Mytišči chceme zdolať aj tretí raz!

0 0

Aktuálnu domácu sériu zakončia zverenci trénera Matikainena súbojom s Atlantom Mytišči. Úvodné buly je na programe vo štvrtok o 19:00.

Bude to už náš tretí vzájomný duel s týmto súperom v prebiehajúcej sezóne. Prvé dva sme s ním odohrali ešte v novembri. Najprv sme na jeho ľade triumfovali 2:1. Do dvojgólového vedenia nás poslali Nedorost a Ružička. Atlant v závere síce skorigoval výsledok, ale tri body sme si už nenechali zobrať. V SLOVNAFT Arene rozhodol o našom druhom víťazstve Rok Tičar. V úvodnej tretine strelil vedúci gól hostia dokázali vyrovnať. O víťazovi rozhodovali až nájazdy, v nich pre nás ďalší bod zabezpečil opäť slovinský útočník.

Atlant vlani po prvý raz od svojho vstupu do KHL chýbal v play-off. Podobný osud mu pre nevyrovnané výkony hrozí aj v aktuálnom ročníku. Klub sa navyše borí s finančnými problémami a jeho budúcnosť v najprestížnejšej európskej lige je otázna. Naposledy síce zabodoval naplno v Záhrebe po výhre 3:2, lenže predtým vyhral iba jediný zo siedmich zápasov. Aj preto mu v Západnej konferencii patrí iba 12. priečka. Za 19 triumfov a 29 prehier nazbieral 60 bodov, na postupovú osmičku mu momentálne chýbajú štyri.

HC SLOVAN Atlant Mytišči
Bilancia 49-18-31 57 b./14. 48-19-29 60 b./12.
Posledných 5 zápasov P-P-P-P-V V-P-V-P-P
Góly 114-140 120-133
Presilovky 16,1% (18.) 15,8% (21.)
Oslabenia 84,7% (7.) 77,8% (24.)
Najproduktívnejší hráč L. Nagy 32 b. (17+15) S. Šmeljov 28 b. (6+22)
Najlepší strelec L. Nagy 17 A. Čermov 14
Najlepší nahrávač R.Tičar 16 S. Šmeljov 22

V decembri odišli z kádra nášho najbližšieho súpera viacerí skúsení hráči, namiesto nich dostali šancu draví mladíci. Aj preto je v produktivite Mytišči na čele iba 21-ročný ruský útočník Sergej Šmeljov.  Doteraz nazbieral 28 bodov (6+22). Najlepším strelcom mužstva je Arťom Černov, do streleckej listiny sa zapísal 12-krát, na konte má aj rovnaký počet asistencií.

Najväčšia zodpovednosť za obrannú činnosť mužstva leží na pleciach Matthewa Gilroya. Americký obranca má skúsenosti z NHL, ešte v minulej sezóne odohral niekoľko zápasov za Floridu. Počas svojho prvého roka v Európe je jednoznačne najvyťažovanejším hráčom Atlantu, na ľade trávi v každom zápase viac ako 23 minút. Darí sa mu aj v produktivite, pripísal si už 27 bodov (8+19) a patrí medzi najproduktívnejších obrancov súťaže.

Suverénnou jednotkou v bráne Mytišči je Atte Engren. Fínsky brankár nastúpil až v 46 z 48 duelov a patrí medzi najvyťažovanejších brankárov v lige. Svojich konkurentov pustil do bránkoviska spolu iba na 355 minút (necelých šesť zápasov). Úspešnosť jeho zákrokov sa šplhá k 91,5 percentám, čisté konto si doteraz  udržal iba v jedinom prípade.

V utorok sme proti Minsku využili až tri presilové hry a vo štvrtok sa na to pokúsime nadviazať. Atlant sa počas hry v oslabení často dostáva do problémov, inkasoval v nich už 39 gólov. V priemere nedokáže ubrániť každé štvrté oslabenie.

Zakúpťe si vstupenky na záverečný domáci duel januárovej série v sieti Ticketportal a priďte sa pozrieť na atraktívny zápas KHL.