bobrovsky - Chudinov, Kalinin, Alexandrov, Dallman, Semenov, Pervyšin, Berďukov, Nepriajev - Martensson, Průcha, Thoresen - Tichonov, Kovalčuk, Tarasenko - Kučerjavenko, Arťuchin, Afinogenov - Fedorov, Rybin, Burdasov
HC SLOVAN Bratislava: Janus - Višňovský, Sigalet, Vondrka, Bližňák, Miklík - Sersen, Švarný, Hudáček, Lipiansky (C), Bartovič (A) - Sekera, Mihálik, Bakoš, Kytnár, Kukumberg (A) - Trška, Ölvecký, Preisinger Kudrna

Oba tímy začali stretnutie zvoľna a v úvodných minútach sa hralo väčšinou v strednom pásme. Domáci sa dostali do prvej vážnejšej šance v piatej minúte a hneď z toho bol gól. Nepresnú rozohrávku Sigaleta potrestal tvrdou strelou Kovaľčuk – 1:0. V 8. minúte podržal Slovan pri strelách Pruchu a Thoresena Janus. Čadovi zverenci mohli vyrovnať o minútu neskôr, keď bolo po faule na Preisingera nariadené trestné strieľanie. Faulovaný hráč však strelou na lapačku Bobrovského nezaskočil. V polovici prvej tretiny dokázal Slovan vyrovnať hru a bol to opäť Preisinger, ktorý mohol vyrovnať, no na vyrazený puk nedosiahol. Slovan sa aj v ďalších minútach dostal niekoľkokrát do blízkosti Bobrovskeho, ani jedna strela však v sieti neskončila. V závere prvej časti hry mal výbornú šancu Kudrna, ktorý nebezpečne tečoval puk pred Bobrovskym.

Druhú tretinu otvorila presilovka Slovanu, v ktorej naši obrancovia nemali pri strelách od modrej čiary presnú mušku. Na opačnej strane neskončili gólom ani dve presilovky domácich, počas ktorých čaroval skvelý Jaro Janus.  V 31. minúte minula strela Martenssona len tesne Janusovu bránku. O tri minúty neskôr mal veľkú šancu Bartovič. Bobrovsky sa ale perfektne premiestnil k druhej žrdke a jeho strelu zlikvidoval. Rovnako pred gólmanom domácich nepochodil Vondrka. Janus opäť ukázal svoje kvality v 35. Minúte, keď si poradil so strelou Tarasenka. Dobrú šancu vyrovnať mal Kukumberg, no v nájazde poslal puk veďla brány.

Slovan sa v úvodných minútach tretieho dejstva ubránil presilovke piatich proti trom, keď na trestnej lavici sedel Kudrna a Mihalik. V 45. minúte odišiel na lavicu hanby Fedorov a veľké šance streliť gól mali Vondrka i Sigalet. Slovanisti sa v zápase výborne bránili presilovkám SKA. Domáci sa v polovici tretej tretiny nedostali v početnej výhode k ničomu a zaplnená aréna ich za to odmenila piskotom. Zásluhou Janusa ostával stav  1:0 v  platnosti aj v 54. minúte, keď vychytal Burdasova. Rovnaký hráč zlyhal v koncovke aj o minútu neskôr. V závere zápasu sa Slovan pokúšal vyrovnať v hre bez Janusa, no nahodený puk Višňovského v bráne neskončil. Hokejisti Slovana tak prehrali na ľade SKA Petrohrad tesne 1:0.

Rostislav Čada: V kvalitnom, rýchlom a bojovnom zápase sme mali slabšiu prvú tretinu. Od druhej tretiny sme hru výrazne zlepšili, bohužiaľ sme nevyužili niekoľko šancí vrátane trestného strieľania. Hrali sme veľmi dobre v obrane a oslabeniach, v ktorých sme nedovolili súperovi skórovať. V dnešnom zápase nás mrzí to, že sme neuhrali aspoň bod, pretože sme mu boli veľmi blizko.