Juniori vyrovnali stav série

0 0

Juniori HC SLOVAN Bratislava tento víkend odohrali prvé dva štvrťfinálové zápasy proti Liptovskému Mikulášu. Stav série je 1:1.

Juniori HC SLOVAN Bratislava majú za sebou prvé dva štvrťfinálové zápasy proti súperovi z Liptovského Mikuláša. Stav je vyrovnaný 1:1. V prvom zápase naši chalani ťahali za kratší koniec a prehrali tesne 2:3, keď o zápase rozhodoli Števuliak a bratské duo Sukeľovcov.

Vo včerajšom zápase šlo našim juniorom o všetko, museli na domácom ľade vyhrať, aby aj naďalej ostali v hre o postup do ďalšieho kola. Chalani mali v prvej tretine prevahu, boli aktívny, ale streliť gól sa im nepodarilo. To, čo nešlo našim chalanom, to sa podarilo nášmu súperovi. V 10. minúte vsietili úvodný gól zápasu, keď na trestnej lavici sedel Petráš. Do konca prvej tretiny sa skóre nemenilo. Streleckú nemohúcnosť z prvej tretiny sa našim chalanom podarilo zlomiť už v 25. minúte zápasu. Vyrovnávajúci gól juniorom vlial do žíl nové sily a obraz hry sa začal postupne meniť. Naši hrali aktívnejšie a vytvárali si nebezpečné strelecké pokusy. Sladká odmena v podobe druhého gólu prišla v 32. minúte. Do konca tretiny padol už len jeden gól z hokejky Tibenského. V tretej tretine dali do hry oba tíme všetko a nič si nedarovali. No viac srdiečka a túžby po víťazstvo bolo na našej strane. V priebehu 44. a 46. minúty sa skóre menilo 4 – krát. Trikrát na našej strane a raz na súperovej. Chalani dotiahli tento zápas do úspešného konca a vyhrali 7:2.

Ďalší program zápasov:

5.3.2014 17:00 MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC Slovan Bratislava

6.3.2014 17:00 MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC Slovan Bratislava

9.3. 2014 10:30 HC Slovan Bratislava – MHk 32 Liptovský Mikuláš

HC Slovan Bratislava – MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:3

(1:1, 1:2, 0:0)

HC Slovan Bratislava: Baroš – Bačik, Bílik, Halama, Novák, Tibenský – Danišovský, Lukáčik, Môcik, Šalka, Vadovič – Brodek, Gula, Mlynčár, Petráš, Valjent – Bednarič, Černák, Maier, Miškík, Trenčan

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kelčík – Bača, Danko, Števuliak, J. Sukeľ, M. Sukeľ – Brezniak, Danko, Furdek, Moravčík, Potocký – Kabáč, Kučera, Laco, Marcinko, Pida

Góly a asistencie: 0:1 Marcinko, 1:1 Danišovský (Novák, Môcik), 1:2 Števuliak (Sukeľ M., Sukeľ J.), 2:2 Mikšík (Petráš, Brodek), 2:3 Števuliak (Sukeľ J., Sukeľ M.)

Vyľúčenia: 7/7
Presilovky: 0/0
Oslabenie: 0/0
Rozhodcovia: Goga, Stanzel Kovalík

Diváci: 222

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Prvá tretina bola vyrovnaná. Gól sme inkasovali z kategórie „nedáš-dostaneš“. Nepremenili sme samostatný nájazd Danišovským, ale tento istý hráč vyrovnal stav zápasu na 1:1. V druhej tretine bola hra dosť rozkúskovaná, bolo veľa vylúčených z našej strany. Dokázali sme sa ubrániť a presilovke o dvoch hráčov. Súper ale dokázal vyhrať tretinu 2:1. V tretej tretine sme si aj vytvorili tlak, chceli sme výsledok otočiť, ale nepresadili sme sa strelecky. Prvý zápas sme nezvládli, ideme však ďalej.

HC Slovan Bratislava – MHk 32 Liptovský Mikuláš 7:2
(0:1, 3:0, 4:1)

HC Slovan Bratislava: Baroš – Bednarič, Gula, Mlynčár, Šalka, Valjent – Lukáčik, Maier, Mikšík, Môcik, Trenčan – Bačik, Bílik, Danišovský, Novák, Petráš – Brodek, Černák, Halama, Tibenský, Vadovič

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kelčík, Pútec – Bača, Danko, Janček, J. Sukeľ – Breznaik, Furdek, Mezovský, Moravčík, Potocký – Kabáč, Kučera, Laco, Marcinko, Pida

Góly a asistencie: 0:1 Kabáč (Laco, Kučera), 1:1 Šalka (Bednarič, Mlynčár), 2:1 Šalka (Bednarič, Mlynčár) v presilovej hre, 3:1 Tibenský (Šalka, Halama), 4:1 Lukáčik (Černák, Tibenský), 5:1 Bednarič (Šalka, Lukáčik), 5:2 Danko (Janček) v presilovej hre, 6:2 Brodek, 7:2 Maier (Lukáčik, Bednarič)

Vyľúčenia: 11/8
Presilovky:
Oslabenia: 0/0

Rozhodcovia: Fridrich, Uličný, Návratek

Diváci: 352

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Dnešný zápas sme dotiahli do víťazného konca po dobrom kolektívnom a obetavom výkone.