Juniori zvíťazili nad Popradom!

0 0

Juniorka Slovana nastúpila proti Popradu a vyhrala 4:3. Veríme, že ju napadobní aj naše A mužstvo, ktoré hrá zajtra doma práve proti Ačku Popradu

Extraliga juniorov pokračovala predohrávkou 27.kola. V ňom naša juniorka hostila Poprad. Po vyrovnanom priebehu zvíťazil Slovan 4:3 a svoju formu môže potvrdiť v víkendových stretnutiach.

HC Slovan – HK Poprad 4:3  (2:0, 0:1, 2:2)

HC Slovan: Orčík - Skurák, Lukáčik, Bölcs, Holeša, Loydl, Kozák, Červenka, Valjent - Klimčík, Gabaj, Lichanec, Dvonč, Trstenjak, Klučiar, Salák, Majstrenko, Zamboj, Horňák, Mikšík, Trenčan

Góly a asistencie: 1:0 Lichanec  pres/1, 2:0 Gabaj (Lichanec, Skurák), 2:1 Hrehorčák (Gríger, Pitka) pres/1,3:1 Horňák (Lukáčik, Trenčan), 4:1 Klimčík (Lichanec, Lukáčik), 4:2 Štrauch (Wesselényi, Vokulič) pres/1, 4:3 Ištocy (Gápa, Šterbák)
Rozhodcovia: Baluška, Kacej, Orolin
Vylúčení: 8/7
Využitie: 1/2
Oslabenia: 0/0
Divákov: 79

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava:

"Na dnešný zápas sme sa pripravili zodpovedne. Ujali sme sa vedenia v presilovke Lichancom a prvá tretina skončila 2:0. V druhej tretine sme dostali v oslabení gól na 2:1. Škoda neuznaného nášho gólu v poslednej sekunde druhej tretiny, kedy, myslíme si, že gól mal byť, ale rozhodca rozhodol naopak. Škoda toho gólu. V tretej tretine nás to nakoplo a dali sme dva rýchle góly. Po nich sme sa uspokojili a mysleli sme si, že zápas dohráme bez problémov. Nevyužili sme presilovku päť na tri. Súper znížil v presilovke na 2:4 a bol na ľade výraznejší. Využil aj ďalšiu presilovku a bolo 4:3. Poprad bol dôraznejší a išiel si tvrdo za výsledkom a my sme ale zápas dotiahli do víťazného konca. Sme radi, že sme si odniesli z tohto zápasu všetky tri body. Pripravujeme sa na ťažký víkend, v ktorom nás čaká Martin a Žilina."