Juniorka v semifinále playoff!

0 0

Juniori HC SLOVAN Bratislava zdolali vo štvrťfinále playoff Liptovský Mikuláš na jeho ľade 6:3. Celú sériu tak vyhrali 3:1 a postupujú do semifinále playoff!

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Slovan Bratislava 3:6 (0:1, 1:3, 2:2) - stav série 1:3, HC Slovan Bratislava postupuje do semifinále

Góly: 27. Janček (Uhrík), 52. Fábry (Sukeľ), 57. Pida (Števuliak) - 2. Mikšík (Miško, Lukáčik), 26. Petráš (Môcik, Skurák), 30. Valjent (Brodek, Novák), 39. Mikšík (Miško), 43. Mikšík (Štorcel), 54. Petráš (Mikšík)

Vylúčenia: 8:10 na 2 min., navyše Samuel Danko 10 NAP_Z, Uhrík 10 NESPH - Lukáčik 0 PODR, 5+DKZ UDERY.

Rozhodovali: Gašparík - Zvrškovec, Holienka, divákov: 650

Liptovský Mikuláš: Kelčík / Duchoň - Dzúr, Oravec, Janči, Kučera, Filip Danko, Mezovský, Pida, Samuel Danko, Kandra - Uhrík, Fábry, Pawelski, Brezniak, Jančuška, Sukeľ, Budiak, Janček, Laco, Števuliak, Kabáč
HC SLOVAN Bratislava: Rybár - Valjent, Luža, Skurák, Černák, Bačik, Lukáčik, Gula, Kopecký - Brodek, Novák, Tibenský, Petráš, Mlynčár, Môcik, Miško, Mikšík, Štorcel, Schroner, Šalka, Zajíček

Juniori Slovana odohrajú úvodné semifinálové zápasy 5. a 6. marca o 17:00 v Slovnaft Aréne - Tréning. hale B s víťazom série medzi Skalicou a Trenčínom.

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Nie nadarmo sa hovorí, že posledný krok je najťažší. To sa potvrdilo aj v dnešnom zápase, ale môžeme povedať, že sme to zvládli na jednotku. S výkonom sme spokojní, postupujeme ďalej. Ja ako odchovanec Liptovského Mikuláša chcem ešte povedať, že majú v Liptovskom Mikuláši šikovných hráčov či už v juniorke, alebo v doraste. Títo hráči môžu vybojovať pre Liptovský Mikuláš znovu extraligu aj v kategórii mužov. Veľmi im v tom držím palce.

Extraliga juniorov 3. štvrťfinálový zápas

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Slovan Bratislava 4:3 po samostatných nájazdoch
(1:1, 0:1, 1:1, 0:0)

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Duchoň - Dzúr, Oravec, Janči, Kučera, F. Danko, S. Danko, Mezovský, Pida, Kandra – Uhrík, Pawelski, Brezniak, Jančuška, Budiak, Janček, Laco, Fábry, Sukeľ, Števuliak, Kabáč
HC Slovan: Rybár – Valjent, Bačik, Skurák, Luža, Gula, Lukáčik, Černák, Kopecký–Tibenský, Zajíček, Brodek, Mikšík, Štorcel, Schroner, Novák, Môcik, Šalka, Mlynčár, Petráš, Miško

Góly a asistencie: 1:0 Mezovský (Oravec, Uhrík) v presilovke, 1:1 Zajíček (Kopecký), 2:1 Laco (F. Danko), 2:2 Môcik (Petráš, Mlynčár) v presilovke, 3:3 Tibenský (Luža), 4:3 Oravec – samostatný nájazd

Vylúčení: 5/6, Využitie: 1/1, Oslabenie: 0/0, Rozhodcovia: Orolin, Snášel, Bednár, Martinko (inštruktor) Diváci: 520

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Dnešný zápas s Liptovským Mikulášom mohol byť náš posledný krok vo  štvrťfinále. Mohli sme cestovať domov, ale prehrali sme na samostatné nájazdy, takže ostávame na Liptove. Veríme tomu, že sa séria rozhodne v zajtrajšom zápase. Prvú tretinu sme boli trochu bez pohybu, možno takí z cesty zaskočení, prišlo mnoho ľudí. Bol to typický play offový zápas. Po dvoch tretinách sme prebrali iniciatívu, šance sa prelievali z jednej strany na druhú, zápas skončil nerozhodne . Prišli samostatné nájazdy a tam je to lotéria. Neuspeli sme dnes v nej, hlavy ale máme hore. Bol to vynikajúci zápas, len škoda, že s nešťastným koncom pre nás. Všetko musíme spraviť preto, aby sa naša séria rozhodla zajtra.

Extraliga juniorov 2. štvrťfinálový zápas

HC Slovan Bratislava – MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2
(1:1, 0:1, 2:0)

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Duchoň - Dzúr, Oravec, Janči, Kučera, F. Danko, S. Danko, Mezovský, Pida, Kandra – Lištiak, Uhrík, Pawelski, Brezniak, Jančuška, Fabo, Budiak, Janček, Laco

Góly a asistencie: 1:0 Mlynčár (Zajíček, Luža), 1:1 Pawelski (Laco), 1:2 Jančuška (Uhrík, Laco), 2:2 Mikšík, 3:2 Brodek (Novák, Valjent)

Vylúčení: 4/5, Využitie: 0/0, Oslabenie: 0/0, Rozhodcovia: Jonák, Návratek, Šťastný, Svitok (inštruktor) Diváci: 176

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Sme veľmi radi, že aj druhý krok je úspešne za nami. Aj dnešný zápas mal podobnú réžiu ako včera. Lipovský Mikuláš dominoval prvé dve tretiny, my sme stagnovali v pohybe, prehrávali sme osobné súboje, prihrávky nemali adresátov. Zlom nastal v tretej tretine, kedy Mikšík s pokojom  Angličana premenil trestné strieľanie, mužstvo sa naštartovalo a bojovalo v poslednej tretine tak, ako si predstavujeme zápasy v play off. Opäť dal víťazný gól Brodek, ale pochvala patrí celému mužstvu.

Extraliga juniorov 1. štvrťfinálový zápas

HC Slovan Bratislava – MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:4
(1:1, 2:1, 2:2)

HC Slovan: Rybár – Valjent, Bačik, Skurák, Luža, Gula, Lukáčik, Černák, Kopecký–Tibenský, Trenčan, Brodek, Mikšík, Štorcel, Schroner, Novák, Môcik, Šalka, Mlynčár, Petráš, Miško
MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kelčík, Duchoň - Dzúr, Oravec, Janči, Kučera, F. Danko, S. Danko, Mezovský, Pida, Kandra – Lištiak, Uhrík, Pawelski, Brezniak, Jančuška, Fabo, Budiak, Janček, Laco

Góly a asistencie: 1:0 Novák, 2:1 Janek (Oravec, Uhrík), 2:2 Janek (Jančuška, Uhrík). 3:2 Štrocel (Mlynčár, Skurák), 4:2 Bačik (Lukáčik, Miško) v presilovke, 4:3 Uhrík (Janček, Jančuška), 4:4 Janček (Mezovský, Janči), 5:4 Brodek (Tibenský)

Vylúčení: 3/3, Využitie: 1/0, Oslabenie: 0/0, Rozhodcovia: Baluška, Kacej, Tvrdoň, Vrábel (inštruktor)
Diváci: 166

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Prvý krok v play off je za nami. Dve tretiny zápasu to bol vyrovnaný súboj. Po dvoch tretinách bol stav pre nás 3:2. Do tretej tretiny sme šli s tým, že skóre musíme ešte zvýšiť, aby sme zápas dotiahli do víťazného konca. V tretej tretine sme boli iniciatívnejší, súpera sme aj prestrieľali, mali sme tam aj viac šancí. Viedli sme i 4:2, ale súper sa dvakrát odtrhol  a dokázal v samom závere zápasu zremizovať na 4:4. Krásnou strelou Brodeka sme však získali vedenie na svoju stranu. Prvý krok je teda za nami, ale zajtra nás čaká opäť ťažký zápas s vyrovnaným súperom. Bude to ťažká séria.