Hrdinom tentoraz Kratochvíla

0 0

Dorastenci HC SLOVAN Bratislava zvíťazili v druhom zápase semifinálovej série 3:2 po samostatných nájazdoch.

V drese belasých sa gólovo presadila najmä formácia Javorek, Halama, Kratochvíla, ktorá strelila oba góly domácich, navyše Patrik Kratochvíla (2+1) premenil oba samostatné nájazdy. Vyrovnaná séria sa teraz sťahuje na Liptov, kde sa bude hrať tretí a štvrtý zápas vo štvrtok a piatok 20. a 21. marca 2013.

HC SLOVAN Bratislava – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 1:0), stav série 1:1.

Góly a asistencie: 44. Halama (Javorek, Kratochvíla), 46. Kratochvíla (Halama, Javorek), rozhodujúci nájazd Kratochvíla - 25. Pagáčik (Sukeľ), 59. Struška (Bača, Lištiak)

HC Slovan: Pavlas – Jurkovič, Bílik, Bednárik, Vadovič, Kuzmín, Roth, Maier, Vidovič – Valko, Krajč, Bednarič, Javorek, Galis, Halama, Kratochvíla, Takáč, Maroš, Kundrát, Fetkovič, Sloboda.

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Pútec – Nemec, Pagáčik, Pavlikovský, Matejovie, Bača – Števuliak, M. Sukeľ, Dunčko, Struška, Kabáč, Florek, Niňaj, Oško, Žiak, Sitek.

Vylúčení: 8/7, navyše Maier (Slovan) 5 min. + do konca zápasu za vrazenie na mantinel, Takáč 10 min. Využitie: 1/1, Oslabenie: 0/0, Rozhodcovia: Stano, Brath, Výleta, Svitok (inštruktor).

Diváci: 220.

Imrich Antal, HC Slovan Bratislava: Dnes sme si povedali, že  pôjdeme do zápasu a pokúsime sa sériu zrovnať. To sa nám aj podarilo. Naše víťazstvo sa rodilo ťažko. Zápasy sú veľmi vyrovnané a rozhoduje jedna jediná chybička. Čo ma trochu mrzí, že aj keď sme si povedali, že oplácať nebudeme, zbytočne sme sa nechali vylučovať, čo bola troška voda na mlyn súperovi. Aj keď sme prehrávali, v tretej tretine sme zápas otočili, ale nepodarilo sa nám vedenie udržať až do konca. V power play sme dostali minútu pred koncom gól na 2:2 a išlo sa do predĺženia. V ňom boli nejaké minimálne šance na obidvoch stranách, ale myslím si, aj Liptovský Mikuláš, aj my sme sa už viac koncentrovali na samostatné nájazdy. V nich sme boli úspešnejší. Víťazstvo sme si dnes vydreli. Mali sme niekoľko vyložených šancí, ktoré sme nepremenili. Nakoniec nás to mohlo mrzieť. Séria sa sťahuje do Mikuláša, uvidíme, čo sa tam bude diať. Ďakujem chlapcom za obetavý výkon, dúfam, že si oddýchnu a že sa dôstojne pripravíme na dva zápasy v Liptovskom Mikuláši.