Juniori začali sezónu víťazne

0 0

Dorast na úvod prehral, zlepšoval sa však každou minútou

Úvodnými zápasmi odštartovali dnes na Slovensku mládežnícke súťaže. V Extralige juniorov naša juniorka cestovala do Zvolena a na ľade minuloročného bronzového tímu zvíťazila po predĺžení gólom Gabaja a zajtra môže zopakovať dobrý výsledok na banskobystrickom štadióne s domácou juniorkou. Dorast, do ktorého tréneri zapracovávajú i ročník 1996 prehral v Nitre a zajtra sa doma pokúsi o reparát s tým istým súperom.

Extraliga juniorov 1. kolo:

HKm Zvolen - HC Slovan Bratislava 5:6 pp  (3:3, 1:1, 1:1 - 0:1)

HKm: Cibuľa - Jandejsek, Pač, Tóth, Pokovič, Kurek, Pospíšil, Ďuriš, Pánis - Slivka, Buda, Ďaloga, Mihálik, Fekiač, Urgas, Kucej, Kubica, Mančák, Štorcel, Mendel, Iványi

HC Slovan: Orčík - Červenka, Lukáčik, Kozák, Valjent, Skurák, Holeša, Bölcs -Trstenjak, Klimčík, Majstrenko, Mikšík, Trenčan, Klučiar, Lichanec, Horňák, Dvonč, Salaj, Gabaj

Góly a asistencie: 0:1 Trstenjak (Klučiar, Bölcs), 0:2 Klučiar (Bölcs, Klimčík), 1:2 Ďaloga  oslab/1, 2:2 Tóth (Mančák), 3:2 Ďaloga (Buda, Pokovič), 3:3 Klučiar (Trstenjak), 3:4 Klučiar (Bölcs, Trstenjak) pres/1, 4:4 Pokovič (Mihalik, Fekiač) pres/1, 4:5 Klučiar (Klimčík, Trstenjak), 5:5 Pokovič, 5:6 Gabaj (Trstenjak, Klučiar). Rozhodcovia: Vojtek - Valko, Greguš. Vylúčení: 5/6 (Slivka 5+DKZ). Využitie: 1/2 Oslabenia: 1/0. Divákov: 100

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: "Bol to veľmi zaujímavý zápas, aj s kolegom Janom Nelibom sme sa zhodli, že to bol zápas pre divákov. Padol od nás aj jeden vlastný gól, keď sme viedli v prvej tretine 2:0. Náš hráč s pukom neatakovaný dal síce krásny gól, ale predsa len bol do vlastnej bránky. Trochu nás tento  gól utlmil, ale stále to malo dobrú úroveň, hralo sa rýchle. Zvolen je veľmi dobrý súper. V prvej tretine sme dali v poslednej sekunde gól na 3:3, čo bolo veľmi dôležité. V druhej tretine sme mali výhodu presilovej hry. Päť minút sme hrali presilovku, dali sme aj gól, ale mohli sme si vytvoriť aj viac šancí. Budeme musieť popracovať na tom, aby sme presilovky využívali viac. V tretej tretine sme inkasovali v posledných sekundách v power play vyrovnávajúci gól. Prišlo predĺženie, kde mal aj súper šance, ale trošku navrch sme mali my a aj sme to zúžitkovali a po góle Gabaja si vezieme dva, myslím, zaslúžené body. Zvolen bol veľmi dobrý súper, bol to zaujímavý zápas. Tak isto sme mohli aj prehrať ako sme vyhrali. Strelecky sa presadila naša prvá lajna, góly dali šesť gólov, Klučiar dal štyri, Trstenjak jeden a Gabaj dal náš víťazný gól v predĺžení. S dvomi bodmi sme ale spokojní a pripravujeme sa už na zápas s Banskou Bystricou."

Extraliga dorastu, 1.kolo:

HK Nitra - HC Slovan Bratislava 6:4 (2:0, 2:2, 2:2)

HK Nitra: Pupík - Konc, Gál, Garay, Ölvecký, Žitný, Števár, Lörincz - Kovalík, Glushankov, Mistrík, Jurík, G.Biró, Bednárik, Štuba, Tábi, M.BiróBališ, Klenko

HC Slovan: Baroš - Ficel, Čermák, Tibenský, Roth, Gula, Bednárik, Jurkovič, Benčat - Budiak, Kundrát, Blaho, Petráš, Mlynčár, Miško, Javorek, Halama, Bednarič, Lohyňa, Kratochvíla, Danišovský

Góly a asistencie: 1:0 Števár (M.Biró) pres/2, 2:0 M.Biró (G.Biró) pres/1, 2:1 Miško (Budiak) oslab/1, 2:2 Javorek (Bednarič), 3:2 M.Biró (Bednárik, Mistrík), 4:2 Šuba (Klenko, Jurík), 5:2 Kovalík (Tábi, Bališ), 5:3 Danišovský (Jurkovič), 5:4 Lohyňa, 6:4 M.Biró (Žitný). Rozhodcovia: J.konc - Moravec, Kováč. Vylúčení: 6/4. Využitie: 2/0. Oslabenia: 0/1

Imrich Antal, HC Slovan Bratislava: "Do zápasu sme išli s tým, že budeme skúšať veci, ktoré máme natrénované. Nitra korčuliarsky bola prvých desať pätnásť minút lepšia ako my. Už v prvej tretine boli náznaky, že sa naša hra zlepší a aj posledných päť minút patrilo jednoznačne nám, len sme nedali góly. Druhá tretina vyznela jasne v náš prospech. Doplatili sme však na hrubé individuálne chyby. Zápas bol inak zaujímavý, korčuľovalo sa v tempe. Prehrali sme síce, ale chlapci neodohrali špatný zápas. Ešte sa musíme viac rozohrať. Boli tu aj takí, ktorí troška viac chceli, čo im zväzovalo ruky, ale tí potrebujú získať na skúsenostiach. Mali sme veľmi veľa hráčov ročníka 1996. Zajtra je odveta, na ktorú sa dobre pripravíme a držíme sa hesla o tom, že „první vyhrání z kapsy vyhání“. Veríme, že chlapci sa vypnú ešte k lepším výkonom a dúfam, že vyhrajú."