KalPa Kuopio sme zdolali 3:2 po predĺžení

0 0

V poslednom domácom zápase pred štartom KHL sme porazili fínsky celok KalPa Kuopio 3:2 po predĺžení.

HC SLOVAN Bratislava - KalPa Kuopio 3:2pp (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 16. Matti Kuparinen (Artturi Lehkonen), 20. Artturi Lehkonen (Sakari Salminen, Matti Kuparinen), 37. Martin Štajnoch (Josef Boumedienne, Michal Vondrka), 44. Andrej Štastný (Roman Kukumberg), 62. Milan Kytnár (Josef Boumedienne, Libor Hudáček), pred 6849 divákmi rozhodoval Konc J., Mülner R.

Strely: 43:32, vylúčenia: 3:4, presilovky: 1:1, oslabenia 0:0

Zostava HC SLOVAN: Janus - Sigalet, Tabaček, Bartovič, Kreps, Dravecký - Boumedienne, Štajnoch, Vondrka, Kytnár, Miklík - Mihalik, Švarný, Hudáček, Ölvecký, Šatan - Printz, Bližňák, Šťastný, Kukumberg, Daňo.

V úvodných minútach sa hral opatrný hokej s minimom šancí. Do prvej veľkej príležitosti sa vrútil v 9. minúte náš mladý útočník Daňo a keďže bol v brejku faulovaný, nasledovalo trestné strieľanie. Útočník sa pokúsil o prudkú strelu švihom, súperov brankár však nemusel zasahovať. O ďalšie dve minúty sa rútil sám na Toivonen aj Kreps, fínsky gólman jeho pokus zastavil pravým betónom. Na druhej strane zastúpil Janusa na bránkovej čiare Šťastný po tom, čo puk prekĺzol pomedzi betóny nášho gólmana. Po štvrťhodine hry mohol otvoriť skóre center druhého útoku Kytnár, z medzikružia však minul bránku. Trest prišiel o niekoľko sekúnd neskôr, keď po závare pred Janusom dopravil puk za jeho chrbát Kuparinen - 0:1. V 19. minúte putoval na trestnú lavicu Kukumberg a hoci Salminenovu strelu ešte zastavila žŕdka, 38 sekúnd pred prvou sirénou zvýšil na rozdiel dvoch gólov Lehkonen - 0:2.

Proti veľmi dobre hrajúcim Fínom sme sa presadzovali v úvode druhej tretiny ťažko. Hosťom výrazne pomáhal aj spoľahlivo chytajúci Toivonen. Ten efektným zákrokom zneškodnil aj pokus Šatana, ktorý sa v polovici zápasu natlačil pred bránku. Čaro fínskeho gólmana odklial až v 37. minúte Martin Štajnoch, ktorý v presilovke rozvlnil sieť tvrdým príklepom od modrej čiary - 1:2. Naši hokejisti, povzbudení gólom, sa snažili o vyrovnanie ešte pred koncom druhej časti, no naopak sme mohli opäť inkasovať, keď pri viacerých šanciach súpera pomohlo Janusovi aj šťastie.

Vyrovnať sa nám podarilo na začiatku tretieho dejstva, keď v 44. minúte Kukumberg vyhral vhadzovanie v útočnom pásmo a Šťastný prudkým švihom trafil presne k žŕdke - 2:2. Rovnaký hráč nás hneď vzápätí mohol poslať prvýkrát v zápase do vedenia, Toivonen však vyrazil puk smerujúci do pravého horného rohu nad bránku. V poslednej desaťminutovke sme sa snažili zápas rozhodnúť.  Blízko ku gólu bol v 51. minúte Šatan i Hudáček, hostia však aj s prispením šťastia odolali. V 57. minúte Šatan naservíroval puk v prečíslení troch proti jednému Bartovičovi, no rýchlonohý útočník stroskotal na brankárovi a jeho ďalšia strela len opečiatkovala ľavú žŕdku. Do konca riadneho hracieho času sa už skóre nezmenilo a na rad tak prišlo predĺženie. Hneď na jeho začiatku mohol rozhodnúť Riikola, no nezvládol zakončenie. Dokonalý obrat v podaní zverencov Rostislava Čadu zavŕšil v 62. minúte Kytnár, ktorý dorazil do bránky strelu Boumedienna - 3:2 a rozradostnil slušne zaplnenú Slovnaft Arénu.

Hlasy trénerov:
Rostislav Čada (HC SLOVAN):  "Bol to veľmi dobrý zápas. Nezačali sme dobre, dostali sme dva góly v dôsledku individuálnych zaváhaní. Od druhej polovice duelu sme zvýšili intenzitu a zaslúžene znížili. Kontaktný gól nám veľmi pomohol. V treťom dejstve sme hrali pekný hokej, podarilo sa nám vyrovnať a myslím si, že naše víťazstvo v predĺžení je úplne zaslúžené."
Ilpho Kauhanen (KalPa Kuopio): "Toto bol náš piaty prípravný zápas a myslím, že bol určite najlepší zo všetkých našich stretnutí. Začali sme skutočne dobre, vyhrávali sme 2:0. Následne sme spravili fauly a dovolili Slovanu vyrovnať. Slovan si zaslúžil víťazstvo. Dnes to bol dobrý a zaujímavý zápas.

Turnaj European Trophy ukončíme v piatok 31. augusta o 19:15 na ľade Vienna Capitals, následne nás 6. septembra čaká domáca premiéra v KHL proti Donbass Doneck.