Juniori prvý domáci zápas prehrali

0 0

Košice môžu dnes rozhodnúť, my si chceme sezónu predĺžiť

Tretím zápasom pokračovala séria Slovana a Košíc vo štvrťfinále play off Extraligy juniorov. Slovan po úvodnej prehre dokázal nachytať oceliarov v druhom zápase dokonale na hruškách a vyrovnal stav série na 1:1.  Na na domácom ľade sa vlastne akoby začínalo odznova. Odveta však vyšla Košičanom a tak sa ujali vedenia v sérii 2:1.

HC Slovan Bratislava – HC Košice 2:5

(1:1, 1:2, 0:2)

HC Slovan: Pék: Hronec, Árvay, Trška, Ketner, Luža, Bölcs, Záhradný - Surovka, Kalináč, Kozák, Homa, Mráz, Cíger, Bobocký, Gabaj, Preisinger, Podgórski

HC Košice: Riečický - Macejko, Leškanič, Gernát, Škrak, Varholík, Šafár, Šimčák, Bittó - Chovan, Nagy, Mihalič, Schnelly, Knap, Jokeľ, Kohutiar, Halás, Vaško, Hinďoš, Boltun, Podsedlý

Góly a asistencie: 0:1 Boltun (Leškanič), 1:1 Mráz (Surovka), 2:1 Homa (Preisinger, Kalináč) pres/1, 2:2 Macejko  pres/2, 2:3 Nagy (Šafár), 2:4 Podsedlý (Jokeľ), 2:5 Jokeľ (Podsedlý, Knap)

Josef Turek, Slovan Bratislava:

Dnes sme nastupovali prvý raz na domácom ľade za stavu 1:1 v sérii s Košicami. Nezačali sme zle, vytvorili sme si aj šance na strelenie gólu, ale bohužiaľ, prvý gól dali Košice. Bola to taká dorážka. Päť–sedem minút to bolo dosť hluché, ale nakoniec sme vyrovnali na 1:1 peknou strelou Bruna Mráza. Do druhej tretiny sme išli s tým, že budeme brániť výsledok, nechceli  sme veľmi otvárať hru, pretože vieme, že Košice sú v útoku trochu lepšie ako sme my. Tak sme bránili, z protiútoku sme dali dokonca pri presilovke aj gól na 2:1. Dostával sa nám zápas do našich rúk. Nechali sme sa ale potom, bohužiaľ, vylúčiť do štyroch a potom hneď aj do troch a inkasovali sme na 2:2. Hneď vzápätí to bolo 2:3. To nás trochu zrazilo, ale aj tak sme si dokázali vytvoriť plno šancí. Táto tretina však jasne vyznela pre Košice. Začiatkom tretej tretiny sme hrali presilovú hru päť na štyri, ale sme sa k ničomu nedostali. Poslednú tretinu nás Košice jasne prehrali a zaslúžene vyhrali. Musím povedať, že zápas sa lámal za stavu 2:1 pre nás, keď nás rozhodca nezmyselne vylúčil do štyroch a do troch, čo sa v Košiciach nestalo. My sme tam mali v prvom zápase 11 vylúčených. Tu bolo rozhodovanie trochu na strane Košíc. Do troch nás poslali za nič. To by sa nemalo stávať v play off,  Trochu viac som čakal od hráčov A tímu. Nehrali úplne ideálne, uvidíme zajtra.

jk, pre hcslovan.sk pripravil webhokej24.sk, autorka Alena Hofmanová, autor fotografie Andrej Žiak