Juniori Slovana majstrom Slovenska!

0 0

Juniori HC SLOVAN Bratislava sa po víťazstve v piatom rozhodujúcom zápase nad Banskou Bystricou stali po deviatich rokoch majstrami Slovenska.

Po prvých dvoch zápasoch boli juniori zrelí na uterák. Ale ako sa hovorí „čo ťa nezabije, to ťa posilní“ a to v prípade mladíkov platilo do písmena. Do Banskej Bystrice chlapci odchádzali zdravo nasrdení, s veľkou túžbou vyrovnať sériu, vrátiť ju domov a vyhrať. A to sa podarilo!

Za úspechom tímu nestojí jednotlivec, ale neuveriteľný kolektívny duch, pokora, láska k hokeju a k tomu, čo nosia na hrudi. K Slovanu. Veľká ďakujem patrí aj trénerskej dvojici Mosnár – Pethö.

HC Slovan Bratislava - HC´05 Banská Bystrica 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

HC Slovan Bratislava : Rybár - Valjent, Luža, Bačik, Černák, Gula, Kopecký, Skurák, Lukáčik - Šalka, Mikúš, Schroner, Klučiar, Novák, Tibenský, Brodek, Mikšík, Môcik, Petráš, Mlynčár, Zajíček
HC´05 Banská Bystrica: Donoval, Košarišťan - Rosandić, Mikuš, Janovský, Tarabík, Dubeň, Varga, Gachulinec, Ramaj - Melkumjan, Hlinka, Macko, Lunter, Gašpar, Šimun, Majling, Róth, Kovalík, Valent, Lamper, Ambroz

Góly a asistencie:
 1:0 Zajíček (Mlynčár, Lukáčik), 1:1 Gašpar (Janovský, Lamper), 2:1 Klučiar (Novák, Tibenský), 3:1 Tibenský (Novák, Klučiar), 4:1 Šalka (Mikúš), 4:2 Valent (Gachulinec, Rosandić) pres/1

Rozhodcovia: J.Konc - Výleta, Stano, Vylúčení: 5/2, Využitie: 0/1, Oslabenia: 0/0, Diváci: 479

Konečný stav série 3:2

Od prvej sekundy sme mohli vidieť obrovitánske nasedenie na tvárach hráčov, veď dnes a hralo o veľa. Ako prvý sa už v tretej minúte mohli radovať hostia z Banskej Bystrice, keď Valent označkoval konštrukciu Rybárovej bránky. Šance na strelenie úvodného gólu mali obe tímy, bolo otázka času, kto to bude. Na nakoniec sme sa ako prvý radovali my a to zásluhou Miloša Zajíčka, ktorý si natiahol Košarišťana a pohodlne zasunul puk do jeho svätyne. Vsietený gól dovtedy dobre hrajúcu Banskú Bystricu zarazil, dopustili sa niekoľko chýb, ktoré mohli naši chalani potrestať. Zvýšiť skóre mohli Šalka a následne Mikúš, ale v poslednej sekunde ani jeden netrafili ideálne puk.

Bystričanom sa v 26. minúte naskytla šanca na vyrovnanie, keď sa na trestnú ľavicu porúčal Brodek. Chalani túto oslabovku zahrali bravúrne, súpera k ničomu nepustili. Krátko po presilovke mal možnosť vyrovnať skóre Šimun, ale tomu sa zamotal puk medzi nohy a kým zistil, kde ho má, tak Rybár bol na svojom mieste. Ako sa hovorí, keď nedáš, tak dostaneš a veľmi blízko potvrdenie tohto pravidla bol obranca Černák, ktorý sa preštrikoval až k brankárovi Košarišťanovi, ale ten si z jeho strelou poradil. V druhej polovice prostrednej tretiny sa hral asi najlepší hokej za celých šesťdesiat minút, keď sme videli niekoľko pekných gólových šancí na oboch stranách, či za Bystricu Šimun s Lunterom, alebo na našej strane Tibenský. Tesne pred koncom tretiny vyrovnal stav zápasu Gašpar. Gól však paradoxne viac pomohol nám, ako súperovi. O necelých 17 sekúnd po vyrovnávajúcom góle rozvlnil Košarišťanovu sieť Klučiar, ktorý to zavesil pod hornú žŕdku.

Lepší vstup do tretej tretiny sme si nemohli želať, keď v druhej minúte strelil rozhodujúci gól Tibenský. O necelých päť minút neskôr mohol zvýšiť skóre po peknom prieniku Novák. Následne mohol znížiť stav Tarabík, ale Rybár odolal. Po skončení zápasu sa tak Slovanisti radovali zo zisku majstrovského titulu v kategórii juniorov po dlhých deviatich rokoch.