Juniori postúpili do semifinále!

0 0

Juniori HC SLOVAN Bratislava po náročnej sérii proti Liptovskému Mikulášu postúpili do semifinále.

Po dvoch náročných domácich zápasov sa naši juniori presunuli do Liptovského Mikuláša, kde mohli rozhodnúť o svojom postupe do semifinále. No cesta za postupom sa nerodila ľahko. Prvý zápas sme na ľade súpera neustáli a prehrali sme ho 3:1. Liptáci sa ujali vedenia 2:1. Vo štvrtom zápase šlo obom tímom o veľa. Jeden sa mohol radovať z postupu a druhý z konca sezóny. Naši juniori nezložili zbrane a bojovali ako o život. Naša bojovnosť a tiež individuálne chyby súpera ich posunuli k rozhodujúcemu piatemu zápasu na domácom ľade. Rozhodujúci zápas naši juniori zvládli s prehľadom a súpera zdolali hladko 4:0. Konečný stav série 3:2.

3. zápas

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC SLOVAN Bratislava 3:1

(0:1, 1:0, 2:0)

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kelčík – Bača, Danko, Števuliak, J. Sukeľ, M. Sukeľ – Brezniak, Danko, Furdek, Janček, Moravčík – Kabač, Kučera, laco, Maricnko, Pida – Potocký, Škandera

HC Slovan Bratislava: Baroš – Bednarič, Gula, Mlynčár, Šalka, Valjent – Lukáčik, Maier, Mikšík, Môcik, Trenčan – Bačik, Bílik, Danišovský, Novák, Petráš – Brodek, Černák, Halama, Jurkovič, Tibenský

Góly a asistencie: 0:1 Valjent (Môcik), 1:1 Sukeľ M. (Bača, Sukeľ J.) v presilovej hre, 2:1 Janček (Pida, Brezniak), 3:1 Kabáč (Moravčík, Marcinko) v presilovej hre

Vylúčení: 7/12

Využitie: 2/0

Oslabenie: 0/0

Rozhodcovia: Orolin, Gajan, Gavalier

Diváci: 1150

Jozef Pethö, HC SLOVAN Bratislava: Ujali sme sa v prvej tretine vedenia v rovnovážnom stave štyri na štyri. Tretina skončila aj 1:0 pre nás. V druhej tretine súper využil presilovú hru a vyrovnal na 1:1. Hra nebola veľmi na oko fanúšika pekná, veľa sa bojovalo, ale bola to korektná hra pred peknou kulisou. Do tretej tretiny sme išli s tým, že sa musíme vyvarovať zbytočných faulov. To sa nám však nepodarilo a súper nám strelil všetky svoje góly vo svojich presilovkách. Musíme sa z toho vyspať, pretože zajtra nás čaká opäť ťažký zápas.

4. zápas

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC SLOVAN Bratislava 2:6

(0:2, 0:2, 2:2)

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kelčík, Pútec – Bača, Danko, Števuliak, J. Sukeľ, M. Sukeľ – Brezniak, Danko, Furdek, Janček, Moravčík – Kabač, Kučera, Laco, Maricnko, Pida – Potocký, Škandera

Góly a asistencie: 0:1 Danišovský (Mlynčár, Šalka), 0:2 Mikšík (Lukáčik, Trenčan) v presilovej hre, 0:3 Mikšík, (Lukáčik, Môcik), 0:4 Mlynčár v presilovej hre, 0:5 Maier (Novák), 1:5 Bača (Števuliak, Moravčík) v presilovej hre, 2:6 Laco (Moravčík, Marcinko) v presilovej hre

Vylúčení: 19/26

Využitie: 2/2

Rozhodcovia: Snášel, Bednár, Holienka

Diváci: 1250

Jozef Pethö, HC SLOVAN Bratislava: Zápas s nožom na krku sme zvládli, séria je vyrovnaná. Chlapci zabojovali a strelecky sa presadili. V nedeľu sa rozhodne.

5. zápas

HC SLOVAN Bratislava - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:0

(0:0, 1:0, 3:0)

HC Slovan Bratislava: Baroš – Bednarič, Bačik, Mlynčár, Šalka, Valjent – Lukáčik, Danišovský, Maier, Novák, Petráš – Bílik, Gula, Mikšík, Môcik, Trenčan – Brodek, Černák, Halama, Jurkovič, Tibenský

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kelčík – Bača, Brezniak, Furdek, Janček, Moravčík – Kabáč, Kučera, Laco, Maricko, Pida – Potocký, Škandera

Góly a asistencie: 1:0 Mikšík (Lukáčik), 2:0 Halama, 3:0 Tibenský (Halama, Brodek), 4:0 Lukáčik

Vylúčení: 3/3

Rozhodcovia: Baluška, Tvrdoň, Výleta

Jozef Pethö, HC SLOVAN Bratislava: Ťažkú sériu s Liptovským Mikulášom sme ukončili dobrou disciplinovanou hrou všetkých hráčov. Boli to náročné zápasy. Liptovský Mikuláš má za sebou tiež úspešnú sezónu, viacerí jeho hráči si zahrali aj za A mužstvo dospelých a tých bolo na ľade aj cítiť. My ide ideme ďalej a sme ozaj veľmi radi, že sme tento boj s Liptovským Mikulášom zvládli.