Juniorka skorigovala v tretej tretine hrozivý stav, dorast opäť nestačil na Nitru

0 0

Dve prehry dorastu po predĺžení proti Nitre

Nedeľné popoludnie prinieslo druhú časť víkendového mládežníckeho programu. Extraligový dorast dnes po predĺžení prehral s Nitrou a v súboji dvojičiek tak má za víkend neutrálne bodové skóre, juniorka nestačila v oklieštenej zostave na silný Poprad.

36. kolo Extraligy dorastu

HC Slovan Bratislava - HC Nitra 2:3 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

HC Slovan: Rybár - Černák, Červenka, Bačik, Šilovoč, Ficel, Gula - Môcik, Šalka, Kovačič, Brodek, Mikšík, Zajíček, Klimčík, Mlynčár, Klučiar, Miško, Šešlija, Budiak

HC Nitra: Ďuriš - Buri, Kovalinka, Kuzma, Ozimák, Šimkovič, Pavlíček, Žitný, Lörincz - Novák, Schlentz, Bafrnec, Mráz, Šiška, Rzavský, Ďurík, Klenko, M.Biró, Piroska, Bališ, G.Biró

Góly a asistencie: 1:0 Šalka (Kovačič, Budiak), 1:1 Šiška (Mráz, Ozimák) pres/1, 2:1 Kovačič (Šalka, Klučiar) pres/2, 2:2 Piroska (Šinkovič, G.Biró), 2:3 Mráz (Kuzma) pres/1

Rozhodcovia: Matoušek - Synek, Husár

Vylúčenia: 12/12

Využitia: 1/2

Oslabenia: 0/0

Divákov: 132

Karol Rusznyák, tréner HC Slovan Bratislava:

Po včerajšku to bol priebehom rovnaký zápas ako včera v Nitre, len prvú tretinu sa začalo trochu ostrejšie. Musím povedať, že rozhodcovia ten zápas podcenili na obidve strany. Hra sa hrozne pritvrdila, bolo tam dosť nebezpečných  faulov. V priebehu hry bolo tempo dobré, nasadenie výborné. Vyzeralo to tak, že mužstvá vedia, o čo hrajú. V závere sme vyhrávali o gól, ale Nitrania sa nepoložili a vyrovnali. V predĺžení sme svojou zbytočnou chybou a následným vylúčením dali súpera do prečíslenia a ten to využil. Musím pogratulovať súperovi, pretože zvládol tento zápas lepšie s nervami a my musíme robiť ďalej, aby sme sa dostali do play off.

12. kolo Nadstavby B Extraligy juniorov

HC Slovan Bratislava – HK ŠKP Poprad  3:6 (0:4, 0:2, 3:0)

HC Slovan: Baroš - Bölcs, Ketner, Árvay, Hronec, Podgórski, Hudcovský - Bobocký, Halaj, Cíger, Homa, Gabaj, Dvonč, Kozák

HK Poprad: Brunnsteiner - Marek Bednár, Reitmayer, Dinda, Malina, Ficko, Čuňočka, Ištocy, Čonka - Pospíšil, Marušiak, Huszárik, Paločko, Takáč, Vandas, Martin Bednár, Olekšák, Vojtaššák, Dzugas, Vokulič, Wesselényi

Góly a asistencie: 0:1 Martin Bednár, 0:2 Pospíšil, 0:3 Marušiak (Paločko, Huszárik), 0:4 Vokulič (Dzugas), 0:5 Huszárik (Čuňočka, Paločko), 0:6 Huszárik (Takáč, Vandas), 1:6 Homa (Cíger), 2:6 Homa (Ketner), 3:6 Bobocký (Cíger)

Rozhodcovia: Goga - Masný, Tvrdoň

Vylúčení: 6/8

Využitie: 0/0

Divákov: 154

Josef Turek, tréner juniorov Slovan Bratislava:

Poprad pricestoval s kompletným kádrom, nám chýbalo zo základnej zostavy dvanásť hráčov. Na zápas nastúpil ako jednotka v bráne Marko Borároš, trojka v juniorke, striedali sme ho ale v 16. minúte potom ako inkasoval tri lacné góly. Jeden sme si dali dokonca my samotní korčuľou, bol to štvrtý gól v našej sieti. Do brány šiel potom dokonca náhradník dorastu Samuel Baroš, ročník 1994. Ten zachytal  celkom solídne a inkasoval v priebehu zápasu už iba dva góly a plno gólových príležitostí ešte vychytal. Prvú tretinu sme prehrali 0:4, druhú 0:2, v poslednej sme dali tri góly a aj sme 3:0 tretiu tretinu vyhrali. Hrali sme celý zápas na dve päťky, Poprad na štyri a čo ma prekvapilo, bolo to, že sme ich kondične aj trochu prehrávali. Poprad si zaslúžil vyhrať, o tie tri góly bol lepší než my. Je skutočne škoda, že Poprad s takýmto kádrom nemá šancu postúpiť do play off, pretože by tam mohol postúpiť ďaleko. Škoda pre nich, že tam hráčov z extraligy nenasadili o trochu skôr. Káder, ktorý majú, mohol spraviť skutočne dobrý výsledok v play off, takto budú hrať o záchranu.

jk, pre hcslovan.sk pripravil webhokej24.sk, autori Peter Hofman a Alena Hofmanová