Juniori v semifinále proti Banskej Bystrici

0 0

Juniori HC SLOVAN Bratislava sa v semifinále predstavia už zajtra na ľade Banskej Bystrice.

Repete minuloročného finále. Minuloročný Majster proti tohtoročnému víťazovi základnej časti. HC SLOVAN Bratislava vs HC´05 Banská Bystrica. Boj o finále začne už zajtra na ľade Banskej Bystrice.

Oba tímy sa v tejto sezóne stretli 4 – krát a tri razy sa z víťazstva tešil náš súper. V prvom zápase sezóny sme ich porazili 2:1 po predĺžení. No v ďalších troch sme ťahali za kratší koniec. Dvakrát sme prehrali 2:1 a raz 4:1. Slovan si v základnej časti na svoje konto pripísal 81 bodov za 28 výhier (24 v riadnom hracom čase a 4 po predĺžení) a 16 prehier (15 + 1). Súperom vsietili 165 gólov a inkasovali 124. Banská Bystrica bola v celkovej bilancii trošku úspešnejšia. Zaznamenala 88 bodov za 29 výhier (24 +5) a 16 prehier (9 + 6). Súperom strelila 156 gólov a inkasovala 125. Top trojka Slovanistov bola v zložení Lukáčik (45 bodov), Mikšík (37 bodov) a Brodek (35 bodov). Naj trojku Bystrice tvorili Róth (41 bodov), Valent (40 bodov) a Macko (35 bodov). Úspešnosť našej brankárskej dvojice Godla – Baroš sa pohybovala na úrovni 91,88 % resp. 90,93 %. Brankárska dvojica Košarišťan – Sabol bola o niečo lepšia ako naša (92,97 % resp. 91,94 %).

Banská Bystrica do semifinále postúpila cez Topoľčany, ktorým nedala šancu a zdolala ich 3:0 na zápasy. Cesta našich juniorov bola o niečo tŕnistejšia, keď sa im do cesty postavil húževnatý Liptovský Mikuláš.