Juniori porazili Skalicu, dorast podľahol Spišskej Novej vsi

0 0

Tréner Turek má problémy so zdravotným stavom svojich hráčov

Mládežnícke súťaže dodržiavajú svoje pravidelné víkendové tempo a aj dnes odohrali dorastenci aj juniori svoje sobotné zápasy. Dorastenci nestačili na doma silných Spišiakov, juniori porazili doma druhého z B Nadstavbových ašpirantov na play off, Skalicu.

29.kolo Extraligy dorastu:

HK Spišská Nová Ves – HC Slovan Bratislava 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

HK SNV: Godla - Dulák, Petruľák, Fatura, Osuský, Vrana, Toporcer, Jablonovský - Kucirko, Klinga, Lapšanský, Barilla, Gonda, Hamrák, Muránsky, Laškody, Záň, Tomaškovič, Oravec, Lesňák

HC Slovan: Rybár - Černák, Červenka, Bačik, Šilovič, Gula, Bölcs, Ficel - Môcik, Šalka, Klučiar, Klimčík, Mlynčár, Kovačič, Miško, Šešlija, Budiak, Petráš

Góly a asistencie: 1:0 Klinga (Lapšanský, Kucirko) pres/1, 1:1 Mlynčár (Klimčík Kovačič) pres/1, 2:1 Kucirko, 3:1 Lapšanský (Kucirko, Klinga),4:1 Lapšanský

Rozhodcovia: Orolin - Rovenský, Bednár

Vylúčení: 12/9

Využitie: 1/1

Oslabenia: 0/0

Divákov: 300

Jozef Petho, tréner HC Slovan Bratislava:

Odohrali sme zápas, ktorý priniesol rýchly hokej so šancami na obidvoch stranách. Prvú tretinu sme inkasovali v oslabení, potom sme ale hneď využili našu presilovú hru na strelenie gólu a bolo 1:1. Hralo sa ozaj rýchlo. Musím pochváliť brankárov na obidvoch stranách. Na úvod druhej tretiny hralo mužstvo Spišskej Novej Vsi hralo presilovku o dvoch hráčov dve minúty, ale, chvalabohu, sa nám to podarilo ubrániť. Druhá tretina skončila 1:1, ale v tretej tretine sme inkasovali gól na1:2 po hrubej chybe nášho obrancu, ktorý vyhadzoval puk presne na os ihriska v našej tretine, prišla strela a gól na 1:2. Ale hneď na to sme mali dve šance z hokejky Kovačiča, keď sa ocitol sám pred brankárom, ale skórovať sa mu nepodarilo . Potom sme dostali na 1:3, ku koncu sme chceli hrať vabank, hrali sme power play. Boli sme dokonca šiesti hráči na troch, ale zahrali sme to katastrofálne a tak nám neostáva nič iné, len mužstvu Spišskej Novej Vsi pogratulovať. Dali pekný darček svojmu trénerovi k jeho dnešným štyridsiatym narodeninám. Mrzí ma prehra, dúfam, že chlapci sa z nej poučia a zajtra sa budeme vyvarovať dnešných chýb.

5.kolo Nadstavby B Extraligy juniorov

HC Slovan Bratislava – HK 36 Skalica 4:3 (4:0, 0:2, 0:1)

HC Slovan: Pék - Luža, Ketner, Trška, Glavo, Árvay, Skurák, Záhradný, Hronec -  Bobocký, Mráz, Kozák, Podgórski, Kalináč, Preisinger, Surovka, Gabaj, Homa, Halaj, Dvonč

HK 36 Skalica: Škadra - Zvara, Demo, Šohajda, Sluka, Smetana, Hluch, Mikéska, Danihel, Formánek, Gróf - Lantoš, Smetana, Romančík, Widholm, Srnec, Marek, Kazinota, Baumann, Bezúch, Mikúš

Góly a asistencie: 1:0 Bobocký (Kozák, Trška) pres/1,2:0 Preisinger (Gabaj, Kozák), 3:0 Bobocký (Kalináč, Dvonč),  4:0 Surovka (Homa), 4:1 Mikéska, 4:2 Lantoš (Bezúch, Danihel), 4:3 Romančík (Kazinota, Sluka)

Rozhodcovia: Rudý - Tvrdoň, Orolin

Vylúčení: 6/7

Využitie: 1/0

Divákov: 155

Josef Turek, tréner juniorov Slovan Bratislava:

Dnes to bol vyrovnaný zápas, mali sme začiatkom stretnutia šťastie, keď nám tam napadali naše šance do brány. Viedli sme 4:0 a vypadalo to ako jednoznačný zápas, ale ja som vedel, že to také jednoznačné nebude. Skalica má dobré mužstvo a nakoniec sa to ukázalo. Dali sme v prvej tretine všetky šance, ktoré sme mali a viedli sme zaslúžene.  Od toho času si ale začali hráči myslieť, že je zápas hotový, ako to býva v tejto kategórii.Vďaka našim oslabeniam sme dostali súpera do hry a ten dokázal streliť dva góly. V 10. minúte druhej tretiny som stiahol po dohovore so Zdenom Cígerom Preisingera, aby bol odpočinutý na zajtra a dostal šancu Dvonč, ročník 1994, ktorý hral solídne, Zranil sa nám v prvej tretine Bruno Mráz, takže sme hrali na dvoch centrov a v poslednej tretine sa zranil ešte aj Ronald Dvonč, takže sme dohrávali na dve a pol päťky. Dali sme piatich hráčov do dorastu, z toho štyroch hráčov základného kádra. Aj zajtra budú títo hráči chýbať. Kalináč ešte dohrával s horúčkou. Z týchto dôvodov si týchto hráčov, ktorí dnes hrali, veľmi vážim, pretože je to skutočne aj v zápasoch nadstavby B stále tvrdý boj. Nikto nám to nedá zadarmo, všetky zápasy sa hrajú do konca a som rád, že si hráči za tým idú. Chýba nám posledný kúsok. Máme na to ešte deväť kôl, aby sme v play off boli a tam aby sme si ešte zahrali aj nejaké kľúčové zápasy tejto sezóny. Zajtra by mal nastúpiť už aj Jakub Cíger, ktorý dnes stál kvôli dištancu za vyššie tresty.

jk, pre hcslovan.sk pripravil webhokej24.sk, autori Peter Hofman a Alena Hofmanová