Krutá prehra na ľade favorita

0 0

Hokejisti Slovana na ľade SKA nevyužili niekoľko vyložených šancí, naopak náš súper potrestal každú ponúknutú príležitosť.

SKA Petrohrad – HC SLOVAN Bratislava 7:2 (1:0, 3:1, 3:1)

Góly: 17. Panarin (Ščipačov, Dadonov), 23. Martensson, 28. Panarin, 29. Kadejkin (Jermakov), 46. Červenka (t.s.), 50. Panarin, 50. Červenka (Thoresen, Martenson) – 24. Vondrka (Štajnoch), 60. Baranka (Bližňák)

SKA: Ivannikov – Rjasenskij, Chafizullin, Alexandrov, Kutejkin, Chudinov, Jermankov – Tichonov, Ericssson, Kovalčuk (C) – Dadonov, Šipačjov, Panarin – Thoresen, Martensson, Červenka – Ponikarovskij, Ketov, Kadejkin
HC SLOVAN: Janus (od 29. Backlund) – Sersen (A), Baranka, Štajnoch, Sigalet, Brejčák, Starosta, Foster – Nagy (A), Murley, Vondrka – Netík, Surový, Bartovič (C) – Jeglič, Tičar, Hudáček – Ölvecký, Šťastný, Lunter

Zverenci trénera Matikainena dokázali v úvode zápasu odolať miernemu tlaku domácich. Gólman Janus si najskôr v tretej minúte poradil so strelou Panarina a o minútu neskôr vytesnil mimo brány i strelu Chudinova. Hra sa potom čoraz viac vyrovnávala a k slovu sa dostávali aj hráči Slovana. Puk v pásme SKA dokázala držať dlhšiu chvíľu naša štvrtá formácia, po ktorej sa na ľad dostal útok Murleyho a bol to práve americký útočník, ktorý po prihrávke Vondrku spoza brány spálil prvú dobrú šancu Slovana. V 13. minúte mohol využiť presilovú hru Surový, ktorý sa po strele Sigaleta dostal k odrazenému puku, no proti jeho dorážke zasiahol Ivanikov. Brankár SKA vychytal aj nájazd slovinského útočníka Roka Tičara. Po sérii našich príležitostí prišiel trest v preislovej hre domácich, keď po peknej kombinácii rozvlnil sieť za Janusom Panarin – 1:0. Slovan mohol potom z hokejky Nagya vyrovnať, no ani jeho strela, ani opakované dorážky gólom neskončili.

Pre Slovan začalo druhé dejstvo nešťastne, keď po diskutabilnom zákroku na Tičara prešli domáci do protiútoku a po sérii dorážok prepadol puk od Martenssona až do našej brány – 2:0. Slovan sa však z gólu rýchlo otriasol, výborne napadol SKA vo vlastnej tretine, k puku sa dostal Štajnoch a jeho nahodený puk poslal pekným tečom za Ivannikova Vondrka – 2:1. V 28. minúte spálil tutovku Surový a následne zahrmelo dvakrát na opačnej strane. Najskôr Dadanov tečoval strelu Panarina a hneď vzápätí vyhnal Janusa z brány sa strelou švihom Kadejkin – 4:1.

Slovanisti sa napriek nepriaznivého stavu nevzdávali a v tretej tretine sa snažili o strelenie druhého gólu. Na pozore sa musel mať aj Backlund, keďže domáci vyrážali často do nebezpečných protiútokov. V 46. minúte počas našej presilovej hry prihral nepresne Vondrka a kanadský bek Foster zastavil prenikajúceho Červenku len za cenu faulu, po ktorom nasledovalo trestné strieľanie. Český forward nedal Backlundovi žiadnu šancu a zvýšil na 5:1. V 50. minúte skompletizoval Panarin svoj hattrick a prehrávali sme už 1:6. Zo strany SKA to nebolo všetko - v tej istej minúte nedal presnou strelou Backlundovi žiadnu šancu Červenka - 7:1. V samom závere upravil na príliš krutých 7:2 pre Slovan Ivan Baranka.

Petri Matikainen: Zápas sme začali trošku nervózne, no dokázali sme prežiť úvodné minúty bez inkasovania gólu. Ďalšie minúty prvej tretiny sme hrali veľmi dobre, vytvorili si dostatok gólových príležitostí, stretnutie bolo vyrovnané.  V druhej tretine sme dobre kontrolovali hru v útočnom pásme, no bohužiaľ sme spravili zopár chýb, ktoré veľmi efektívne hrajúce SKA využilo - z každej šance dali gól.  Nie sme spokojní ako sme odohrali tretiu tretinu. Chceli sme byť aktívni, no spravili sme chyby, z čoho pramenili ďalšie inkasované góly. Dnes sme vysoko prehrali, no v hre vidím viacero pozitív, na ktorých musíme stavať v nasledujúcich stretnutiach.