Juniori a dorastenci aj naďalej valcujú súperov!

0 0

Juniori a dorastenci naďalej valcujú svojich súperov. Ich bilancia - 39 gólov v sieti súpera, 3 shoot out-y (dve Rybár a jeden Tomek) a dokopy len 10 krát prekonaní brankári. Ale netreba zabúdať, že oba tímy sa v poslednej dobe potykajú s množstvom zranených hráčov. Ich tímový duch, súdržnosť, pokora a hrdosť na znak na hrudi, im dáva silu bojovať a vyhrávať. Chalani sú úžasná partia, ktorá spolu drží, nech sa deje čokoľvek.

Juniori tento týždeň absolvovali až päť zápasov (3 doma a 2 vonku). Najnáročnejší a emocionálne najsilnejší zápas zažili juniori v dohrávke 9. kola v Košiciach. V priebehu zápasu sa im vážne zranil spoluhráč, ktorý do zápasu už nezasiahol. A ako sa hovorí v kritických situáciách spoznáš silu kolektívu a ich „reťaz“ pri samostatných nájazdoch, toho bola dôkazom. Po tomto víkende aj naďalej chalanom patrí prvá priečka v priebežnej tabuľke. Ich náskok na druhé Košice sa zvýšil už na jedenásť bodov.

Dorastenci tento víkend znova rozstrieľali svojich súperov. Naložili im desať gólov a Tomek inkasoval len dva razy (v prvom zápase vychytal shoot out). Halama aj tento víkend bol pri streleckej chuti, keď v prvom zápase vsietil dva góly a na jeden prihral. V zápase proti Žiline si pripísal ďalší hetrik a plus raz asistoval. Chlapci sa tento víkend v počte bodov dotiahli na vedúci Prešov, ale predsa sa stále nachádzajú na druhej priečke pre horšie strelecké skóre.

Extraliga juniorov 9. kolo – dohrávka

HC Košice - HC Slovan Bratislava 3:4  po samostatných nájazdoch
(1:2, 1:0, 1:1, 0:0)

HC Košice: Borko – Lenďák, Tomko, Tkáč, Briják, Buraľ, Boboš, Jesenský, Hupka – Fedorko, Horvát, Podsedlý, Pinďar, Drábik, Stupeň, Borecký, Markuš, Marcinko, Dimum, Schnellý, Hrivňák
HC Slovan: Baroš – Valjent, Červenka, Skurák, E. Černák, Báčik, Gula, Lukáčik, Schroner, Kopecký – Trenčan, Mlynčár, Tibenský, Miško, Mikšík, Dvonč, Brodek, Petráš, Novák, Môcik, Zajíček

Góly a asistencie: 0:1 Brodek (Môcik), 0:2 Novák (Zajíček, Dvonč), 1:2 Podsedlý (Markuš, Briják), 2:2 Drábik (Stupeň, Briják), 3:2 Markuš (Stupeň, Tkáč), 3:3 Trenčan (Valjent, Červenka) v presilovke, 3:4 Černák samostatný nájazd

Vylúčení: 14/15
Využitie: 0/1
Oslabenie: 0/0
Rozhodcovia: Jura, Bogdaň, Jobbágy, Kontšek (inštruktor)
Diváci: 220

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Zápas sa hral vo vysokom tempe, s peknými kombináciami na oboch stranách. Gólmi Brodeka a Nováka sme sa dostali do vedenia 2:0. Mali sme aj viac gólových príležitostí, chýbal nám však dôraz pri zakončení. Košice nám dali gól koncom prvej tretiny po dorážke. Druhý gól sme dostali tiež po dorážke na začiatku druhej tretiny, keď sme si nedôsledne pokryli hráča. Druhá tretina skončila 1:0 pre Košice a celkový stav bol nerozhodný 2:2. V tretej tretine sme hrali to, čo sme si povedali, hra sa prelínala hore-dole. Súper strelil gól na 3:2 šesť minút pred koncom zápasu. My sme sa, ale nepoložili. Podarilo sa nám v power play streliť gól na 3:3 v poslednej minúte a dotiahli sme zápas do predĺženia. Zápas mal skoro rovnaký priebeh ako ten, ktorý sme hrali s Košicami na našej pôde. V predĺžení gól nepadol a tak prišli nájazdy. Presadili sme sa v nich nakoniec my. Toto víťazstvo nás nesmierne teší, pretože chlapci podali naozaj tímový výkon, povzbudzovali sa. Takýto zápas sme potrebovali, zase nám dal chuť do našej tréningovej práce. Zápas to bol dobrý, dobrý výkon podal v našej bráne brankár Baroš. Včera podal rovnako dobrý výkon aj Paťo Rybár za prvoligových mužov Trnavy, ktorí porazili Michalovce na ich ľade. Sme veľmi radi, že máme takúto kvalitnú dvojicu brankárov. Bolo to derby ako sa patrí,  čo ma však mrzí, a na tom sme sa zhodli i trénermi Košíc, boli šarvátky, ba dokonca i opľutie nášho hráča. To si myslím, že do hokeja nepatrí.

Extraliga juniorov 22. kolo

HC Slovan Bratislava – MMHK Nitra 6:1
(1:0, 1:0, 4:1)

HC Slovan: Rybár – Štorcel, Skurák, E. Černák, Báčik, Gula, Lukáčik, – Trenčan, Mlynčár, Tibenský, Miško, Schroner, Mikšík, Kľučiar, Dvonč, Brodek, Petráš, Novák, Môcik
MMHK Nitra: Pupík – Kovalinka, Sucharda, Kuzma, Šinkovič, Ozimák, Pavlíček, Bábik, Šimurka – Kovačič, Šiška, M. Biró, Ölvecký, Klenko, König, Šuba, Hrbáčik, D. Biró, Piroska

Góly a asistencie: 1:0 Klučiar (Schroner), 2:0 Trenčan (Mlynčár, Gula), 3:0 Lukáčik (Tibenský, Mlynčár), 3:1 Kuzma (König, Klenko), 4:1 Petráš (Skurák, Môcik), 5:1 Môcik (Brodek, Petráš), 6:1 Novák (Bačik)

Vylúčení: 3/6
Využitie: 0/0
Rozhodcovia: Štefik, Návratek, Štastný
Diváci: 132

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Zápas sa hral vo vysokom tempe od začiatku. My ale vôbec nemôžeme byť spokojní s našou hrou v prvej a druhej tretine. Vytvorili sme si aj veľa šancí, ale chýbalo nám zakončenie. Nevedeli sme naše šance dotiahnuť do skórovania. V druhej tretine sme dokonca nevyužili ani presilovku päť na tri. Zatvorili sme síce súpera v tretine, ale boli sme neefektívni.  Po dvoch tretinách bolo 2:0 a súper mal stále šancu, chcel nám streliť nejaký kontaktný gól, ale sa im to nepodarilo. Do tretej tretiny nastúpilo z našej strany úplne iné mužstvo. naša hra sa zlepšila a možno nám pomohol aj gól na začiatku tretej tretiny. Našou zbytočnou chybou sme, ale inkasovali. Zase to bolo 3:1, zase to mohlo byť zaujímavé, ak by súper skóroval. To sa mu ale nepodarilo. My sme potom strelili niekoľko pekných gólov po pekných akciách a vyhrali sme 6:1. Sme spokojní, tešíme sa z víťazstva. Zajtra nás čaká určite ťažký zápas v Nitre, na ktorý sa musíme zodpovedne pripraviť a samozrejme chceme aj tento zápas doviesť do víťazného konca.

Extraliga juniorov 23. kolo

HC Slovan: Baroš – Štorcel, Skurák, E. Černák, Báčik, Gula, Lukáčik, – Trenčan, Mlynčár, Tibenský, Miško, Schroner, Mikšík, Kľučiar, Dvonč, Brodek, Petráš, Novák, Môcik
MMHK Nitra: Pupík – Kovalinka, Sucharda, Kuzma, Šinkovič, Ozimák, Pavlíček, Bábik, Šimurka – Kovačič, Šiška, M. Biró Ölvecký, Klenko, König, Šuba, Hrbáčik, D. Biró, Piroska

Diváci: 132

Extraliga juniorov 24. kolo

MMHK Nitra - HC Slovan Bratislava 0:3
(0:1, 0:1, 0:1)

MMHK Nitra: Duriš – Kovalinka, Sucharda, Kuzma, Kohút, Šinkovič, Ozimák, Pavlíček, Bábik – Kovačič, Šiška, M. Biró, Ölvecký, Klenko, König, Hánl, Šuba, Hrbáčik, D. Biró, Piroska, Tábi
HC Slovan: Rybár – Štorcel, Skurák, E. Černák, Báčik, Gula, Červenka, Lukáčik, – Trenčan, Mlynčár, Tibenský, Miško, Schroner, Mikšík, Kľučiar, Dvonč, Brodek, Petráš, Novák, Môcik

Góly a asistencie: 0:1 Petráš (Brodek, Bačik), 0:2 Tibenský (Bačik, Miško), 0:3 Trenčan (Tibenský, Skurák)

Vylúčení: 7/5
Rozhodcovia: Konc, Moravec, Sčensný
Diváci: 65

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Vedeli sme, že nás bude čakať ťažký zápas, čo sa aj splnilo do bodky. V prvej tretine sa nám zranil obranca Červenka a dohrávali sme na  piatich obrancov. Súper mal šance, ale nepresadil sa zásluhou dobrého výkonu brankára Rybára. My sme skórovali v prvej tretine Petrášom, v druhej Tibenským a v tretej Trenčanom. Chlapcom patrí vďaka za obetavý výkon.

Extraliga juniorov 25. kolo

HC Slovan Bratislava – MsHK Žilina 5:3
(2:1, 2:2, 1:0)

HC Slovan: Baroš – Štorcel, Skurák, E. Černák, Báčik, Gula, Lukáčik, Bednárik – Trenčan, Mlynčár, Tibenský, Miško, Schroner, Mikšík, Dvonč, Brodek, Petráš, Novák, Môcik
MsHK Žilina: Mikoláš – Solar, Slota, Klačko, Mravec, Niník, Prášek – Pekný, Mašlanka, Halajčík, M. Dolinajec, L. Dolinajec, Holák, Vrťo, Paleček, Zicho, Čičala

Góly a asistencie: 1:0 Dvonč (Skurák, Schroner), 1:1 Mravec (Dolinajec, Prášek), 2:1 Petráš (Černák, Skurák) v presilovke, 2:2 Slota (Klačko, Dolinajec) v presilovke, 2:3 Mašlanka (Klačko, Zicho) v presilovke, 3:3 Miško (Petráš), 4:3 Novák (Lukáčik), 5:3 Miško (Mikšík, Štorcel)

Vylúčení: 6/4
Využitie: 1/2
Rozhodcovia: Baluška, Kacej, Návratek, Vrábel (inštruktor)
Diváci: 125

Prvých pätnásť minúť prvej tretiny sa hral svižný, ale nevábny hokej na oboch stranách, nakoľko obe mužstvá prehusťovali svoju obrannú modrú a stredné pásmo. Prvá veľká príležitosť na skórovanie sa naskytla Žiline už v druhej minúte, keď na trestnú ľavicu putoval Gula za výstroj. Slovanisti oslabenie zahrali veľmi dobre, okrem jednej strely súperovi nič nedovolili. Hra sa prelínala zo strany na stranu, ale bez vyložených šancí. Úvodný gól zápasu strelil Dvonč v 10. minúte po „zaujímavej“ situácii. K naskakujúcemu Skurákovi sa dostal puk, ktorý bez rozmyslu vystrelil na bránu, puk sa odrazil od zadného mantinelu a dobre postavený Dvoč puk dorazil do prázdnej bránky. Slovanisti sa dlho neradovali, nakoľko o minútu stav vyrovnal Mravec strelou od modrej.

V posledných šiestych minútach úvodnej tretiny si Slovanisti - Miško, Mikšík, Brodek alebo Gula vypracovali niekoľko sľubných akcií, ktoré smrdeli gólom. Dobre chytajúceho brankára Žiliny prekonal až v 19. minúte Petráš v početnej výhode, keď za hru s vysokou hokejkou sedel na trestnej lavici Čičala. Tvrdú tečovanú strelu Černáka brankár stihol vyraziť, ale na strelu Petráša už bol prikrátky.

Druhá tretina nám začala vylúčením hráčov na oboch stranách, Žilina pre mnoho hráčov na ľade a Trenčan za vrazenie na mantinel. O necelú minúta sa toho istého priestupku dopustil aj Slovan. Túto chybu Žilina potrestala nepokrytým Slotom, ktorý peknou strelou spomedzi kruhov do horného vinklu prekonal Baroša. Po tomto góle Žilina ožila a zatlačila nás v obrannom pásme, kde si vypracovala niekoľko sľubných príležitostí, ktoré stroskotali na dobre chytajúcom Barošovi. Žilina sa celý čas potykala z nie dobre zabezpečenou obranou, čo sa snažil využiť aj Petráš, ktorý dostal puk na dlhú hokejku. Brankár Žiliny vykorčuľoval z brány, aby pokryl puk. V tej rýchlosti nestihol Petráš zabrzdiť a zvalcoval Mikoláša, ktorý mal ako tak puk vo svojej moci. Po kolízii mu puk vykĺzol a „dokotúlal“ sa do opustenej svätyne. Gól nebol uznaný.

V 29. minúte sa po pekne akcii Slovanistov dopustil zbytočného faulu v útočnej tretine Skurák. Baroš kapituloval po 12 sekundách presilovky po teči nahodeného puku pred bránu.

V 34. minúte po školáckej chybe pri rozohrávke v obrannom pásme sa pri mantinely zmocnil puku Petráš, ktorý prihral pred bránu nepokrytému Miškovi a ten bez problémov strelil gól do odkrytej brány. Veľkú radosť z gólu nemal len autor, ale aj jeho spoluhráči, ktorí sa na neho od radosti hodili a nechceli ho pustiť :o).

O necelú minúta sa Slovan ujal dvojgólového vedenia, keď si nedôrazná obrana Žiliny znova zabudla pokryť hráča. Lukáčikovu strelu od modrej tečoval Novák.

Hra, ktorou sa Žilina pýšila v prvej desaťminútovke druhej tretiny sa po treťom inkasovanom góle vytratila a Slovan len potvrdil svoju dominanciu.

Tretia tretina bola v réžii nášho tímu. Dominanciu potvrdil svojím druhým gólom Miško, ktorý vymietol ľavý vinkel žilinskej bránky a výsledok spečatil na konečných 5:3.

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: V prvej tretine bola vyrovnaná hra, čo sa týka šancí s menšou prevahou pre nás. Skórovali sme Dvončom v rovnovážnom stave a Petrášom v našej presilovke. Prvá tretina skončila 2:1. Druhá tretinu sme šli vyloženou šancou, ale súper zvýšil pohyb, bol agresívnejší, mal veľa šancí, ale my sme mali v bráne spoľahlivého Baroša, ktorý súpera vychytal. Súper využil dve presilové hry a dostal sa dovedenia 3:2, ale v rýchlom slede sme na to zareagovali dvomi gólmi Lukáčikom a Miškom, viedli sme 4:3. V tretej tretine sme ešte zvýšili stav Miškom na 5:3 po peknej akcii. Znova sme hru ukontrolovali a dosiahli sme víťazstvo. Teší nás víťazstvo, aj keď to dnes nebolo z našej strany podľa našich predstáv. Sme radi, že máme v bráne spoľahlivých brankárov. V Nitre nás podržal Rybár, ktorý vychytal nulu a dnes nás podržal Baroš.

V čom je sila juniorov?

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Mali sme celkovo náročný program v tom, že sme mali nahustené zápasy, ako aj dohrávku 9. kola proti Košiciam. Každý zápas je pre nás ťažký, nakoľko juniorská liga je vyrovnaná, víťazstvá sa nerodia ľahko. My sme tím, a ako vidieť v štatistikách, tak nemáme vyloženého strelca. Nikto z mužstva nie je v top strelcoch ligy, ale máme tu silu rozloženú na všetky útoky. Pätky sú vyrovnané. Svedčí to o tom, že hráme tímovo, čo nás teší a inkasujeme málo gólov a sme aj efektívny. Pre nás je na prvom mieste tímová práce a musíme v tom vydržať.

Extraliga juniorov 26. kolo

HC Slovan Bratislava – MHC Martin 5:0
(2:0, 2:0, 1:0)

HC Slovan: Rybár – Štorcel, Skurák, E. Černák, Báčik, Gula, Lukáčik, Bednárik – Trenčan, Mlynčár, Tibenský, Miško, Schroner, Mikšík, Dvonč, Brodek, Petráš, Novák, Môcik
MsHK Martin: Gibl – Dvořák, Mendel, Jendroľ, Kalnický, Smolka, Okoličáni, Gábiš – Minko, Jurášek, Cíger, Holko, Škokor, Sviatko, Hricko, Žáčik, Šináľ

Góly a asistencie: 1:0 Brodek (Môcik, Petráš), 2:0 Schroner (Dvonč, Novák), 3:0 Mikšík (Gula), 4:0 Miško (Mikšík, Štorcel), 5:0 Môcik (Brodek, Petráš)

Vylúčení: 6/5
Rozhodcovia: Jonák, Vacula, Pauljučok, Špička (inštruktor)
Diváci: 135

Aj keď tímu z Martina patrí v priebežnej tabuľke predposledné miesto, tak v prvých minútach zápasu to nebolo vidieť. Hral sa útočný hokej, ktorý sa prelínal zo strany na stranu. Prvú tretinu zdobila bojovnosť a úžasné množstvo energie Slovanistov, ktorí k tomu aj pekne kombinovali.

Slovan mal veľkú šancu na strelenie úvodného gólu po chybnej rozohrávke Martina. Gible si veľmi dobre pokryl tri žrde a jeho vyrazenú strelu stihli obrancovia Martinu odpratať mimo dosahu našich hráčov. Pribúdajúcom časom na časomiere sa začalo ukazovať, kto bude pánom na ľade. Slovanisti zobrali zápas do svojich rúk, vytvárali si neustály tlak a peknou kombinačnou hrou si pripravovali pekné akcie. A takúto akciu v 7. minúte premenil Brodek. Obrancovia Slovana po rozohrávke z obrannej tretiny vysunuli Môcika, ktorý vystrelil. Jeho strelu brankár vyrazil a k puku sa dostal Brodek, ktorý na druhýkrát Gibla prekonal. O necelú minútu Gibl znova kapituloval. Dvonč spoza brány našiel presnou prihrávkou Schronera, ktorý chladnokrvne zavesil.

Do ďalšej gólovej príležitosti sa dostal Môcik po prihrávke Gulu, ale šancu v samostatnom nájazde nepremenil.

Lepší začiatok si Slovanisti ani nemohli predstaviť, keď sa na začiatku ujali trojgólového vedenia. Po presnej prihrávke od Gulu sa presadil Mikšík. Na začiatku 26. minúty sa Martinu naskytla príležitosť na strelenie gólu, keď mali k dispozícii presilovku 5 na 3. Presilovku zahrali veľmi zle, ak si odmyslíme dve dobré pokusy, ktoré zlikvidoval dobre chytajúci Rybár. Divák mal pocit, že sa hrá päť na päť a nie presilovka piatych proti trom.

Zvýšiť na 4:0 mohol Miško, ktorý v prečíslení volil streľbu namiesto prihrávky spoluhráčovi. Brankár si s jeho strelou poradil. A predsa o pár sekúnd sa tešil z gólu, keď mu obrancovia Martinu poskytli veľa času a priestoru na strelu od modrej.

Na konci tretiny sa naskytla Martinu ďalšia presilovka o dvoch hráčov. Ale ani tento raz ju nevyužili a dokonca mohli aj inkasovať ďalší gól.

Tretia tretina bola predstavenie jedného tímu s orlom na hrudi. Chlapci si vypracovali mnoho šancí na gól, ale presadiť sa im podarilo až na konci 57. minúty, keď Petráš prihral Brodekovi a ten potiahol puk do útočného pásma, na druhej strane sa mu ukázal voľný Môcik a ten bez problémov zvýšil skóre na 5:0.

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: V dnešnom zápase sme zavŕšili víťazstvom nahustený program, ktorý sme mali. Patrik Rybár dosiahol shoot out, nás to nesmierne teší. Dneska sme mali vynikajúci pohyb, výborne sme kombinovali, dobrá spolupráca obrancov s útočníkmi. Dnešný zápas nás veľmi teší, zajtra majú chlapci voľno, nech zregenerujú, nakoľko máme niekoľko hráčov zranených alebo chorých a potom znova nabehneme na ten mikrocyklus a ideme do ďalších bojov.

Na začiatku sezóny ste mali strašne často vylučovaných hráčov, teraz je ich pomenej. Zobrali si chlapci Vaše rady k srdcu?

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Samozrejme. Pred každým zápasom im prízvukujeme, aká je dôležitá herná disciplína a treba hrať bez zbytočných faulov. Zároveň im prízvukujeme, že vedieme tabuľku juniorov, čo nás teší a každý súper sa chce nad nami vytiahnuť, sú tam aj nejaké provokácie a snažíme sa im pripomínať, že herná disciplína je veľmi dôležitá. Sami sa presvedčili – keď sa na ľade v rovnovážnom stave päť na päť, hra je dobrá. Ako náhle máme fauly, tak sa to začne kúskovať, nie je to „ono“. Sami na to prišli, že v rovnovážnom stave dokážeme konkurovať komukoľvek.

Dneska ste oslabenia hrali super, divák mal pocit, že sa hrá v rovnovážnom stave. Ako to vnímate Vy?

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Čo sa týka oslaboviek, tak keď si pozrieme štatistiku, tak sme na tom veľmi dobre. Inkasujeme málo gólov a na tréningu sa tejto hernej činnosti venujeme. Zároveň rýchlym prístupom k hráčovi, nedáme im šancu. Vychádza nám to. Dnes mal súper dvakrát presilovku o dvoch hráčov, ktoré sme veľmi dobre zahrali a neinkasovali sme. Toto sú tiež veci, ktoré mužstvo povzbudia. Zároveň máme dvoch brankárov, ktorých každý zápas meníme. Tento luxus, nemá každý tím.

Extraliga dorastencov 21. kolo

MHC Martin - HC Slovan Bratislava 0:4
(0:1, 0:2, 0:1)

MHC Martin: Pieš – Štrbák, Jáger, Fabian, Tavel, Burzík, Hrnčírik – Brveník, Zvara, Foltín, Baláž, Čičmanec, Čipkala, Puvák, Simon, Ďurica, Rudzan, Šmondrk
HC Slovan: Tomek – Bílik, Maier, Vadovič, Ficel, Benčat, Seidl– Takáč, Kundrát, Krajč, Bednarič, Halama, Javorek, Maroš, Valko, Sloboda, Blaho, Kratochvíla

Góly a asistencie: 0:1 Halama, 0:2 Kratochvila (Vadovič, Blaho), 0:3 Halama (Javorek), 0:4 Bednarič (Halama, Benčat) v presilovke

Vylúčení: 3/3
Rozhodcovia: Valach, Holienka, Farkaš
Diváci: 58

Imrich Antal, HC Slovan Bratislava: Dnes som mal určitú obavu zo zápasu, pretože posledné zápasy s Martinom boli trochu nervózne, dohrávali sa osobné súboje. Povedali sme si, že počkáme, čo budú hrať domáci, my sa tomu prispôsobíme a začneme si hrať vlastnú hru. To sa nám aj podarilo, hrali sme trpezlivo, ozaj disciplinovane celý zápas, organizovane. Všímali sme si našu hru a to sa ukázalo ako správny krok, vyhrali sme 4:0. Chlapci si schuti zahrali, Marco Halama hral dnes vo dvoch útokoch, pretože máme stále zranených hráčov. Zaskakoval v prvom útoku za centra. Sme veľmi radi, že má Tomek zase nulu na konte, čo znamená, že si vychytal shut out. Sme spokojný dnes s výkonom mužstva.

Extraliga dorastencov 22. kolo

MsHK Žilina - HC Slovan Bratislava 2:6
(1:0, 1:3, 0:3)

MsHK Žilina: Vnuk – Pekný, Korenčík, V. Váňa, Ladiver, Rogoň, Housa, Zahornadský, Leitman – Prašil, Kubala, Jurík, Lešťan, Ondruš, Michalek, M. Váňa, Gašparovič, Németh
HC Slovan: Tomek – Maier, Vadovič, Ficel, Benčat, Bílik, Seidl– Takáč, Kundrát, Krajč, Bednarič, Kratochvíla, Halama, Javorek, Maroš, Valko, Sloboda, Blaho

Góly a asistencie: 1:0 Michalek (Gašparovič, Jurík), 2:0 Németh (Váňa), 2:1 Valko (Bednarič, Sloboda), 2:2 Halama (Maier) v presilovke, 2:3 Maier (Ficel, Halama) v presilovke, 2:4 Blaho (Kundrát, Bílik) v presilovke, 2:5 Halama (Maier, Bílik) v oslabení, 2:6 Halama (Takáč)

Vylúčení: 14/7
Využitie: 0/3
Oslabenie: 0/1
Rozhodcovia: Holienka, Hronský, Gajdošík
Diváci: 68

Imrich Antal, HC Slovan Bratislava: Dnes sme vedeli, že po včerajšom ťažkom taktickom zápase niektorí chlapci nedokážu zvládnuť v rovnakom tempe dva rovnako ťažké zápasy. Aj sme ich na to upozorňovali, ale bolo to všetko márne. Chlapci to zobrali podľa seba a zrazu bolo 0:2 a začali sme mať obavu o zápas. Po druhej tretine sme trochu prekopali zostavu, niektorých chlapcov sme posadili  a začali sme hrať. Nakoniec sme v tretej tretine zápas vyhrali. Myslím, že Žilina dnes nemala to mužstvo, ktoré mali v Bratislave. V podstate všetku hernú činnosť, ktorú nezvládali, kompenzovali nasadením a bojovnosťou. Boli tam náznaky nejakých faulov, ale myslím, že rozhodca to veľmi dobre zvládol a zápas sa v kľude dohral. Máme ďalšie tri body, môžeme sa v pokoji pripravovať v stredu na Nitru i na zápas s Bystricou, ktorá vyhrala dnes v Prešove. Iste to bude zaujímavý zápas. Dúfam, že budeme všetci zdraví a budeme môcť nastúpiť konečne v plnej sile. Chýbalo nám šesť útočníkov a už to bolo také povážlivé. Dúfame, že do ďalšieho víkendu budeme všetci v poriadku. Chcem chlapcom poďakovať za víkend a dúfam, že si zobrali z týchto zápasov ponaučenie do budúcna a že budú zodpovedne pristupovať  k zápasom , napríklad tak, ako pristúpili včera.