Juniori potvrdili zlepšenú formu, dorast opäť prehral

0 0

Dorast doma podľahol, juniori opäť víťazne

Posledné tohtoročné extraligové zápasy zohrali juniori a dorastenci Slovanu. Zatiaľ čo juniori vyhrali v Trnave a potvrdzujú pozíciu favoritov pre postup do play off z Nadstavby B, dorastenci nestačili po Ružinove ani na Topoľčany a prehrali v predĺžení.

26.kolo Extraligy dorastu

HC Slovan Bratislava - HC Topoľčany 5:6 pp (2:2, 1:1, 2:2 - 0:1) HC Slovan: Borároš - Černák, Gula, Bačik, Omelka, Roth - Budiak, Mikšík, Kovačič, Petráš, Mlynčár, Dvonč, Šešlija, Šulík, Miško, Môcik, Oktavec, Zajíček

HC Topoľčany: Pravda - Pätoprstý, Chrkavý, Kopecký, Ondruška, Petrek, Grman, Antalik, Kohút - Szalay, Paulovič, Šimun, Trenčan, Vyletelka, Ondruš, Veselovský, Belovič, Balla

Góly a asistencie: 0:1 Šimun (Paulovič), 1:1 Kovačič (Bačik, Černák) pres/1, 2:1 Šulík (Miško), 2:2 Šimun (Szalay) pres/1, 3:2 Mikšík (Kovačič), 3:3 Paulovič (Szalay), 3:4 Paulovič, 3:5 Paulovič (Szalay),4:5 Dvonč (Mlynčár, Petráš), 5:5 Dvonč (Mlynčár, Petráš) pres/1, 5:6 Vyletelka (Kopecký,  Veselovský)

Rozhodcovia: Fridrich - Masný, Kacej

Vylúčenia: 3/4

Presilovky: 2/1

Oslabenia: 0/0

Divákov: 144

Jozef Pethö, tréner HC Slovan Bratislava:

Zápas mal pekný priebeh, hrali sme na štyri útoky. Bolo veľa šancí na jednej i druhej strane. Ale inkasovali sme po našich individuálnych taktických chybách sme znova inkasovali. Dotiahli sme to na remízu, nedali sme si však pozor na to, čo sme si povedali pred zápasom. Chceli sme tesnejšie obsadzovať  najlepších topoľčianskych hokejistov, Pauloviča so Szalayom, ale to sa nám nepodarilo a títo chlapci nám narobili skutočne veľké problémy. Zápas sme dostali do predĺženia, ale tam sme dostali gól. Mrzí nás aj včerajšia prehra, aj tento dnešný výsledok, ale taký je hokej, taký je život. Ideme ďalej a v prestávke sa budeme pripravovať na pokračovanie sezóny po novom roku.

2.kolo Nadstavby Extraligy juniorov

HK Trnava - HC Slovan Bratislava 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)

HK Trnava: Petrovič - Pupák, Hano, Kubica, Štěpánek, Jančovič, Ryška, Pista - Lichanec, Stanzel, Granec, Žilinský, Melichár, Mikes, Szabó, Macanga, Mirga

HC Slovan: Rybár - Bölcs, Ketner, Hronec, Skurák, Záhradný - Bobocký, Mráz, Kozák, Homa, Kalináč, Cíger, Surovka, Gabaj, Halaj, Klimčík, Klučiar

Góly a asistencie: 0:1 Halaj (Surovka, Gabaj), 1:1 Žilinský (Mikes, Petrovič), 1:2 Mráz (Bölcs, Cíger) pres/1, 2:2 Lichanec (Granec, Hano) pres/1, 3:2 Hano (Stanzel) pres/1, 3:3 Kalináč (Surovka, Cíger), 3:4 Kozák (Surovka, Kalináč)

Rozhodcovia: Konc - Stano, Šefčík

Vylúčenia: 3/14

Divákov: 99

Josef Turek, tréner juniorov Slovan Bratislava:

Začali sme ďaleko lepšie ako včera, boli sme prvú tretinu jasne lepší, ale vyjadrili sme to len jedným gólom a v 20. minúte sme dostali gól z ojedinelej šance Trnavy na 1:1. To nás trochu zlomilo.Celú druhú tretinu sme hrali v štyroch alebo v troch, mali sme plno vylúčených a nedalo sa jednoducho hrať  a taktiež tomu aj odpovedal výsledok. Prehrávali sme 2:3. V tretej tretine sme trochu zredukovali zostavu, tam sme boli už kondične lepší, ale i celkovo korčuliarsky a našu prevahu sme vyjadrili aj gólovo. Tretinu sme vyhrali 2:0, ale mohli sme dať aj ďaleko viac gólov. Myslím si, že sme zaslúžene vyhrali, ale treba povedať, že Trnava má silný káder a boli to s ňou ťažké zápasy. Potvrdili sme stúpajúcu formu hráčov od reprezentačnej prestávky, kedy sme z desiatich zápasoch vyhrali osem, prehrali sme len jeden, jeden teda aj po samostatných nájazdoch. Je pre nás, trénerov, potešiteľné zistenie, že hráči idú s formou hore.